کد خبر: 683905
تاریخ انتشار :

هشدار صباغیان به دولت: گرانی‌ها از حد و حدود گذشته است

ایلنا: یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مردم پول ندارند اجاره خانه را پرداخت کنند؛گرانی‌ها از حد و حدود گذشته است.

هشدار صباغیان به دولت: گرانی‌ها از حد و حدود گذشته است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، یکم مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: بحث گرانی‌ها از حد و حدود گذشته و از هر ۴ نفر سه نفر از گرانی‌ها می‌نالند، این مجلس؛ خانه ملت و نمایندگان، جزئی از مردم هستند، بنابراین این سوال وجود دارد که چه کاری باید انجام دهید و چه جوابی وجود دارد که به مردم داده شود.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صبح امروز که با ماشین می آمدم چهره راننده‌ها مثل عزاداران بود؛ مردم پول ندارند اجاره خانه را پرداخت کنند و افزایش اجاره بها کمر مردم را می‌شکند. ما مسئولین فردا باید به حوزه‌های انتخابیه سرکشی کنیم، کدام یک از ما می‌توانیم سرمان را بالا بگیریم، به نظر من باید از رئیس جمهور سوال کنیم و ایشان باید به مجلس پاسخگو باشد.

وی افزود: این نمی‌شود دولت کار خود را انجام دهد و ما هم سرمان را پایین بگیریم و به دنبال کارمان برویم، غذای مسئولان، خانه مسئولان و ... همگی مطلوب و خوب است، این درد را باید لمس کنیم لذا خواهش می‌کنم در این زمینه ورود کنید.

صباغیان بافقی خطاب به رئیس جلسه بیان کرد: آجر تنی ۵۵۰ هزار تومان بوده که یکباره به ۷۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و همین موضوع فردا روی اجاره خانه، اقلام اساسی و ... تأثیر می‌گذارد بنابراین باید یک نفر در این رابطه پاسخگو باشد.

حجت‌السلام مجتبی ذوالنوری در پاسخ به این تذکر گفت: سه‌شنبه‌ها روز نظارتی مجلس بود و حال با توجه به همراهی همکاران در عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و حضور در جمع مردم، هیأت رئیسه شنبه را جایگزین سه‌شنبه کرد لذا روز نظارتی مجلس فردا با حضور مسئولان ذیربط برگزار می‌شود.

نایب رئیس مجلس افزود: روز گذشته از سوی همکاران تذکراتی درخصوص بحث آجر، نان و اجاره بها داده شد، نمایندگان نسبت به مشکلات مردم دغدغه‌مند و حساس هستند، علاوه بر نطق‌ها، در جلسات رسمی نیز این موارد پیگیری می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما