کد خبر: 654560
تاریخ انتشار :

در دیدار رئیس دیوان محاسبات با آملی لاریجانی چه گذشت؟

ایسنا/ رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بذرپاش دیدار کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آیت الله آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با مهرداد بذرپاش، رییس کل دیوان محاسبات کشور با تبریک بابت تمجید مقام معظم رهبری و قدردانی از تلاش‌های دیوان برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه، گفت: دیوان محاسبات با نظارت کارآمد و اثرگذار خود بر شرکت‌های دولتی، می‌تواند موجب کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع کشور شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت نظارت کارآمد و موثر دیوان محاسبات کشور بر فعالیت شرکت‌های دولتی برای کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد.

آیت‌الله با بیان اینکه سهم شرکت‌های دولتی در بودجه کل کشور نسبت به مصارف عمومی بودجه عدد قابل توجهی است، اظهار کرد: حسابرسی دقیق و موشکافانه عملکرد شرکت‌های دولتی در چهارچوب قوانین عامه و نیز قانون بودجه کل کشور از جمله وظایف مهمی است که دیوان محاسبات بر عهده دارد.

بذرپاش: شعارم «دیوان فناورانهِ مردم پایه» است

مهرداد بذرپاش، رییس کل دیوان محاسبات نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های دیوان محاسبات، شعار دیوان در دوره فعلی را «دیوان فناورانهِ مردم پایه» عنوان کرد و گفت: دیوان محاسبات در این دوره توفیقات بسیار خوبی برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه داشته است و با نظارت‌های برخط، باعث کاهش تخلفات و پرونده‌های دیوان محاسبات نسبت به گذشته شده است.

وی همچنین با ارائه گزارشی از حسابرسی شرکت‌های دولتی، ابراز امیدواری کرد که دیوان محاسبات با تمهیدات قانونی مناسب، بتواند حسابرسی موثرتر و دقیق‌تری در خصوص شرکت‌های دولتی داشته باشد.

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها، شعار دیوان محاسبات در دوره فعلی را «دیوان فناورانه مردم پایه» عنوان کرد و گفت: دیوان محاسبات در این دوره توفیقات بسیار خوبی برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه داشته است و با نظارت‌های برخط، باعث کاهش تخلفات و پرونده‌های دیوان محاسبات نسبت به گذشته شده است.

وی همچنین با ارائه گزارشی از حسابرسی شرکت‌های دولتی، ابراز امیدواری کرد که دیوان محاسبات با تمهیدات قانونی مناسب، بتواند حسابرسی موثرتر و دقیق‌تری در خصوص شرکت‌های دولتی داشته باشد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها