کد خبر: 608893
تاریخ انتشار :

بندر چابهار، سرزمینی که چون مروارید بر جنوب ایران در تورهای چابهار می درخشد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

برای این که به یک شهر سفر کنیم چه در قالب تور باشد چه شخصی، بهتر است که قبل از شروع مسافرت، با آن شهر و امکاناتی که دارد آشنا شویم. یکی از سفرهای پر طرفدار در بین مردمی که علاقمند به سفر و گردشگری هستند، تور چابهار است. پس در این مطلب با این شهر فوق العاده زیبا آشنا می شویم.

بندر چابهار ، جایی در جنوب شرقی ایران در مجاورت آب های دریای عمان، منطقه ای است که همچون مروارید در این ناحیه می درخشد! شهرستان چابهار یکی از نواحی استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود. همه ما با این سرزمین افسانه ای آشنا هستیم. سیستان و بلوچستان از زمان های دور به داشتن فرهنگی غنی، تمدنی برجسته و آداب و رسومی کهن، شهرت داشته است.

چه بسیار اسطوره‌ ها و قهرمانان که از این خاک برخاستند و آوازه آنها در تمامی دوران پیچیده است! مردانی قوی و تنومند با اراده آهنین از منطقه سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران، موجب رشد و توسعه نواحی این استان شده‌اند. بندر چابهار نیز یکی از شگفتی های این سرزمین محسوب می شود.

هر ساله هزاران گردشگر از شهرهای مختلف برای تجارت و گردشگری به چابهار سفر می‌کنند. درباره زیبایی ها و شگفتی های این شهرستان، مطالب زیادی در منابع مختلف عنوان شده است. گردشگری شهرستان چابهار، آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است! درصد زیادی از کسانی که به این منطقه سفر می کنند، تفکر اقتصادی و تجارتی دارند و چند روزی را بیشتر برای کسب و کار خود در این شهر اقامت ندارند.

این در حالی است که جاذبه ها و زیبایی های بی نظیری در بندر چابهار در نقاط مختلف نهفته است که اگر به درستی معرفی شود می تواند شهرت جهانی پیدا کند.

کشتی های تجاری از هندوستان و پاکستان برای تجارت و تخلیه بار یا بارگیری محموله ها از ایران در بندر چابهار پهلو می گیرند. این جمله به معنای آن است که با سرمایه گذاری لازم در این شهرستان، به راحتی می توان وضعیت رفاهی و اقتصادی مردم بومی و محلی را ارتقا داد.

اهمیت شهرستان چابهار و موقعیت استراتژیکی آن از لحاظ اقتصادی، سیاسی و گردشگری به اندازه‌ای است که تصمیم گرفته ایم در این مطلب به طور کامل در این باره صحبت کنیم. با ما همراه باشید و شگفتی های این سرزمین جنوب شرقی را که قرار است در تور چابهار از تهران با هواپیما بهتر بشناسید.

موقعیت جغرافیایی بندر چابهار

شهرستان چابهار یک شهر بندری در حاشیه دریای عمان است. این شهرستان، ۷ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. طبق مطالعات و بررسی‌های هواشناسی، میانگین دمای هوا در طول سال در این بندر ۲۴ درجه سانتیگراد است. این یعنی در تمام فصل سال آب و هوای بسیار مطبوعی را در چابهار شاهد خواهید بود. اگر به نقشه جغرافیایی منطقه جنوب ایران و غرب پاکستان نگاه کنید، بندر چابهار را به راحتی پیدا می کنید.

بندر چابهار، سرزمینی که چون مروارید بر جنوب ایران در تورهای چابهار می درخشد

از نظر شرایط جغرافیایی، چابهار بسیاری از زیباترین پدیده های زمین شناسی و طبیعت منحصر به فرد را در خود جای داده است. وقتی در سرتاسر شهرستان حرکت می کنید می توانید پدیده های طبیعی را از نزدیک تماشا کنید.

وسعت این شهرستان، بیشتر از ۱۱ کیلومتر مربع است. فاصله شهر زاهدان تا بندر چابهار حدود ۷۲۰ کیلومتر می باشد. با ساخت یک فرودگاه بین المللی در شهرستان چابهار، امکان مسافرت مسافران از سایر شهرها به سمت این بندر در کوتاهترین زمان فراهم شده است.

اکنون که با اهمیت این بندر برای تور چابهار در منطقه آشنا شده اید، در قسمت بعدی درباره جاذبه های گردشگری آن صحبت می کنیم. اگر این منطقه را برای سفر خود انتخاب کنید به شما اطمینان می دهیم که یک سرزمین باستانی، کهن و افسانه ای را برگزیده اید؛ جایی که شگفتی های آن در هر منطقه، شما را مجذوب و مسحور خود خواهد کرد!

جاذبه های گردشگری بندر چابهار برای مسافرین تورهای مسافرتی

جاذبه های گردشگری و دیدنی چابهار ، متنوع شگفت انگیز و بی نظیر هستند. به جرات میتوان گفت پدیده های زمین شناسی که در این منطقه از نزدیک مشاهده می کنید از شاهکارهای طبیعت محسوب می شوند؛ چیزی که نمایانگر قدرت آفرینش خداوند بی نهایت مهربان است.

مسافران و گردشگران با هر سلیقه و علاقه مندی به طبیعت می توانند از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری بندر چابهار لذت ببرند. از مناظر آبی و دریایی گرفته تا کوهستان ها، صخره ها، دریاچه، سواحل شنی زیبا و مناطق صحرایی و کویری، همه و همه در سرزمین افسانه ای چابهار نهفته‌اند. در این قسمت به طور خلاصه در مورد معروف ترین جاذبه های گردشگری که در تور چابهار فارا گشت خواهید دید صحبت می کنیم.

1- درک:

یکی از جاذبه های دیدنی شهرستان چابهار، جایی در سرزمین شرقی، در فاصله ۸۰ کیلومتری آن قرار دارد و به اسم روستای درک مشهور است. روستای درک در واقع از توابع روستای زرآباد در چابهار محسوب می‌شود. این منطقه، نزدیک ترین فاصله را با تنگه هرمز دارد.

اگر در میان اسامی جاهای دیدنی چابهار به اسم ساحل درک رسیدید، منظور، منطقه ای است که آب های اقیانوس هند و دریای عمان به یکدیگر می پیوندند. آنچه در این جاذبه گردشگری، نظر رهگذران را به خود جلب می کند تلألؤ نور خورشید بر روی آب نیلگون و نقره ای دریا است.

شگفتی طبیعت در ساحل، نشان دهنده یک منطقه کویری در کنار آب های دریایی است؛ جایی که ماسه های سفید ساحل روستای درک را نشان دهند و این منطقه را به عنوان زیباترین جاذبه گردشگری معرفی کرده است. برای علاقه مندان به سوژه های عکاسی، منظره غروب دریا در ساحل درک، جذاب و توصیف ناپذیر است.

هر آن چه از زیبایی های این منطقه توصیف کنیم باز هم قادر به بیان شاهکارهای طبیعت در روستای درک نیستیم!

به قول یکی از دوستانمون: همیشه فکر می کردم وقتی می گن بری به دَرَک حرف بدی بهم زدن اما وقتی رفتم چابهار دیدم برام دعا کردن. با سفر به چابهار می ‌توانید این جاذبه گردشگری را از نزدیک ببینید. لحظات خاطره انگیزی در انتظار شما است.

2- کوه های گل افشان:

یکی از پدیده های شگفت انگیز زمین شناسی که جزو جاذبه‌های گردشگری چابهار محسوب می‌شود با اسم کوه های گل افشان شهرت دارد. کوه های گل افشان در حقیقت به حفره های جوشان از زمین گفته می شود که گل و لای از داخل زمین به بیرون می جوشد.

این پدیده حیرت انگیز و خیره کننده زمین شناسی در فاصله ۹۵ کیلومتری از بندر کنارک قرار گرفته است. اکثر مسافرانی که به چابهار سفر می‌کنند تمایل دارند کوه های گل افشان را از نزدیک تماشا کنند.

ارتفاع کوه های گل افشان در چابهار از چند متر تا 100 متر متغیر است؛ یعنی شما آنها را بیشتر به صورت تپه می بینید. حجمی از گل و لای از دهانه ها به بیرون می جوشد و از دهانه به سمت پایین سرازیر می شود. در هر ۱۵ دقیقه یک بار این اتفاق می افتد. این منظره، بسیار دیدنی و تماشایی است و توصیه می‌کنیم در سفر به چابهار حتماً از این منطقه دیدن کنید.

3- دریاچه صورتی:

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری چابهار، دریاچه صورتی اسم دارد. به دریاچه صورتی، تالاب صورتی یا تالاب لیپار هم گفته می‌شود. تصور اینکه یک دریاچه به رنگ صورتی باشد شبیه به تصور داستان های خیالی و رویایی است؛ اما این پدیده واقعیت دارد! می‌توانید با سفر به بندر چابهار آن را از نزدیک تماشا کنید.

دریاچه های رنگی در سراسر جهان بسیار محدود هستند و شاید بتوانید فقط ۴ مورد دریاچه صورتی را در کل کره زمین پیدا کنید!

به دلیل این که موجودات ریز آبزی نظیر پلانکتون ها و باکتری ها در این دریاچه بسیار فعالیت می کنند، رنگ تالاب، صورتی است. دریاچه صورتی چابهار جزو دریاچه های آب شور در جهان دسته بندی می شود.

4- بندر گواتر:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چابهار، منطقه ای است که به اسم بندر گواتر شناخته می شود. بندر گواتر در منطقه جنوب شرقی ایران، جایی است که با کشور پاکستان مرز مشترک دارد. اگر برای تماشای بند گواتر بروید می توانید منظره جنگل های حرا را از نزدیک تماشا کنید. جنگل های حرا در چابهار منطقه محافظت شده محیط زیست هستند که با سوار شدن بر قایق و حرکت روی آب های آرام منطقه می توانید این منظره زیبای طبیعت را در کنار خود تماشا کنید.

5- بندر بریس:

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی چابهار یک بندر بسیار زیبا با منظره جذاب و منحصر به فرد است که به آن بندر بریس گفته می شود. برای تماشای بندر بریس باید حدود ۶۴ کیلومتر از مرکز شهرستان چابهار به سمت شرق حرکت کنید. قدمت تاریخی این بندر به حدود 200 سال می رسد. آنچه موجب شهرت و محبوبیت بندر بریس شده است شغل صیادی و ماهیگیری است که مردم آن منطقه به آن مشغول هستند.

وقتی به کنار بندر بریس در چابهار می‌رسید از فاصله دور، آرایش زیبای قایق های کوچک ماهیگیری را مشاهده می کنید. قایق ها تور ماهیگیری را در آب پهن کرده اند و منتظر صید هستند.

یکی از مناطقی که آب و هوای خوب و دلپذیر دارد و مناظر آن احساس خوشایند و آرامش بخشی را در شما القا می کنند، همین بندر بریس است. وقتی به نزدیکی بندر می رسید تمایل دارید چند ساعتی را در ساحل بندر استراحت کنید؛ جایی به دور از هیاهو و شلوغی های شهر که روح و ذهن شما را صیقل می دهد.

6- ساحل صخره ای یا دریا بزرگ:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چابهار که جزو پدیده های زمین شناسی منحصر به فرد دسته بندی می شود با اسم ساحل صخره ای یا ساحل دریا بزرگ شهرت دارد.

کسانی که به مناظر طبیعت هیجان انگیز علاقه مند هستند می توانند بر فراز این صخره های مرتفع بایستند و امواج خروشان دریا را تماشا کنند. موج ها با شدت زیاد به صخره برخورد می کنند و انعکاس آب تا چندین متر در هوا پراکنده می شود.

اگر بادهای موسمی از سمت دریا بوزد، ارتفاع امواج ممکن است به ۱۵ متر نیز برسد. شگفتی و هیجان عظیمی را از حرکت امواج خروشان دریا می‌توانید در ساحل صخره ای چابهار از نزدیک تماشا کنید.

7- منطقه حفاظت شده گاندو:

وقتی به بندر چابهار سفر می‌کنید زیبایی ‌های محیط ‌زیست از هر طرف شما را احاطه می کنند. یکی از این جاهای دیدنی، منطقه حفاظت شده گاندو اسم دارد. گاندو، یک جانور بومی منطقه است که در این ناحیه زندگی می کند و از سال ۱۳۴۹ جزو مناطق محافظت شده محیط زیست قرار گرفت.

در این منطقه علاوه بر حیوانات گاندو، جانداران دیگری نظیر شاهین، مرغ سقا، عقاب، شغال و روباه و بسیاری امکانات دیگر نیز زندگی می کنند. جالب است بدانید گاندو در واقع یکی از گونه های تمساح است که پوزه کوتاه دارد. به این دلیل به آن کروکودیل پوزه کوتاه یا تمساح پوزه کوتاه گفته می شود. کشور پاکستان و کشور ایران مناطقی هستند که به صورت بومی این جانداران در آنجا یافت می‌شوند.

8- سایر جاذبه های گردشگری چابهار:

علاوه بر ۷ جاذبه گردشگری اصلی که در قسمت بالا معرفی کردیم، مکان های تاریخی و باستانی دیگری هم در چابهار یافت می‌شوند. گورستان جن ، مکانی ترسناک و وحشتناک آور با قدمت حدود ۲۳۰۰ سال است که داستان ها و افسانه هایی از مردم محلی درباره آن می شنوید. این گورستان در روستای تیس واقع شده است.

موزه محلی چابهار ، مسجد جامع تیس ، مسجد جامع دزک ، آرامگاه سید غلامرسول و غارهای سه گانه تیس ، دیدنی های دیگری هستند که در چابهار می توانید از تماشای آنها لذت ببرید. هر جاذبه گردشگری که تصور کنید در این منطقه در جنوب ایران وجود دارد. پیشنهاد ما برای شما برنامه ریزی برای یک سفر به یادماندنی است در قالب تور چابهار، چون همراه با یک لیدر حرفه ای محلی، هر آن چیزی را که از سفرهای ماجراجویانه می شناسید برای شما فراهم می کند!

هتل های چابهار برای یک اقامت لذت بخش در تور

یکی از مهمترین قسمت های انتخاب چابهار برای برنامه تور، رزرو مکان اقامتی است و خوشبختانه به واسطه توسعه منطقه که در چند سال اخیر در این بندر شاهد بودیم، هتل های چابهار بسیار مجلل و مجهز ساخته شده‌اند که پذیرای گردشگران و مسافران هستند؛ از هتل ۲ ستاره گرفته تا هتل های پنج ستاره بسیار زیبا برای رزرو و اقامت در این شهرستان فراهم شده اند. هر کدام از هتل ها، امکانات کامل برای رفاه حال گردشگران را دارند. اتاق های یک تخته، دو تخته و سه تخته با امکانات کامل اقامتی در اختیار مهمانان قرار می گیرد.

بندر چابهار، سرزمینی که چون مروارید بر جنوب ایران در تورهای چابهار می درخشد

از معروف ترین هتل های چابهار می توان به هتل سه ستاره آذین ، هتل چهار ستاره شاهان ، هتل سه ستاره ونوس ، هتل ۴ ستاره فردوس، هتل ۴ ستاره لاله اشاره کرد. در کنار آن ها هتل لیپار ، هتل ۵ ستاره ای است که در بندر چابهار با امکانات کامل برای پذیرایی از گردشگران خدمات خود را ارائه می دهد. در تمام هتل ها، برنامه گردشگری بندر چابهار برای مسافران ترتیب داده می شود.

رونق منطقه از نظر اقتصادی و گردشگری باعث رونق شغل هتلداری و خدمات گردشگری مرتبط با این صنعت خواهد شد و بندر چابهار بیشتر از آنچه هست مورد استقبال گردشگران واقع شود؛ آینده‌ای درخشان در انتظار این سرزمین خواهد بود. به همین علت در لیست تورهای داخلی آژانس مسافرتی فارا گشت همیشه اسم های، تور چابهار هتل لیپار ، اگر می خواهی تور چابهار را در یکی از بهترین هتل های این شهر رزرو کنی؛ هتل لیپار با دید رو به شهر می تونه یکی از گزینه های انتخابی شما باشد.

تور چابهار هتل فردوس ، اگر می خواهی سفر چابهار را در یک هتل 4 ستاره با کیفیت بالا، تمیز و با قیمت مناسب رزرو کنی؛ هتل فردوس می تونه یکی از گزینه های انتخابی شما باشد.

تور چابهار هتل ونوس و آذین، را زیاد خواهی دید.

مراکز خرید در بندر چابهار

جذاب ترین قسمت سفر با تور چابهار از تهران یا از سایر شهرها، خرید کردن از بازارهای خرید و مراکز خرید است. در چابهار می توانید بازارهای سنتی و بازارهای محلی را پیدا کنید که اجناس مختلفی را به فروش می رسانند. از صنایع دستی گرفته خوراکی های خوشمزه، سوغاتی ها و لوازم برقی، پوشاک، اسباب ‌بازی و هزاران کالای دیگر در مراکز خرید این بندر یافت می شوند. از آنجایی که چابهار یک بندر آزاد تجاری است، اجناس مختلفی از هند و پاکستان وارد مراکز خرید این شهرستان می شوند.

مهمترین مراکز خرید چابهار شامل مرکز خرید صدف، مرکز خرید پردیس، مرکز خرید فردوس، مرکز خرید تیس، مرکز خرید صالح یار و مرکز خرید ابریشم است. در بازارهای لوکس و پاساژهای چابهار می توانید انواع لوازم شخصی، لوازم آرایشی و بهداشتی، پارچه های مرغوب، صنایع دستی صدف، لوازم برقی و لوازم خانگی، ادویه جات مخصوص و زیورآلات گران قیمت را پیدا کنید.

مراکز خرید چابهار در قالب مجتمع های بزرگ تجاری هر چیزی را که در نظر داشته باشید به فروش می رسانند. پیشنهاد می کنیم در سفر به این بندر تجاری، پول کافی به همراه داشته باشید تا بتوانید لذت خرید را تجربه کنید. بازارهای چابهار، پر زرق و برق و مجذوب کننده هستند. بدون شک از گشت و گذار در مجتمع های تجاری و مراکز خرید لذت می برید.

آشنایی با آداب و رسوم ساکنین شهر چابهار

دلاور مردمان منطقه سیستان و بلوچستان اکثراً اهل تسنن هستند اما مذهب شیعه هم در این سرزمین رواج دارد. مردمانی که در سیستان و بلوچستان ساکن هستند از اقوام بلوچ می باشند. اقوام بلوچ از سرزمین ایران باستان و پاکستان در سرزمین شرقی در این منطقه ساکن شده‌اند.

نیمی از مردمان این سرزمین در روستاها زندگی می کنند. هر منطقه آداب و رسوم مخصوص به خود را دارد. مردمان سیستان و بلوچستان به دعا نوشتن و مراسم دعا خوانی بسیار پایبند هستند. ادعیه و اذکار برای دور کردن شیاطین و رفع بلا بین مردم محلی رواج دارد.

همانند هر شهرستان دیگری، مردمان این منطقه برای مراسم عید نوروز و اعیاد خاص در طول سال، جشن هایی را برگزار می کنند. عید قربان، عید فطر و عید نوروز برای این اهالی بسیار مهر مهم است. مردم اهل سنت در سیستان و بلوچستان چندان به مراسم ماه محرم اهمیت نمی دهند اما برای این این ماه عزیز، احترام زیادی قائل هستند.

مراسم عروسی، خرید جهیزیه، مراسم عزاداری در میان اقوام بلوچ به صورت خاص و با شکوه هر چه تمام تر اجرا می شود. وقتی به چابهار سفر کنید از نحوه لباس و پوشش زنان و مردان، متوجه فرهنگ غنی این منطقه می شوید. پارچه هایی که لباس زنان از آنها دوخته می شود با هنر سوزن دوزی و تزیینات لباس به رنگ طلایی تزیین شده است. رنگ قرمز، آبی، سبز، سیاه و سفید در پوشش مردمان محلی بسیار دیده می شود.

از سوغاتی های مخصوص چابهار شامل لباس محلی است که با هنرهای محلی نظیر سکه دوزی و سوزن دوزی تزیین شده و پارچه های گرانبهایی دارد. موسیقی مردم بلوچستان در تمام جهان شهرت دارد. مردم محلی هنگام ماهیگیری، آیین خاصی دارند که موجب رونق کسب و کار آنها می شود.

صحبت کردن درباره آداب و رسوم مردم هر منطقه در استان سیستان و بلوچستان و حتی فرهنگ هر کدام از روستاهای چابهار بسیار طولانی و مفصل است و به مطالب بیشتری نیاز دارد. چابهار هم مانند هر منطقه دیگری در ایران، اسطوره ها و قهرمانان زیادی را در خود پرورش داده است. با نگاهی بر تاریخ گذشته این سرزمین می توان ارزش و تمدن غنی چابهار را توصیف کرد.

رستوران ها و غذاهای مخصوص چابهار

بندر چابهار قدمتی دیرین دارد، بنابراین مردم محلی منطقه از اقوام سنتی و باستانی هستند. با توجه به این توضیح انتظار می‌رود همانند هر روستا یا شهرستان کهن، بتوانید غذاهای محلی ویژه ای را در چابهار امتحان کنید.

طعم خوشایند غذاهای محلی همراه با ادویه های فراوان، نظر شما را به خود جلب می‌کنند. رستوران های چابهار، هم غذاهای بین المللی و هم غذاهای محلی را برای مهمانان و گردشگران آماده می‌کنند؛ غذاهایی که سرشار از ادویه هستند و با دستور پخت ویژه تهیه شده اند.

در چابهار می توانید رستوران های معروفی را پیدا کنید. در برترین رستوران های چابهار، انواع خوراک های دریایی شامل میگو و ماهی با دستور پخت ویژه تهیه می شوند؛ غذاهایی که شاید طعم آن را در هیچ رستوران دیگری نچشیده باشید! رستوران بام چابهار، رستوران بلوچ، رستوران تهرانی در چابهار، رستوران مکران، رستوران براسان، رستوران خلیج، بهترین رستوران های بندر چابهار هستند.

هر کدام از رستوران های فوق به داشتن خوراک مخصوص یا موسیقی زنده و پذیرایی ویژه از مهمانان شهرت دارند. منوی مخصوص خوراک های کبابی یا غذا خوردن در ساحل دریا را می توانید در بهترین رستوران های چابهار برای تهرانی ها و سایر هموطنان تجربه کنید. لحظات خوش سفر به بندر چابهار همراه با خوردن غذاهای محلی و غذاهای مخصوص، دوچندان خواهد شد.

یک سفر خاطره انگیز را با تور چابهار تجربه کنید!

کشور ایران، سراسر، زیبایی تمدن و فرهنگ است؛ چیزی که ریشه در هزاران سال قبل دارد. بندر چابهار یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی ایران محسوب می‌شود. وقتی به چابهار سفر می کنید، طبیعت از یک طرف شما را مسحور خود می کند و از طرف دیگر، رونق اقتصادی منطقه است که جایگاه ویژه ای در میان مردم محلی دارد. این منطقه یکی از بهترین نقاط برای شرکت در تورهای داخلی و ایرانگردی است.

قبل از سفر به چابهار مکان اقامتی خود را مشخص کنید و یک برنامه گردشگری دقیق داشته باشید تا بتوانید از لحظات سفر خود، نهایت استفاده را ببرید.

بندر چابهار، سرزمینی که چون مروارید بر جنوب ایران در تورهای چابهار می درخشد

آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر با در نظر گرفتن مقاصد گردشگری محبوب و با احترام به مردمان خونگرم و مهربان بندر چابهار، خدمات تور مسافرتی و گردشگری خود را ویژه این منطقه زیبا و بی نظیر ارائه می کند. اگر به‌ دنبال رزرو تور چابهار هستید در سایت فارا گشت ( faragasht.com ) که با ارزان ترین قیمت به صورت هوایی (با هواپیما) از تهران و سایر شهرها مثل مشهد و اصفهان و شیراز و تبریز به سمت چابهار اجرا می شود، با کارشناسان تور در این آژانس گردشگری تماس بگیرید و از آخرین قیمت های چابهار و تاریخ سفر اطلاع پیدا کنید.

تمام تلاش تیم گردشگری فارا گشت برای مسافران چابهار به عنوان مجری اصلی و مستقیم تور، چه در ایام عادی و لحظه آخری و چه در تور چابهار نوروز و عید، بر آن است که فرصتی را فراهم کند تا به رونق صنعت گردشگری و توریسم در این بندر زیبا، کمک شایانی کرده باشد.

آدرس فارا گشت برای رزرو تور چابهار: تهران، میدان ولیعصر، ابتدای کریمخان، ساختمان کیمیا، واحد 33

ایمیل: info@faragasht.com

تلفن: 02188909296

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما