کد خبر: 603425
تاریخ انتشار :

کدام دانش آموزان حضوری امتحان میدهند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، «محمد محسن بیگی» مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن به ایام امتحانات آیا مذاکره‌ای بابت برگزاری حضوری یا مجازی امتحانات شده است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر وضعیت مدارس برای آموزش حضوری مانند روال گذشته بوده و هیچ تغییر نکرده است. دراین چند روز اخیر یک سری زمزمه و صحبت‌هایی مطرح شده بود که هیچ کدام سندیت نداشته است.

وی ادامه داد: روال آموزش بر اساس تصمیمات و روندی است که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌کند. طبق اعلام ستاد کرونا مناطق به سه بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم‌بندی شده‌اند. از آنجا که مدارس جزو گروه سوم محسوب می‌شوند، در هر منطقه‌ای که مشاغل گروه سه تعطیل باشند، مدارس ما نیز تعطیل هستند و آموزش‌ها نیز کاملا مجازی است. مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امتحانات مستمر به شکل مجازی برگزار می‌شود، گفت: در رابطه با بحث برگزاری امتحانات باید گفت که ما دو نوع امتحان داریم، یک نوع امتحانات نهایی هستند و یک سری دیگر نیز به شکل امتحانات مقطعی، دوره‌ای و یا اصطلاحا امتحانات مستمر هستند. امتحانات کلاسی و مستمر به همان شیوه گذشته یعنی به شکل مجازی انجام خواهند شد.

محسن بیگی افزود: امتحانات نهایی به دلیل اینکه در پایان سال تحصیلی یعنی در خرداد و تیر ماه برگزار می‌شود، هنوز زمان زیادی برای تصمیم گیری درباره آن‌ها وجود دارد. در حال حاضر تصمیم خاصی برای اینکه امتحان به شکل حضوری و یا به صورت مجازی باشد، گرفته نشده است.

وی افزود:، اما در رابطه با یک سری از دانش آموزان که تجدید شدند و باید در دی ماه امتحانات نهایی را بدهند، قرار شده طی مکاتباتی که انجام داده‌ایم، امتحانات آن‌ها با رعایت پروتکل بهداشتی حضوری برگزار شود، زیرا تعداد آن‌ها بسیار محدود است و ممکن است در یک اداره فقط ۵ دانش آموز حضور داشته باشند، از این رو برگزاری امتحان برای این گروه بلامانع است.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحان ترم اول که اصطلاحا امتحان مستمر حساب می‌شوند، با تفویض اختیاری که به معلمان، عوامل مدرسه و شورای آموزشی داده شده است، برگزار خواهد شد؛ بنابراین اصلا بحث حضور دانش‌آموزان برای امتحانات مستمر فعلا مطرح نیست. در واقع نمره مستمر دانش آموزان بر اساس تحقیقات و فعالیت‌هایی که آن‌ها دارند، انجام می‌شود.

وی با با بیان اینکه برگزاری حضوری کلاس درس اصلا مطرح نبوده است، گفت: زمزمه‌هایی که شنیده و یا مواردی که منتشر شده از سوی آموزش و پرورش تکذیب شده است. هیچ تغییری در روال کار مدارس و شیوه فعلی آموزش به وجود نیامده و فعلا همان روال گذشته حاکم است.

محسن بیگی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر تهران وضعیت نارنجی دارد، با این حساب برنامه چه خواهد شد؟ گفت: در مناطق نارنجی هم گروه سه که شامل مدارس می‌شود، تعطیل هستند بنابراین وضعیت هیچ فرقی نخواهد کرد.

وی در واکنش به اینکه آموزش حضوری چه سرنوشتی خواهد داشت؟ گفت: هیچ چیزی مشخص نیست، زیرا همه تصمیمات منوط به شیوع کرونا است و ما در این شرایط به صورت مقطعی تصمیم‌گیری می‌کنیم، زیرا هیچ کسی نمی‌تواند پیش بینی کند که چه وضعیتی در آینده رخ خواهد داد.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا آماری از وضعیت ابتلای دانش آموزان و معلمان مبتلا به کرونا دارید یا خیر؟ گفت: آمار خاصی نداریم، زیرا تست‌هایی که وزارت بهداشت از افراد می‌گیرند به صورت صنفی نیست. به عنوان مثال در گزارشات خود مشخص نمی‌کنند، افرادی که برای تست آمده‌اند چه شغلی دارند؛ بنابراین ما در این قسمت آماری نداریم. آمار وزارت بهداشت فقط منطقه‌ای، سنی و جنسیتی است.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما