کد خبر: 610028
تاریخ انتشار :

بهترین راهکارهای دفع چشم زخم: شرف الشمس و حرز امام جواد

بهترین راهکارهای دفع چشم زخم: شرف الشمس و حرز امام جواد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بهترین راهکارهای دفع چشم زخم: شرف الشمس و حرز امام جواد

چشم زخم در قرآن کریم

چشم زخم یک مساله ای می‌باشد که بسیاری از مردم به آن اعتقاد دارند و برخی از افراد نیز این موضوع و وجود همچین پدیده شومی را قبول ندارند. در هرصورت در قرآن کریم و سوره معروف بقره به صحت وجود چشم زخم و آگاهی آن به وسیله دو فرشته الهی با نامهای هاروت و ماروت در داستانی اشاره شده‌است. آنچه از مطالعه و بررسی این داستان به دست می‌آوریم این است که چشم زخم واقعیت دارد پس یافتن راهکارهای رفع چشم زخم به یک مسئله مهم مورد نیاز است. آیه 51 و 52 سوره قلم (و ان یکاد) آیه‌هایی هستند که در مورد پیامبر گرامی(ص) آمده‌است و در آن به چشم زخم (لیزلقونک بابصارهم ... به چشمان خود از پایت در آورند) اشاره شده‌است. همچنین در روایات آمده‌است که پیامبر اکرم (ص) روزى از نزدیکی قبرستان بقیع عبور میکردند و در آنجا فرمودند: بخدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به‌ علت چشم‌ زخم در اینجا خاک شده‌اند.

دعای دفع بلا قوی حرز امام جواد (ع)

بهترین روش های دفع چشم زخم چیست؟ تهیه و به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) یکی از بهترین روش های دفع و رفع چشم زخم می‌باشد. این دعا به قدری باارزش است که توسط بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه شده‌است. امام جواد (ع) درمورد این دعا فرموده‌اند: خویش را به این دعا حرز کن که اگر سربازان روم و ترک را ملاقات کنی و همگی به همراه جمیع اهل زمین برضد تو قیام کنند، از ایشان به تو بدی نرسد و از همه آن‌ها در امان خواهی ماند.

آیت الله بهجت نیز روایتی نقل کردند که با توجه به آن میتوان فهمید که به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) یکی از بهترین روش های دفع و رفع چشم زخم می‌باشد. ایشان فرموده‌اند که به منظور دور کردن انواع خطرات و بیماری های غیرطبیعی، محافظت از آزار شیطان و اجنه، درمان کابوس در خواب، باطل کردن جادو و سحر و… به همراه داشتن این دعا توصیه می‌شود. همچنین برای دفع چشم زخم تاثیر بسیاری دارد.

ایشان همچنین در جواب سوالاتی که در مورد حسادت، آزار شیطان و اجنه، خواب‌های پریشان و … پرسیده شده است بیان کرده‌اند که خواندن چهار قل، معوذتین و به همراه داشتن حرز امام جواد (ع) بسیار مفید می‌باشد.

اگر معنی دعای حرز امام جواد (ع) را مطالعه کنید خواهید فهمید که این دعا همچون دعای حرز شرف الشمس برای دفع بلایا طبیعی و محفوظ ماندن از حسادت و چشم زخم بسیار مفید است و استفاده از این دعا یکی از بهترین روش های دفع و رفع چشم زخم می‌باشد. جهت مطالعه بیشتر درباره خواص، آداب، منابع معتبر، نظر علما و بزرگان دین درباره دعای حرز امام جواد علیه السلام کلیک کنید .

بهترین راهکارهای دفع چشم زخم: شرف الشمس و حرز امام جواد

دعای شرف الشمس، قدرتمند در دفع چشم زخم

استفاده از سنگ عقیق زرد شرف الشمس نیز یکی دیگر از راهکارهای رفع چشم زخم می‌باشد. اکثر مردم شرف الشمس را به عنوان یک سنگ می‌شناسند در حالی که آن یک دعا منسوب به حضرت علی (ع) می‌باشد که بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود که نحوه نوشتن دعای شرف الشمس نیز متفاوت است و آداب آن باید به طور کامل رعایت شود.

نحوه نوشتن دعای شرف الشمس آداب خاصی دارد و حکاکی بر روی سنگ عقیق زرد باید در روز 19 فروردین هرسال انجام شود تا بتوان از خواص آن به طور کامل بهره‌مند شد. دعای شرف شمس به شکل حروف رمزی بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شوند.

درمورد نحوه نوشتن دعای شرف الشمس گفته شده‌است که تمام حروف به صورت دقیق و کامل نوشته شود و حکاکی بر روی سنگ عقیق زرد را به یک فرد مسلمان و مومن واگذار کنید تا بتوانید از خواص آن به طور کامل بهره‌مند شوید. در کتاب «هزار و یک نکته» نکته 277، نوشته آیت‏ اللّه‏ حسن‌زاده آملی و سرالمستتر شیخ بهایی نیز مطالبی راجع به نحوه نوشتن این دعا آمده‌است. به طور کلی باید توجه داشت که نحوه نوشتن دعای شرف الشمس کاری ساده نیست و احتیاج به تجربه و مهارت دارد و آشنایی با آداب آن دارد. مجموعه شرف آنلاین با سابقه طولانی مدت ارائه دهنده انواع گردنبند، دستبند و انگشتر شرف الشمس مطابق با آداب کامل است. فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین با نظارت مستقیم خود بر آداب حکاکی شرف الشمس در روز 19 فروردین و با استفاده از نگین های عقیق زرد اصل و درجه یک به صورت تخصصی محصولات شرف الشمس اصل را به سراسر کشور عرضه می‌نماید. برای آشنایی بیشتر با آداب حکاکی، خواص، منابع معتبر این حرز شریف و مشاهده قیمت و خرید انواع محصولات شرف الشمس میتوانید به فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین مراجعه نمایید.

بهترین راهکارهای دفع چشم زخم: شرف الشمس و حرز امام جواد

برخی از خواص سنگ عقیق زرد شرف الشمس

سنگ عقیق شرف الشمس از دو نظر اهمیت دارد یکی وجود سنگ عقیق که توصیه‌های بسیاری به استفاده از آن شده‌است و دوم دعای شرف الشمس که بسیار با ارزش و پرخاصیت می‌باشد و می‌توان به عنوان یکی از بهترین روش‌های دفع و رفع چشم زخم در نظر گرفت.

در کتاب "موسوعه الاحجار الکریمه" اینگونه آمده که این حرز از حضرت حجت (علیه السلام) روایت شده‌است و اگر بر عقیق و در روز شرف شمس حک گردد اکمل است: "آن حرزی می‌باشد برای حفاظت از همه بدی‌های ارضی و سمائی و آن اسم اعظم میباشد و کامل‌ترین انگشتر است." در ادامه آمده: "عقیق پناهگاهی است که هر فرد از شیعیان آل محمد (ص) آن را انگشتر کند جز خیر چیزی نبیند و وسعت رزق و بینیازی از مردم و صحت از همه بلاها بر وی خواهد بود و این انگشتر وی را از سلطان ستمکار و هرآنچه که انسان از آن هراس دارد حفاظت می‌نماید."

همچنین درباب خواص خود عقیق زرد از امام هفتم شیعیان (ع) روایتی نقل گردیده‌است که انگشتر زرد در دست کنید که موجب آسانی است و در آن هیچ دشواری نباشد.

دیگر راهکارهای رفع چشم زخم

البته راهکارهای رفع چشم زخم دیگری نیز وجود دارد که میتواند باعث دور شدن و از بین رفتن این پدیده شود. به طور مثال استفاده از سنگ فیروزه نیز یکی دیگر از راهکارهای رفع چشم زخم می‌باشد. در احادیث و روایات نیز مطالب بسیاری درمورد سنگ فیروزه بیان شده‌است. علاوه‌براین خواندن سوره ناس و سوره فلق نیز از بهترین روش‌های دفع و رفع چشم زخم می‌باشد که توسط پیامبر (ص) توصیه شده‌است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما