کد خبر: 532258
تاریخ انتشار :

انتقال قایق از شهرهای همجوار به مناطق سیل زده گلستان/ استاندار مازندران قول کمک‌های بلاعوض به مردم سیل‌زده داده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید سلمان سامانی در حساب توییتری خود نوشت: در پی گلایه هایی مبنی بر جلوگیری از انتقال قایق های شهرهای همجوار به مناطق ‫سیل زده استان ‫گلستان، درآخرین تماس تلفنی که با معاون سیاسی استانداری گلستان داشتم موضوع را بررسی و پیگیری کردم.
همچنین باهماهنگی هایی که با ‫ناجا بعمل آمد موضوع حل شد و اکنون هیچ مشکلی درانتقال قایق ها به مناطق سیل زده وجودندارد.
بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.
از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
6 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی مازندران از بین رفت
ولی الله نانواکناری نماینده استان مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره مناطق سیل‌زده این استان گفت: تقریبا شش هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی اعم از توت فرنگی و باغات و خزانه‌های برنج از بین رفته است. توت فرنگی که کامل از بین رفته است و خزانه‌های شالیزاری هم کلا از بین رفته است. بعضی از باغات که عمق آب گرفتگی‌شان زیاد بود خساراتشان زیاد بود اما بعضی باغات که درختان و شاخ و بر‌ های قدیمی داشته اند کمتر خسارت دیده‌اند.
وی با اشاره به منازل مسکونی که در مسیر سیلاب بوده‌اند، گفت: در تعداد زیادی از مناطق و بیشتر در روستاها خسارات مسکونی هم داشتیم که باید برآرود خسارت هم داشته باشیم.
نماینده مردم بابلسر اظهار داشت: باید بعضی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم که لایروبی‌ها می‌تواند در جلوگیری از سیلاب‌های اینچنینی موثر باشد که روی این موضوع کمتر سرمایه‌گذاری می‌شود و این را من به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی هم گفته‌ام. در بعضی از جاده‌سازی‌ها مسائل امنیتی را در نظر نگرفته‌اند و بعضی از آبراه‌هایی که در مسیر جاده‌ها بوده کور شده که این هم عامل موثری در بروز سیل بوده است.
وی تصریح کرد: بنده با استاندار مازندران که صحبت کرده‌ام قول داده‌اند کمک بلاعوضی را برای مردم داشته باشند. اگر این کمک‌های بلاعوض را به مردم بدون دردسر بدهند، در حل مشکلات آن‌ها موثر خواهد بود. متاسفانه برخی مردم گله‌مند بودند که سه سال پیش همین مشکل را داشتیم که برای دو میلیون تومان وام انقدر ما را درگیر مسائل اداری کردند که نتوانستیم حتی دو میلیون وام بگیریم. این کمک‌های بلاعوضی که در نظر گرفته شده باید بلافاصله به مردم داده شود.
نانواکناری گفت: در این منطقه دستگاه‌های ذیربط ازجمله هلال‌احمر ورود پیدا کردند و پکیج‌های غذایی را توزیع کرده‌اند که این اقدامات حتی مسکن هم نیست، ما باید مشکل مردم این منطقه را به صورت اساسی حل کنیم و راه پیشگیری از اینگونه سیل‌ها هم وجود دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما