کد خبر: 593883
تاریخ انتشار :

پکن: آمریکا در انتخاباتش از چین مسئله درست نکند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست، در انتخاباتش از چین یک مسئله درست نکند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری "شینهوا"، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری گفت: ما نظری راجع به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، که یک مسئله داخلی است، نداریم. در عین حال اما از آمریکا می‌خواهیم در انتخاباتش از چین، یک مسئله درست نکند.

ژائو اظهار کرد، سیاست چین در قبال آمریکا، ثابت و شفاف است.

وی خاطرنشان کرد: ما باور داریم هر دو طرف ازهمکاری نفع برده و از مقابله، متضرر می‌شوند. ما متعهد به پیشبرد یک رابطه دوطرفه بدون درگیری و مقابله، همراه با احترام متقابل و همکاری برد-برد هستیم. در عین حال، قاطعانه مصمم هستیم تا از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه دفاع کنیم.

ژائو از آمریکا خواست به چین و روابط دوجانبه با دیدی بی‌طرف و منطقی بنگرد، با چین به سمت هدف مشترکی حرکت کند، با اختلافات کنار بیاید، همکاری را توسعه دهد و روابط چین و آمریکا را به مسیر درست هماهنگی، همکاری و ثبات برگرداند.

در مورد به اصطلاح "جابه‌جایی ظرفیت تولید"، ژائو گفت این دستکاری سیاسی است که منافع حزبی و شخصی را بالاتر از منافع ملی آمریکا قرار می‌دهد.

وی افزود: این نه عملی و نه واقع‌گرایانه است. در دوران عصر جهانی شده، عمل انحرافی حرکت علیه اراده و لغو اجباری همکاری موجود بین کشورها و تحت فشار گذاشتن شرکت‌ها با توجه به سرمایه‌گذاری و عملکرد عادی آن‌ها، خلاف قانون اقتصاد بازار است و در نهایت به آسیب به خود منجر می‌شود. ‌

ژائو اضافه کرد: چنین اقدامات ناخوشایندی از سوی افراد بابصیرت در چین و آمریکا رد شده و در برابر آن‌ها مقاومت صورت گرفته، و این رویه ادامه پیدا خواهد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما