کد خبر: 423208
تاریخ انتشار :

روایت تکان دهنده قتل زن جوان از زبان قاتل: مقتول را مُثله کردم و جسدش را به آتش کشیدم

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در مورخه ۲۸ /۰۵/ ۱۳۹۶ خانم جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران عنوان داشت که خواهرش ( ۳۵ ساله ) روز گذشته از خانه خارج شده و دیگر مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس‌های تلفنی آنها هم نیست .

به گزارش ایلنا با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان افراد" و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

خواهر فرد گمشده با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " خواهرم حدود ساعت ۱۱:۰۰ روز جمعه مورخه ۲۷/ ۰۵/ ۱۳۹۶ با خودروی شخصی پرایدش از منزل خارج شد ؛ قرار بود عصر به خانه برگردد اما تاکنون مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس‌های تلفنی ما هم نیست " .

با ثبت دستور توقیف خودروی فقدانی در سیستم جامع پلیس ، واحد گشت انتظامی در مورخه ۳۱ /۰۵/ ۱۳۹۶ و محدوده شهر جدید پردیس موفق به شناسایی خودرو پراید فقدانی شدند . در بررسی اولیه خودرو مشخص شد سارق یا سارقین با سرقت لوازم داخل خودرو ، آن را به صورت رها شده در ابتدای ورودی شهر جدید پردیس رها کردند .

با افزایش احتمال وقوع جنایت ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس در اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی جوانی ۳۳ ساله بنام "مجتبی . و"( متأهل و دارای یک فرزند چهار ماهه پسر ) شدند که بنابر دلایل پلیس به تازگی با فقدانی آشنا شده بود .

با شناسایی "مجتبی . و" کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت وی در شهر جدید پردیس ، این محل را تحت مراقبت های نامحسوس پلیس قرار داده و سرانجام در ساعت ۱۱:۰۰ مورخه ۰۲/ ۰۶/ ۱۳۹۶ موفق به دستگیری وی شدند ؛ مجتبی در اظهارات اولیه عنوان داشت که در مورخه ۲۷/۰۵/۱۳۹۶ با فقدانی ملاقات داشته اما پس از آن اطلاعی از او ندارد .

با انتقال مجتبی به اداره یازدهم پلیس آگاهی ، تحقیقات تخصصی از وی آغاز شد و سرانجام در ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۰۲/ ۰۶/ ۱۳۹۶ لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد .

مجتبی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : چند روز پیش از طریق یکی از دوستان خود با مقتوله آشنا شدم ؛ روز جمعه مورخه ۲۷/ ۰۵/ ۱۳۹۶ خانواده‌ام در شهرستان به سر می‌برد ؛ با مقتوله تماس گرفته و او را به خانه‌ام دعوت کردم ؛ پس از چند ساعت مقتوله به خانه‌ام آمد ؛ مدت کوتاهی از حضور مقتوله در خانه من نگذشته بود که از او درخواست کردم خانه را ترک کند اما او برای این کار درخواست مبلغ ۳۰۰ هزار تومان وجه نقد کرد و تهدید کرد که اگر این پول را به او پرداخت نکنم ، همسایگان را از حضورش در خانه من مطلع می‌کند ؛ به او گفتم که بیشتر از ۱۵۰ هزار تومان نمی‌توانم به او پرداخت کنم اما او همچنان اصرار داشت تا ۳۰۰ هزار تومان به او پرداخت کنم ؛ باهم درگیر شدیم که ناگهان مقتوله روی زمین افتاد ؛ مقتوله نفس نمی‌کشید ؛ ترسیده بودم ؛ می‌خواستم هرچه زودتر جسد را به بیرون از خانه منتقل کنم تا خانواده‌ام متوجه موضوع نشوند ؛ یک چمدان مسافرتی تهیه کردم تا جسد را با آن به داخل ماشین پراید مقتوله منتقل کنم اما جسد در داخل چمدان قرار نمی‌گرفت ؛ تصمیم گرفتم تا جسد را مثله کنم تا داخل چمدان جا شود ؛ پس از قرار دادن جسد در داخل چمدان ، چمدان حاوی جسد را به زحمت به داخل ماشین منتقل کرده و [ به سمت غرب استان تهران ] حرکت کردم ؛ از تهران خارج و به سمت شهریار حرکت کردم ؛ به منطقه ی بازیافت زباله در منطقه صفادشت رسیدم ؛ چمدان را به محل نخاله و زباله منتقل کردم ؛ در چمدان را باز کرده و داخل آن بنزین پاشیدم ؛ جسد و چمدان را آتش زده و به سرعت محل را ترک کردم؛ نزدیکی‌های خانه که رسیدم ، ماشین را در ابتدای ورودی شهرک رها کرده و به خانه رفتم .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در همین رابطه گفت : با توجه اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و انتقال جسد به منطقه صفادشت ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی بهمراه متهم پرونده به محل انتقال جسد اعزام و در بررسی محل موفق به کشف بقایای جسد شدند .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، در پایان این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و در ادامه کشف بقایای جسد مقتوله ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما