کد خبر: 649754
تاریخ انتشار :

ماموریت اژه ای به سیستم اطلاعاتی درباره حادثه حرم رضوی

میزان/ رئیس قوه قضاییه از دستور هفته گذشته خود به رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی برای رسیدگی هر چه سریعتر به جنبه‌های حقوقی شهادت دو طلبه جهادگر در حرم مطهر رضوی خبر داد و به سیستم اطلاعاتی و امنیتی توصیه کرد این مسئله که می‌تواند حلقه‌ای از حلقات توطئه‌های ضدامنیت مردم باشد و سرنخ‌هایی بدست دهد را از ابعاد دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

ماموریت اژه ای به سیستم اطلاعاتی درباره حادثه حرم رضوی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امروز (دوشنبه ۲۲ فروردین) در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با گرامیداشت وفات حضرت خدیجه سلام‌الله‌علی‌ها به نقش تأثیرگذار این بانوی بزرگوار در تحقق اهداف اسلامی و اهداف متعالی پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و ایشان که ثروتش را در راه نشر اسلام صرف کرد، الگویی ارزنده برای همه زنان و انسان‌ها دانست.

رئیس قوه قضاییه در ادامه از همه نیکوکاران و خیّرین که در ماه مبارک رمضان سفره‌های احسان خود را گسترانده‌اند و بویژه کمک و مساعدت‌های خود را از زندانیان نیازمند و واجد شرایط دریغ نمی‌کنند، تقدیر کرد.

تاکید رئیس دستگاه قضا بر ضرورت ایجاد شفافیت کامل و رفع تمامی ابهامات در فرآیندهای بورسی

رئیس دستگاه قضا همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد شفافیت کامل و رفع تمامی ابهامات در فرآیند‌های بورسی از مسئولان بازار سرمایه که اخیراً در راستای شفافیت‌بخشی به فرآیند‌های بورسی و رفع دغدغه‌های مردم و سرمایه‌گذاران، قدم‌هایی را برداشتند و دسترسی همه معامله‌گران آنلاین به تمام سفارش‌های خرید و فروش در سامانه‌های معاملاتی بر خط کارگزاران را فراهم آوردند، تقدیر به عمل آورد.

در تاریخ ۲۰ آذر سال گذشته بود که رئیس دستگاه قضا در دیدار با مسئولان سازمان بورس توصیه‌ها و نکاتی را در باب ضرورت شفافیت و رفع ابهامات در فرآیند‌های بورسی مطرح کرد و مشخصاً بیان داشت: کارگزاری‌ها و سازمان بورس به تمام ردیف‌ها و سفارشات عرضه و تقاضا دسترسی دارند، ولی سهامداران عادی به صورت آنلاین حداکثر ۵ ردیف از سفارشات را می‌توانند مشاهده کنند و همین موضوع سبب ایجاد رانت و فساد شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه با گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای و تجلیل و تکریم شهدای هسته‌ای کشور بر نقش ارزنده این شهدای والامقام در تولید قدرت برای ایران اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: امروز استقلال و عزتی که در ایران اسلامی برقرار است در هیچ کشور دیگری وجود ندارد و این مهم مرهون خون‌های پاک شهدای والامقام ماست.

رئیس قوه قضاییه در ادامه نشست امروز، نسبت به فتنه‌انگیزی دشمنان و شیطان‌صفتان وابسته به شیطان بزرگ و صهیونیست‌ها که طی سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ در پیشبرد توطئه‌های خود علیه امنیت مردم ایران ناکام ماندند، هشدار و تحذیر داد و گفت: اینچنین به نظر می‌رسد و قرائن و شواهدی نیز وجود دارد که عده‌ای با پمپاژ دروغ و اختلاف‌افکنی میان اقشار مردم و مسئولان و تلاش برای ایجاد اختلاف میان ایران اسلامی و همسایگان و همچنین رواج هرزه‌گی در سطح اجتماع، قصد و نیت فتنه‌گری در کشور اسلامی ما را دارند.

رئیس دستگاه قضا در همین زمینه بیان داشت: ممکن است شخصی در حوزه رعایت قوانین شرعی و مراعات سایر مقررات، از روی غفلت یا به دلایل دیگر، خطا و گناهی را در حوزه فردی مرتکب شود که این موضوع نیز در جای خود قابل بحث و بررسی است، اما به نظر می‌رسد برخی افراد بصورت سازمان‌یافته قصد و هدف حرمت‌شکنی در جامعه اسلامی ما را دنبال می‌کنند و برآنند که به ارزش‌های اسلامی و ارزش‌های مورد قبول مردم ما دهن‌کجی کنند و در برابر قانون بایستند و از این طریق احساسات مردم متدین ایران اسلامی را جریحه‌دار کنند؛ لذا ما مسئولان بویژه در قوه قضاییه مسئولیت سنگین و مضاعفی را برای مقابله با این ناهنجاری‌ها بر عهده داریم.

رئیس عدلیه تصریح کرد: برخی از این ناهنجاری‌های سازمان یافته مقدمه‌ای برای مخدوش کردن امنیت مردم ماست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای ضمن توصیه به همه مسئولان در قوای مختلف از ان‌ها خواست که اهتمام نسبت به رعایت و لحاظ هنجار‌ها و ارزش‌های جامعه اسلامی را از خود و مجموعه و محیط کار خود شروع کنند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به فواید فضای مجازی و ضرورت بهره گیری و حمایت از ازادی‌های مشروع جامعه در این فضا به شورای عالی فضای مجازی نیز توصیه کرد با توجه به اینکه بسیاری از دروغ‌ها و جعلیات با هدف تحت تاثیر قرار دادن محیط امن و آرام مردم، در فضای مجازی پمپاژ می‌شود، اقدام فوری‌تری را در راستای تکالیف قانونی خود در دستور کار قرار دهد.

قاضی‌القضات در ادامه نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به اهمیت و لازم‌الاجرا بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد که در راستای انجام وظیفه نظارت بر حُسن اجرای قوانین، بر نحوه اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در همه دستگاه‌ها نظارت کند و نخست این نظارت ویژه از قوه قضاییه ظرف دو روز اتی آغاز شود و نتایح بررسی و نظارت مزبور نیز بصورت عمومی اعلام شود تا مردم در جریان قرار گیرند.

رئیس دستگاه قضا در همین زمینه گفت: سازمان بازرسی کل کشور طی دو روز آتی (سه‌شنبه و چهارشنبه) بررسی کند که بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر قوانین و مقررات لازم‌الاجرا آیا قوه قضاییه به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل کرده است یا خیر؟ و از هفته آینده پس از انجام بررسی‌ها، نتایج را اعلام کند.

وی ادامه داد: اینطور نیست که همه گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در همه جهات محرمانه باشد؛ لذا سازمان بازرسی بررسی اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را از خود قوه قضاییه آغاز کند.

توصیه رئیس عدلیه به سیستم اطلاعاتی و امنیتی در مورد شهادت دو طلبه جهادگر در حرم مطهر رضوی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای در پایان بخش نخست جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با تبریک و تسلیت شهادت دو طلبه جهادگر در سومین روز از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی از دستور هفته گذشته خود به رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی برای رسیدگی هر چه سریعتر به جنبه‌های حقوقی این موضوع خبر داد و همچنین به سیستم اطلاعاتی و امنیتی توصیه کرد این مسئله  که می‌تواند حلقه‌ای از حلقات توطئه‌های ضدامنیت مردم باشد و سرنخ‌هایی بدست دهد  را از ابعاد دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما