کد خبر: 608140
تاریخ انتشار :

کشف مجسمه تاریخی در مزرعه

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این مجسمه به شکل زنان آمریکای میانه ساخته شده که حالات صورتش نشان می‌دهد متعجب است.کشاورزان بلافاصله پس از خارج کردن این مجسمه از زمین مسوولان مربوطه را مطلع و در نهایت باستان‌شناسان بررسی این اثر را آغاز کردند.به گفته کارشناسان این مجسمه در فاصله بین ۱۴۵۰ تا ۱۵۲۱ میلادی و احتمالا توسط «هواستک»‌ها که زمانی در مکزیک زندگی می‌کردند ساخته شده است.

به گفته باستان‌شناسان این نخستین مورد از کشف چنین مجسمه‌ای در منطقه «هواستکا»ی مکزیک است. با توجه به زیورآلات و لباس فاخری که در این مجسمه حکاکی شده است به نظر می‌رسد این اثر یک زن از طبقه اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشد.

«ماریا مالدونادو» از جمله باستان‌شناسانی است که معتقد است این مجسمه بیش از آن‌که که یک الهه را به تصویر بکشد، با توجه به لباس و زیورآلاتش بیشتر ویژگی‌های یک حکمران را به نمایش می‌گذارد.

با این حال به گفته دیگر کارشناس این پروژه باستان‌شناسی تعداد بسیار کمی از مجسمه‌های تاریخی که حکمرانان زن و زنان اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشند تاکنون در نقاط مختلف جهان کشف شده‌اند.

از آن‌جایی که هیچ نوشته‌ یا توضیحی بر روی این مجسمه تاریخی وجود ندارد غیرممکن است که بتوان تشخیص داد این مجسمه چه کسی را به تصویر می‌کشد و حتی نمی‌توان با قاطعیت تشخیص داد این اثر توسط یکی از هنرمندان مردم «هواستک» خلق شده باشد.

با توجه به این‌که تاکنون هیچ مورد مشابهی از این مجسمه در این منطقه از مکزیک کشف نشده است می‌توان انتظار داشت این مجسمه در زمانی نامعلوم از مکانی نامعلوم به «هواستکا» منتقل شده باشد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما