کد خبر: 609692
تاریخ انتشار :

۲۲ موسسه آموزش عالی دولتی در دانشگاه‌های بزرگ ادغام می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر علی خاکی صدیق به آخرین وضعیت ساماندهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: این طرح در حال حاضر اجرایی می شود و برخی از موسسات آموزش عالی نیز در دانشگاه های بزرگتر و مادر ادغام شده‌اند و مصوبه آن در شورای گسترش وزارت علوم وجود دارد و ابلاغ نیز شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اجرای طرح ساماندهی دانشگاه ها با احتیاط پیش می رود و این گونه نیست که ما شاهد ادغام تعداد زیادی از دانشگاه ها باشیم.

وی تأکید کرد: تاکنون ۲۲ موسسه آموزش عالی دولتی ادغام شده‌اند که ادغام ۱۱ موسسه از این تعداد ابلاغ شده است. در واقع این مراکز دانشگاه های خیلی کوچکی هستند که در جوار دانشگاه های بزرگتر قرار دارند و با توجه به شرایط کشور و نیاز آموزش عالی نمی توانند رشد کنند، چرا که مجوز رشته و مقاطع جدید به آن ها داده نمی شود و متقاضی نیز برای ورود به این مراکز وجود ندارد بلکه با دانشگاه بزرگی شبکه می شوند که از امکانات آن استفاده کنند.

دکتر خاکی صدیق تأکید کرد: اگر موسسه ای در دانشگاه های بزرگتری ادغام شود دانشجویان این موسسه با اسم دانشگاه بزرگتر پذیرش خواهند شد و این ادغام هایی که انجام شده تاکنون فقط شامل دانشگاه های دولتی بوده است و طرح ساماندهی در دانشگاه های دیگر نظیر دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی و آزاد نیز پیش می‌رود.

معاون آموزشی وزارت علوم در پایان به آخرین وضعیت رتبه بندی دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: یک نوع رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که از طریق پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام می شود و احتمالا نتایج آن تا اواخر بهمن اعلام می شود، نوع دیگری از رتبه بندی دانشگاه ها نیز توسط انجمن الکترونیکی ایران انجام می شود که البته نتایج آن با تأخیر اعلام خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما