کد خبر: 609746
تاریخ انتشار :

قیمت سکه کاهش یافت/ علت کاهشی شدن قیمت سکه چیست؟ +جدول قیمت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش سایت خبری خوندنی آخرین قیمت سکه در بازار امروز تهران با روندی کاهشی رو به رو بوده است و در معاملات امروز بازار سکه 400 هزار تومان کاهش قیمت داشته است نسبت به هفته گذشته .

حباب سکه تمام بهار ۱,۵۶۰,۰۰۰ ۲,۵۸۰,۰۰۰
سکه امامی ۹۸,۳۶۰,۰۰۰ ۱۰۲,۶۸۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی ۹۳,۰۰۹,۰۰۰ ۱۰۱,۰۱۹,۰۰۰
نیم سکه ۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۳۴,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵,۵۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۱,۰۰۰,۰۰۰
مثقال طلا ۳۹,۸۳۰,۰۰۰ ۴۳,۳۳۰,۰۰۰
تاثیر دوجانبه قیمت سکه و طلا

قیمت سکه

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز سه‌شنبه ۷ بهمن با ۱۸،۵۰۰ تومان کاهش، ۱،۰۴۶،۵۰۰ معامله شد.

در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی اونس طلا در ادامه روند صعودی خود ناکام ماند و کاهش بیشتری نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته را تجربه کرد. بهای اونس طلا در (ساعت ۳۰/ ۱۹ به وقت تهران) به ۱۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گفته کارشناسان، اگر بسته کمک کرونایی آمریکا تصویب شود، اونس طلا از مرز ۱۹۰۰ دلار عبور خواهد کرد. هر چه این بسته سریع‌تر تصویب شود، به نفع طلا خواهد بود. در مقابل اگر بانک مرکزی آمریکا سیگنالی مخابره کند که نشان دهد به دنبال توسعه اقدامات محرک پولی نیست و ممکن است به دنبال خروج سریع‌تر از حد انتظار از سیاست‌های فعلی باشد، به ضرر طلا خواهد بود.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند. سیاست‌های پولی آسان باعث کاهش بازده اوراق قرضه دولتی می‌شود و به نفع طلا می‌شود که دارایی بدون بازده است.

سکه کاهش یافت

قیمت سکه

بهای سکه تحت تاثیر کاهش دو محرک اصلی خود در روز سه‌شنبه ۴۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۰میلیون و ۳۴۰ هزار تومان کاهش یافت.

بازیگران سکه در روز دوشنبه واکنش خاصی به کاهش طلای جهانی و دلار نشان نداده بودند و در نهایت نیز توانستند قیمت این فلز گرانبها را تا روز سه‌شنبه در بالای نیمه کانال ۱۰ میلیونی حفظ کنند.

روز سه‌شنبه اونس طلا نتوانست رفتار افزایشی خود را ادامه دهد و این موضوع تا حد زیادی روند افزایشی بازار سکه را غافلگیر کرد. عده زیادی انتظار داشتند طلای جهانی کار خود را با قدرت در هفته جاری آغاز کند؛ ولی طلا نتوانست صعود قابل‌توجهی را تجربه کند. از طرفی کاهش نرخ دلار نیز این ریزش را تشدید کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما