کد خبر: 608837
تاریخ انتشار :

یک نکته نگران‌کننده درباره عجله در رفع محدودیت‌های کرونایی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر آرش یلالی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، شادگان و خرمشهر در وضعیت آبی شیوع کرونا و آبادان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، افزود: یکی از مشکلات ما در مجموعه بهداشت، عادی‌انگاری بیماری پس از اعلام کاهش موارد بیماری است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: عجله در رفع محدودیت‌ها و همچنین عادی‌انگاری بیماری در سطح جامعه، موجب می‌شود عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی تعریف‌شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، کاهش یابد.

یلالی با ابراز نگرانی از وقوع پیک بعدی بیماری، بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل زمستان، این ساده‌انگاری می‌تواند خوزستان و کشور را مستعد وقوع پیک بعدی کند.

وی افزود: شتاب‌زدگی در کاهش ناگهانی محدودیت‌های کرونا می‌تواند موجب افزایش گردش ویروس شود و موارد ابتلا را در پی داشته باشد همانگونه که در روزهای اخیر مجددا شاهد افزایش موارد سرپایی در استان خوزستان و کشور هستیم.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: افزایش موارد سرپایی، یک علامت اولیه از افزایش گردش ویروس و موارد بیماری و مساله نگران‌کننده‌ای است.

یلالی بیان کرد: با وجود کاهش موارد بیماری، وضعیت شکننده است. با این حال هنوز افزایش شدید موارد بستری و یا مراجعه بیماران با حال بد را نداریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما