کد خبر: 658170
تاریخ انتشار :

اعلام زمان و مقصد سی امین سفر استانی رئیس جمهور

استاندار همدان گفت: آیت الله رییسی رییس جمهور در سی امین سفر استانی دولت روز پنج شنبه ۶ مردادماه جاری به دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان سفر می کند.

اعلام زمان و مقصد سی امین سفر استانی رئیس جمهور
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علیرضا قاسمی فرزاد روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به سیاست‌های مردمی دولتِ سیزدهم و همچنین پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن و در بین مردم بودن، رییس جمهور تاکنون به ۲۹ استان کشور سفر کرده است که تمامی این سفرها در راستای دیدار با مردم و همچنین رفع مشکلات و مسائل آن‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه مردم دیار هگمتانه پنج شنبه این هفته میزبان رییس جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت خواهند بود، اظهار داشت: همه باید دست به دست هم داده و از این فرصت بهترین استفاده را برای بیان ظرفیت‌ها و  دغدغه‌های استان همدان و زمینه سازی برای رشد و توسعه همه جانبه و پایدار استان فراهم کنیم.

استاندار همدان افزود: ۲۳۰ طرح و پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادیِ اشتغالزا در راستای زمینه‌سازی پیشرفت و توسعه استان، برای ارائه و پیشنهاد در سفر رییس جمهور و هیات دولت به این استان تهیه شده است.

به گفته قاسمی فرزاد، طرح‌های صنعتی بزرگ، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، حوزه زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی، طرح‌های گلخانه‌ای، طرح‌های حوزه مصرف بهینه آب و ارائه طرح‌هایی متناسب با ظرفیت استان شامل تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش‌افزوده در استان به ویژه طرح‌های معدنی از جمله این طرح‌ها است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در این سفر جمعی از معاونین رییس جمهور، وزرا و روسای سازمان‌های مستقل، آیت الله رییسی را همراهی می کنند، تصریح کرد: همزمان با حضور رییس دولت مردمی سیزدهم در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و با برنامه‌ریزی انجام شده، جمعی از وزرا و مسئولان عالیِ دولت به شهرستان های تابعه استان سفر خواهند کرد و ضمن دیدار چهره به چهره با مردم و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان‌ها، مسائل مربوطه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌دهند.

نماینده عالی دولت در استان همدان تاکید کرد: تمامی این مسایل و نتایج سفر وزرا(نمایندگان دولت در شهرستان ها) در جلسه شورای اداری استان همدان که با حضور رییس جمهور برگزار می شود، گزارش و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قاسمی فرزاد گفت: همزمان با حضور وزرا و روسای سازمان‌های مستقل و جمعی از معاونین رییس جمهور، تعداد قابل توجهی از معاونان وزارتخانه‌های دولت نیز در استان همدان حضور خواهد داشت(اطلاعات سفر به اطلاع مردم خواهد رسید) تا چنانچه موضوع و مشکلی دارند به صورت مستقل با معاونان وزارتخانه‌ها در میان بگذارند.

نماینده عالی دولت در استان همدان با تشکر از مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، افزود: با همراهی همکاری نمایندگان استان و مدیران دستگاه های اجرایی، پروژه‌های بسیار خوبی برای سفر رییس جمهور به استان همدان در نظر گرفته شده است.

 استاندار همدان تاکید کرد: مصوبات این سفر را تا حصول نتیجه و به ثمر نشستن پیگیری خواهیم کرد به این معنا که پس از سفر، تیم‌های عملیاتی در استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان همدان تشکیل و مصوبات را تا حصول نتیجه و اجرای کامل پیگیری و رصد خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان همدان افزود: مجموعه مدیریتی استان به پیروی از سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم و در راستای برقراری ارتباط پویا میان مردم و دولت و همچنین افزایش سطح دسترسی به مسئولان و کارگزاران دولت با رویکرد حل مشکلات، پیگیری درخواست‌های مردم و در نهایت زمینه مشارکت تمامی اقشار جامعه «سامانه‌ ارتباطات مردم و دولت» (سامد) راه‌اندازی کرده است. 

قاسمی فرزاد تصریح کرد: این سامانه یک روز قبل از سفر رییس جمهور به استان همدان (ساعت هشت صبح روز چهارشنبه پنج مرداد) افتتاح و تا ساعت ۲۱ روز پنج‌شنبه ۶ مرداد نیز فعال خواهد بود.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور در چندماهه اخیر و از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم به ترتیب به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان رضوی، البرز، قزوین، آذربایجان غربی، خوزستان (سفر سرزده به آبادان / ‌‬ متروپل)، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و مرکزی سفر کرده است.

استان همدان سی امین مقصد سفرهای استانی رییس جمهور و هیات دولت است.

منبع: ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها