کد خبر: 667087
تاریخ انتشار :

تحقیقات سرویس اطلاعات ترکیه درباره اخوان‌المسلمین پس از دیدار السیسی و اردوغان

سرویس اطلاعات ترکیه و تعدادی از سرویس‌های امنیتی دیگر آن در حال انجام تحقیقات گسترده در رابطه با اعضای مصری گروه اخوان‌المسلمین مقیم ترکیه هستند.

تحقیقات سرویس اطلاعات ترکیه درباره اخوان‌المسلمین پس از دیدار السیسی و اردوغان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، احمد الدیسطی، کارشناس مصری در امور گروه‌های تروریستی گفت، این تحقیقات با رهبران و نیروهای وابسته به اخوان المسلمین  پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات ترکیه فعالیت‌های مشکوک اخوان المسلمین را در خاک ترکیه کشف کردند که مهمترین آنها حمایت لجستیکی از گروه تروریستی داعش در سوریه از طریق نقل و انتقال، پولشویی و تلاش برای جذب عرب‌های ساکن ترکیه برای پیوستن به داعش است.

وی افزود: یادداشتی از بخش همکاری‌های بین‌المللی وزارت دادگستری مصر به طرف ترکیه تحویل داده شد که حاوی اسامی ۳۴۱ تن از اخوان المسلمین است که در مصر تحت تعقیب و محکوم هستند.

یکی از برجسته‌ترین نام‌ها که خواسته شده به مصر تحویل داده شود، یحیی موسی، بنیانگذار جنبش "حسم" است که در مصر، آمریکا و انگلیس یک گروه تروریستی محسوب می‌شود. موسی متهم ردیف اول ترور هشام برکات، دادستان کل مصر در سال ۲۰۱۵ است.

در پی شواهد به دست آمده از برنامه ریزی اخوان‌المسلمین برای انجام حملات تروریستی در مصر در دوره آتی، سرویس‌های امنیتی ترکیه در حال حاضر تحقیقات خود را با اعضای اخوان ادامه می‌دهند.

پیش از این عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در حاشیه افتتاحیه جام جهانی فوتبال در قطر با میانجیگری دوحه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دیدار کرد. انتظار می‌رود که مقامات ترکیه تعدادی از شروط مصر را برای توسعه و عادی سازی روابط بین دو کشور اجرا کنند که مهمترین آنها استرداد فراریان در ترکیه به قوه قضاییه مصر است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها