کد خبر: 602912
تاریخ انتشار :

چند درصد موارد مبتلا به بیماری کرونا بی علامت هستند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر علی منصوری افزود: با توجه به برودت هوا و پیدایش انواع سرماخوردگی و آنفولانزا و همپوشانی این علائم با بیماری کرونا باید هر فرد آلوده را مبتلا به کرونا در نظر بگیریم مگر آنکه خلاف این امر ثابت شود.

وی اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی تنها به معنی استفاده از ماسک نیست، بلکه باید در کنار استفاده از ماسک به شکل صحیح و عدم لمس آن، از حضور در اجتماع و برگزاری مهمانی ها و دورهمی های مختلف نیز پرهیز کنیم.

رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک به مردم توصیه کرد: اگر مجبور به حضور در اجتماعات هستند، حداقل فاصله ۲ متری را به همراه زدن ماسک و شستشوی صحیح دست ها در نظر داشته باشند.

وی در ادامه ضمن اشاره به وجود افراد و مبتلایانی که در منزل قرنطینه هستند، اظهار داشت: این افراد و همراهان آنها باید به شدت و جدیت تمام، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، چرا که بحث ایزولاسیون در این مورد بسیار جدی و مهم است.

دکتر منصوری در پایان افزود: افرادی که به ماندن در منزل و سپری کردن دوران قرنطینه مجبور هستند باید ضمن استفاده از ماسک و رعایت فاصله با همراهان و شستن مکرر دست ها، موضوعاتی نظیر گندزدایی مرتب سرویس های بهداشتی و حمام، ایزوله کامل فرد مبتلا در اتاقی جداگانه و ضدعفونی دستگیره های درب ها و همچنین البسه و وسایل شخصی را نیز جدی گرفته و انجام دهند.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما