کد خبر: 655704
تاریخ انتشار :

سوچی به زندان منتقل شد

یکی از سخنگوهای ارتش میانمار اعلام کرد، رهبر دوفاکتوی این کشور از یک مکان محرمانه که در آن بازداشت بود، به یک زندان منتقل شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار پس از سرنگونی توسط ارتش در فوریه ۲۰۲۱ و حصر خانگی در نایپیداو، پایتخت این کشور آسیایی بابت چندین فقره اتهام جنایی و کیفری دادگاهی شده است.

سخنگوی ارتش میانمار در بیانیه‌ای اعلام کرد، رهبر دوفاکتوی و دموکراسی خواه میانمار در زندان است اما از سایر زندانیان جداست و شرایط حبس وی نیز عادلانه است.

سوچی در محل قبلی بازداشت به سگ خانگی و خدمتکارانش دسترسی داشت اما هنوز مشخص نیست که آیا می‌تواند از همان شرایط برخوردار باشد یا خیر.

این سومین باری است که سوچی ۷۷ ساله را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنند.

رسانه خبری Mizzima News روز پنجشنبه تصاویری از یک سلول ساخته شده انفرادی در داخل زندان نایپیداو را منتشر کرد که که چند ماه قبل سوچی در آن نگهداری می‌شد.

او تا روز سه‌شنبه، با یک کاروان امنیتی کامل در اکثر روزهای هفته، از یک مکان مخفی به دادگاه ویژه‌ای که در یک مجتمع دولتی در شهرک "زابوتیری" پایتخت برپا شده بود، رفت و آمد می‌کرد؛ جاییکه او و دیگر متهمان در حال محاکمه هستند.

بر اساس گزارش سرویس زبان میانماری شبکه خبری بی.بی.سی، گمان می‌رود این مکان مخفی در نزدیکی یک پایگاه نظامی در نایپیداو باشد، که حدود ۲۰ دقیقه با ماشین از دادگاه ویژه قبلی در شهرک زابوتیری فاصله دارد.

رهبر دوفاکتو و برکنار شده میانمار در حال سپری کردن ۱۱ سال حبس به اتهام پنج فقره پرونده کیفری و یک مورد اتهام فساد است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها