کد خبر: 603361
تاریخ انتشار :

مهر و موم 442 واحد صنفی برای عدم اجرای مقررات محدودیت‌های کرونایی در مشهد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، امیر دلداری افزود: گشتهای مشترک بازرسی متشکل از نمایندگان اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره نظارت بر اماکن عمومی و مرکز بهداشت صبح و بعدازظهر هر روز در شهر مشهد فعال بوده و از ۱۴ آبان ماه تاکنون ۱۶۲ هزار و ۸۷۴ بازرسی انجام دادند.

وی ادامه داد: این بازرسی‌ها منجر به صدور سه هزار و ۵۶۴ اخطار کتبی و ۵۶۹ فرم جریمه برای صنوف متخلف شده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: با توجه به تمدید ممنوعیت فعالیت صنوف گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در مشهد از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که این شهر از وضعیت قرمز خارج شود، انجام گشتهای مشترک و بازرسی در این شهر با قوت ادامه خواهد داشت.

نانوایی‌ها، سوپرمارکتها، فروشندگان میوه و سبزی، مواد پروتئینی، تجهیزات پزشکی، لوازم بهداشتی و شوینده، عینک سازان، فروشندگان گیاهان دارویی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، همچنین واحدهای خدماتی شامل خشکشویی‌ها، واحدهای تعمیر خودرو، الکترومکانیک و تلفن همراه، فروشندگان لوازم خانگی، رایانه، مصالح ساختمانی، لوله و پروفیل، شوفاژ و تهویه، لوله بازکنی و قفل و کلیدسازی، آهنگران و صنوفی که در بخش ارایه خدمات و تعمیرات هستند، مجاز به فعالیت بدون محدودیت می‌باشند.

فروشندگان لوازم آرایشی، خرازی‌ها، فروشندگان کتاب و لوازم تحریر، فرش و موکت، بستنی و فالوده، پوشاک و فروش فیلم و عکس، مبل و صندلی، دوچرخه و موتورسیکلت، تایپ و تکثیر، مشاوران املاک و فروشندگانی از این دست که جزو مشاغل گروه ۲ و سه محسوب می‌شوند، ممنوعیت فعالیت دارند و اگر این واحدها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز مستقر باشند، فعالیت آنها همچنان ممنوع است.

در این مدت رستوران‌ها، پیتزافروشی‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، آبمیوه فروشی‌ها باید به صورت بیرون بر فعالیت داشته باشند و فعالیت پاساژها و مجتمع‌های تجاری نیز ممنوع است.

بخش حمل و نقل درون شهری از قبیل آژانس‌ها، چاپخانه‌ها، فروشندگان جراید، کرایه دهندگان فیلم و کافی نت‌ها مجاز به فعالیت هستند.

ستاد ملی مقابله با کرونا هر ۲ هفته یکبار وضعیت شهرها را از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ بررسی و آنها را در دسته‌های سیاه، قرمز، نارنجی، زرد و سفید قرار می‌دهد که بر این اساس مشهد اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما