کد خبر: 598506
تاریخ انتشار :

۶ حرف دل مادرشوهر‌ها که می‌خواهند عروسشان آن‌ها را درک کند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مادر همسر شما شاید حرف‌هایی در دل داشته باشد که اگر با نگاه تازه‌ای به این رابطه بنگرید بتوان آن‌ها را با گوش دل شنید و به دنیای تازه‌ای از روابط عروس و مادشوهری پا گذاشت. در ادامه ۹ مورد از این دست مفاهیم که مادرشوهر‌ها قصد انتقال آن‌ها به عروس خود را دارند را بررسی می‌کنیم.

من را کنار نگذارید و در تریبت فرزندانتان دخیل کنید

معروف است که مادرشوهر همیشه در امور زندگی عروس خود دخالت می‌کند، اما عروس خانم‌ها این راز مهم را به یاد داشته باشند که مادر همسرشان کوله باری از تجربه به دوش دارد که می‌توان از آن در امور خانه داری و بزرگ کردن فرزندان کمک گرفت؛ بنابراین اگر با این نگاه اظهار نظر‌های مادرشوهر خود را بشنوید و او را از زندگی خود کنار نگذارید قطعا ضرر نخواهید کرد. در نهایت اینکه فراموش نکنید بچه‌های شما نوه مادرشوهرتان هم هستند.

مرا درگیر مشکلات خود و شوهرتان نکنید

زن نباید هنگام مشاجره با همسرش از مادرشوهر خود بخواهد در حمایت از او مقابل پسرش بایستد، اما می‌توان از مادر همسرتان بخواهید که به شما برای حل مشکل زناشویی که پیش آمده است، مشاوره دهد و در نهایت با رفع کدورت میان شما و شوهر خود، از او قدردان باشید.

به من فرصت بدهید تا رابطه خود را با هم استحکام ببخشیم

شاید بهتر است به جای قضاوت‌های عجولانه درباره مادرشوهرتان، کمی به او فرصت دهید تا حسن نیت خود را اثبات کند و به این ترتیب خود را از نعمت یک رابطه شیرین عروس و مادرشوهری محروم نمی‌کنید.

من را یک تهدید برای زندگی مشترک خود نبیینید

برخی از تازه عروس‌ها مادر شوهر خود را یک تهدید بزرگ برای زندگی مشترکشان می‌دانند، اما این تفکر همیشه درست نیست. اغلب این ذهنیت در مغز شما شکل می‌گیرد که مادر همسرم با حسادت قصد نابودی زندگی ما را دارد تا کارمان به جدایی بکشد، اما فراموش نکنید قبل اینکه پسر همسرتان مرد زندگی شما باشد پسر او بوده است که نباید فرزندش را به طور کامل از او جدا کنید. هرچند که مادرشوهر هم نباید همیشه خود را محق بداند که در امور شخصی شما و همسرتان دخالت کند.

با من صادق باشید

احترام مادرشوهر واجب و به جای خود، اما عروس نباید مسائلی که درباره آن‌ها مشکل دارد را پنهان کند تا به مرور موجب ایجاد تنش‌های بیشتر در دراز مدت شود، بلکه باید با گفتگویی صریح درباره مسائل آن‌ها را حل کند، اما با رعایت حرمت و جایگاه مادر همسرش، که اسباب دلخوری او نشود.

مرا به خاطر تربیت پسر خوبم تحسین کنید

اگر در همسرتان نکات مثبتی وجود دارد چرا نباید از مادر او با خاطر تربیت چنین فرزندی تشکر کنید؟ با این کار مطمئن باشید که رابطه شما و مادر همسرتان عمیق‌تر و گرم‌تر خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما