کد خبر: 602906
تاریخ انتشار :

سایت دیوار راز سرقت از خانه یک دوست را فاش کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ کارآگاه "سید علی شریفی" رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: 14 مهر ماه پرونده ای با موضوع سرقت خانه در کلانتری 123 نیاوران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار تیمی از کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، ساعت 14:30 ظهر 31 شهریور ماه از خانه خود واقع در خیابان نیاوان خارج شدم و در ساعت 18 به منزلم مراجعه که متوجه به هم ریختگی سرقت تعدادی از اموال منزل از قبیل: 2 دستگاه دریل، 2 دستگاه لپ تاپ ، یک دستگاه تبلت ، یک هلی شات و یک قاب ساعت در مجموع به ارزش تقریبی یک میلیارد و 500 میلیون ریال شدم و در این ارتباط به شخصی به اسم فریدون مظنون می باشم .

سرقت از سوی یک دوست رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: شاکی علت معرفی فریدون به عنوان مظنون را به کارآگاهان این گونه بیان داشت، فریدون از دوستانم است که روز سرقت با اصرار او برای تفریح و پرسه زنی در شهر همراه وی شدم و احیانا در غیابم، همدستان وی مرتکب سرقت شده اند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: کارآگاهان در گام اول تحقیقات، با هماهنگی های قضائی، فریدون را احضار ولی وی پس از حضور در پلیس آگاهی منکر اطلاع از سرقت شد و اظهار داشت نقشی در سرقت نداشته است که پس از اعزام به دادسرا بدلیل عدم وجود ادله کافی بلاقید آزاد شد.

لو رفتن سارقان در سایت دیوار سرهنگ شریفی گفت: در ادامه شاکی 26 آبان ماه به پایگاه یکم مراجعه و با ارائه اظهارتی بیان داشت قصد خرید ابزار از سایت دیوار را داشتم که متوجه شدم یکی از ابزارهای به سرقت رفته من که دریل شارژی به مارک dewalt بوده توسط شخصی به قیمت 160 میلیون ریال در فضای مجازی آگهی شده است .

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان با هماهنگی های قضائی شخص شخص آگهی کننده به نام مهران را جلب کردند، گفت: مهران گفت، دو مرد به نام های کمیل و فریدون با دردست داشتن فاکتوری بنام خود دستگاه دریل را به قیمت روز به صاحب مغازه که من درآن کارگر می باشم فروختند که با هماهنگی صاحب مغازه من آن را برای فروش در سایت دیوار آگهی کردم .

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در صد های اطلاعاتی تصویری یکی از فروشندگان دریل به نام فریدون از آرشیو عکس های متهمان حرفه استخراج و به رویت مهران رسید، اضافه کرد: با هماهنگی های قضائی فریدون دستگیر و در بازجوئی های پلیسی به ساختن فاکتور جعلی با همکاری یکی از دوستانش و فروش آن به مهران معترف شد.

وی افزود: فریدون در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت، از وضعیت مالی خوب شاکی مطلع بودم و به علت نیاز مالی تصمیم به سرقت از او گرفتم و پس از طرح نقشه ای با کمک یکی از دوستانم به نام کمیل سرقت از منزل او را اجرایی کردیم .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت : با اعتراف صریح فریدون به بزه انتسابی متهم با دستور قضائی برای شناسایی همدستش در اختیار دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه قرار دارد و تحقیقات پلیس برای کشف زوایای پنهان پرونده همچنان ادامه دارد .

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما