کد خبر: 661680
تاریخ انتشار :

محسن هاشمی:

تلاش کنیم حاکمیت به انتخابات مطلوب با مشارکت بیشتر برگردد

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: از وظایف ما این است که بتوانیم با تلاشی که می‌کنیم مجددا فعالیت را طوری پیش ببریم که حاکمیت قبول کند تا به جای انتخابات مطلوب با تعداد کم مشارکت، دوباره به انتخابات مطلوب و محبوب با مشارکت بیشتر برگردد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پنجشنبه گذشته نشست دبیران اول و روسای شوراهای استانی حزب کارگزاران سازندگی ایران در مرکز همایش‌های رایزن تهران برگزار شد و در ابتدای این مراسم حاضران دغدغه‌های خود را برای اداره کشور و وضعیت موجود بیان کردند. سخنرانان این مراسم نیز ضمن تشریح شرایط امروز جامعه ایران و تحلیل فضای سیاسی حاکم بر آن از اهمیت بسیار بالای کنگره ۲۸ مهرماه سخن گفتند. سیدحسین مرعشی، دبیرکل، محسن هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای مرکزی و محمد عطریانفر، رئیس کنگره سراسری حزب کارگزاران سازندگی ایران سخنرانان اصلی این نشست بودند. در نوبت صبح این نشست، حسین مرعشی با مقایسه شرایط کنونی و شرایط مشابه در گذشته، اصلاحات را تنها راه‌حل گذر از وضع موجود دانست. محسن هاشمی درباره کاندیداهای مطلوب حاکمیت و محبوب جریان‌های اصلاح‌طلب صحبت کرد و محمد عطریانفر نیز از ۴ نقطه تاریخی فعالیت حزب کارگزاران سخن گفت. نشست نوبت عصر این مراسم نیز که با ارائه نظرات معاونان دبیرکل و مسئولان دفاتر زیرمجموعه ادامه یافت، راهکارهای ترمیم سازمان حزب در سراسر کشور و تمهیدات لازم برای برگزاری کنگره سراسری، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

بخش هایی از اظهارات محسن هاشمی را در ادامه می خوانید:

*کارگزاران ۲۵ سال سابقه دارد و در بزنگاه‌های مختلف اثرگذاری‌های خوبی داشته است. یکی از اینها انتخابات دوم خرداد بود که با خدمتگزاران سازندگی شروع شد. مورد بعدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بود که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نقش ویژه‌ای ایفا کرد و حزب کارگزاران در کنار حرکت‌ها و ایثارگری او عمل کرد.

*همه ما در تهران و استان‌ها وظیفه‌مان این است که فعالیتمان را انجام دهیم. حضور مرعشی که حاصل از انتخاب او در کنگره سال گذشته بود، هم مغتنم است و فعالیت‌های خوبی را آغاز کرده است.

*باید در شورای مرکزی از نیروهایی استفاده شود که هم وقت بیشتر و هم همت بیشتری برای رسیدن به اهداف حزب داشته باشند و نترس‌تر هم باشند. اولین انتخابات پیش‌رو مجلس است و باید گفت که هنوز اثرگذاری در مجلس امکان‌پذیر است.

*اولین انتخاباتی که بین کاندیدای محبوب و کاندیدای مطلوب نظام یک اختلاف‌هایی پیش آمد و رقابتی شکل گرفت از مجلس پنجم بود و کارگزاران از آن زمان بروز پیدا کرد. بعد از آن هم در انتخابات ریاست‌جمهوری هم این رقابت بیشتر شد و همین روند را تا ۱۴۰۰ داشتیم که اولین دوره‌ای بود که به دلیل رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری، نظام فقط به این سمت رفت که کاندیدای مطلوب در میدان بماند.

*از وظایف ما این است که بتوانیم با تلاشی که می‌کنیم مجددا فعالیت را طوری پیش ببریم که حاکمیت قبول کند تا به جای انتخابات مطلوب با تعداد کم مشارکت، دوباره به انتخابات مطلوب و محبوب با مشارکت بیشتر برگردد. فارغ از اینکه کاندیدای ما ببرد یا نبرد. 

*مهندسی انتخابات در انتخابات مجلس راحت‌تر انجام می‌شود، باید برای این موضوع هم برنامه‌ریزی کنیم و کاندیدای محبوب را طوری به جامعه معرفی کنیم که بتوانند اثرگذار باشند و رای بیاورند.

منبع: روزنامه سازندگی

دیدگاه تان را بنویسید