کد خبر: 682603
تاریخ انتشار :

ثبت گرمترین هفته تیر ماه ایران در هفته آینده | تهران به ۴۵ درجه می‌رسد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که در هفته آینده گرمترین هفته تیرماه ثبت خواهد شد. رئیس اداره کل هواشناسی استان تهران نیز از افزایش دما تا ۴۵ درجه سانتیگراد در تهران طی هفته آینده خبر داد.

ثبت گرمترین هفته تیر ماه ایران در هفته آینده | تهران به ۴۵ درجه می‌رسد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

صادق ضیاییان درمورد وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۱۶ تیر ماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جوی آرام برقرار است اما فقط در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان مازندران و ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

وی در ادامه گفت: جمعه (۱۶ تیرماه) در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، نواحی مرکزی کشور شامل استان‌های مرکزی، قم، اصفهان و یزد وزش باد شدید و در برخی مناطق خیزش گردوخاک رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: شنبه، یکشنبه و دوشنبه (۱۷ تا ۱۹ تیرماه) در کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می‌شود و  سه شنبه (۲۰ تیرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک انتظار می رود به ویژه در نوار شرقی کشور و منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پدیده غالب است.

وی تاکید کرد: هفته آینده بطور کلی انتظار می رود گرم‌ترین هفته تیر ماه باشد همچنین طی روزهای جمعه تا یکشنبه (۱۶ تا ۱۸ تیرماه) در شمال غرب و غرب کشور شاهد افزایش دما هستیم. برای غرب سواحل خزر ثبات نسبی دمای هوا طی پنج روز آینده و برای شرق سواحل افزایش دما به‌یژه در روزهای شنبه و یکشنبه  (۱۷ و ۱۸ تیرماه) در جنوب غرب ماندگاری هوای گرم، ثابت بودن دمای هوا و برای دامنه های جنوبی البرز نواحی مرکزی کشور، شمال شرق، شرق و جنوب شرق تا سه شنبه (۲۰ تیرماه) روند افزایش دمای هوا پیش بینی می شود.

مازیار غلامی مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران نیز گفت: برای هفته آینده از شنبه (۱۷ تیرماه) تقویت هوای گرم در تهران پیش‌بینی می‌شود. این افزایش دما در مناطق شمالی به ۴۰ تا ۴۲ درجه سانتیگراد و در نیمه جنوبی استان به ۴۲ تا ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی روزها و ساعت‌ها وزش باد شدید وجود دارد، احتمال خیزش گرد و خاک استانی، انتقال گرد و خاک از استان‌های هم‌جوار همچنین کشورهای همسایه مانند عراق نیز وجود دارد. 

غلامی در پایان درباره بارش‌های تابستانه تصریح کرد: در حال حاضر در نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی اثری از بارش‌های سیل‌آسا همچون سال گذشته نیست. 

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما