کد خبر: 610998
تاریخ انتشار :

10توصیه مهم قبل از اقدام به کاشت مو

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یکی از بهترین روش های معالجه و توقف ریزش مو کاشت موی طبیعی می باشد که مورد تایید متخصصان پوست و مو قرار گرفته است. اما صرف انجام عمل کاشت مو نمی شود به موهای پر تراکم و سالم رسید، بلکه رفتار ها و توصیه های قبل از عمل بسیار حایز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرند. بر همین اساس در ادامه مطالب به اهمیت توصیه های پیش از کاشت مو می پردازیم.

اهمیت توصیه های پیش از کاشت مو

بهتر است که قبل از اقدام به کاشت مو حتما یک سری از نکات مهم را در نظر داشته باشید. جوانب مختلف کاشت مو نظیر درمانی، هزینه، زیبایی .. مورد بررسی قرار داده و با آگاهی کامل در این‌ مسیر قدم بگذارید. شاید توجه به برخی نکات از جانب شما ساده باشد اما می تواند عوارض کاشت مو را به حداقل رسانده و درصد موفقیت در عمل را افزایش دهد.

در ادامه به منظور مطلع شدن از ۱۰ مورد توصیه های لازم قبل از اقدام به عمل کاشت مو با ما همراه باشید.

  1. سن مناسب کاشت مو

ریزش مو در سنین مختلف امکان پذیر است و برخی در سنین پایین به علت بیماری یا مسائل زمینه ای ، رشد طبیعی بدن و افزایش سن تراکم موی خود را از دست داده و دچار ریزش مو می شوند. این موضوع بر روحیه و ظاهر افراد تاثیر منفی می گذارد. از این رو لازم است که برای برطرف کردن آن اقدام درمانی درستی نمود. انجام کاشت مو برای افراد ۳۰ سال به بالا سرانجام بهتری خواهد داشت زیرا که هورمون های ریزش مو در بیشتر افراد تا سن ۳۰ سالگی تداوم خواهد داشت که این موضوع بر نتایج بعد از کاشت مو موثر بوده و احتمال ریزش موهای اطراف وجود دارد. بر همین اساس با ورود به سومین دهه زندگی الگوی ریزش مو های فرد مراجعه کننده کامل شده و همچنین زمان مناسبی برای اقدام به کاشت مو خواهد بود.

۲. بررسی روش های مختلف کاشت

یکی از مسائل با اهمیت قبل از انجام کاشت مو برگزیدن روش مناسب است. معمولا در گذشته روش هایی مانند کاشت موی FUT و کاشت موی FIT برای معالجه و توقف ریزش مو بکارگرفته می شد که یک تفاوت مهم با یکدیگر داشتند آن هم استخراج گرافت های مو از منطقه اهداکننده بود. این تکنیک ها قدیمی شده، نتایج ضعیفی داشته و با عوارض بسیاری همراه بوده اند از جمله خونریزی نواحی کاشت، باقی ماندن جای زخم یا اسکار، دوره نقاهت طولانی مدت، مراجعات مکرر به کلینیک، تورم و پانسمان بلند مدت، عدم انجام کارهای روزمره به مدت چند روز و غیره... کاشت مو به روش SUT و میکروگرافت مدرن ترین و بهترین روش کاشت مو در دنیای امروز هستند. البته جراح مورد نظر مناسب ترین روش را پس از بررسی همه جانبه شرایط برای شما انتخاب می کند.

  1. آگاهی از هزینه کاشت مو

بسیاری از متقاضیان درمورد مخارج کاشت مو تحقیق می کنند اما متاسفانه برخی از افراد به دنبال مرکزی هستند که با پرداخت هزینه کم بتوان از خدمات آن بهره ببرند. در حالی که باید توجه داشته باشید که امکان دارد در طول انجام یک کاشت مو شماری از پرسنل و کادر درمان کلینیک مورد نظر نظیر تکنسین ها و پرستاران و در مواردی دیده شده که حتی بیش از ۱۰ نفر دست به دست هم داده اند تا بهترین نتیجه را برای شما رقم بزنند.

افزون بر این ها تجهیزات و دستگاه هایی که متخصصان در حین عمل بکار می برند هزینه هایی به خود اختصاص داده اند که در تعیین مبلغ کاشت مو موثر است. بنابراین سعی کنید بهترین و معتبر ترین کلینیک را برای کاشت مو انتخاب کنید چرا که دریافت یک نتیجه موفقیت آمیز و مطلوب حتما ارزشمند بوده و در طولانی مدت رضایت بسیاری از متقاضیان را به همراه خواهد داشت.

۴. بررسی مجوز کلینیک

یکی از مهم ترین عواملی که باید درباره آن دقت کافی به خرج دهید بررسی مجوز کلینیک کاشت مو می باشد. به این معنا که شما باید قبل از هر اقدامی ابتدا بررسی کنید که مرکز مدنظر شما داری مجوز رسمی وزارت بهداشت هست یا خیر که معمولا هم در اکثر کلینیک ها این مجوز بر روی دیوار آنجا نصب شده است.

۵. شرح خواسته ها در جلسات مشاوره

معمولا کلینیک هایی در راستای کاشت موی طبیعی فعالیت می کنند پیش انجام کاشت یک جلسه مشاوره برای شما در نظر می گیرند که شما باید در آن به شرح خواسته های خود و همچنین شرح وضعیتی که در آن قراردارید بپردازید. پزشک‌ مربوطه پس از شنیدن این موارد مناسب ترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب کرده و به معرفی آن می پردازد. دقت کنید همه انتظارات مدنظر و شرایط فعلی خود را بیان کنید تا یک گام مهم برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود بردارید. ضمن اینکه برخی مراکز هزینه ای برای این جلسات در نظر گرفته اند که لازم است پرداخت کنید.

  1. نزدیک کردن توقعات به واقعیت کاشت مو

تراکم موهای کاشته شده وابسته به تعداد پیوندهای مو می باشد و چنانچه انتظار شما از کاشت داشتن موهای پر حجم مانند شرایط اولیه و یا بیشتر را باشد این توقع معقول و منطقی نخواهد بود. پس از کاشت ممکن است ریزش مو رخ دهد که این امر به مدت شش ماه پس از کاشت کاملا طبیعی است.

۷. آگاهی از عوارض پس از کاشت مو

پیش از انجام کاشت مو بهتر است که از عوارض حاصل از آن آگاه باشیم تا چنانچه این عوارض رخ داد ما دچار ترس یا تعجب نشویم. برای مثال کاشت مو با متد SUT و FUE روش های جدیدتر و تقریبا تضمین شده ای هستند و برخلاف روش های قدیمی تر درصد موفقیت بالایی دارند.

همچنین از عوارض خاصی هم برخوردار نبوده و اکثر متقاضیانی که این کاشت را انجام داده اند هم رضایت خود را اعلام کرده اند. اما اگر تصمیم دارید کاشت مو به روش FUT را انجام دهید حتما لازم است که پیش از اقدام به آن نسبت به عوارض احتمالی آگاهی پیدا کنید.

برخی از عوارض کاشت موقتی بوده و محدود به یک مدت زمان خاصی هستند و پس از آن برطرف می شوند نظیر سوزش، درد، تورم، خونریزی...اما برخی دیگر از عوارض دوام دارند و موجب ناراحتی متقاضیان می شود، باقی ماندن جای زخم یا اسکار در ناحیه اهدا به روش FUT یکی از این عوارض می باشد. بنابراین آگاهی از تمامی عوارض و همچنین مشورت با پزشکان متخصص در کلینیک ساعی تهران تا حدودی می تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.

  1. رعایت توصیه های قبل از کاشت مو

از جمله عواملی که تاثیر به خصوصی بر فرایند عمل دارد رعایت توصیه های قبل از کاشت مو می باشد. چنانچه شما این نکات را جدی نگرفته و توجه لازم را نداشته باشید نتیجه مطلوب خود را دریافت نخواهید کرد و حتی ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری هم رخ دهد.

عمل کاشت مو نیز مانند برخی از عمل های زیبایی یا درمانی نیازمند رعایت توصیه هایی قبل از انجام آن است که تا حد زیادی در عملکرد عمل تاثیر گذار است. به هیچ وجه نسبت به توصیه های قبل از ترمیم مو غافل نشوید چرا که به سلامتی خود و دریافت نتیجه بهتر از کاشت مو کمک خواهید کرد.

۹. رعایت کامل مراقبت های بعد از کاشت مو

حفاظت و مراقبت های پس از کاشت مو بسان مراقبت های قبل از آن ملزوم به این است که با تمرکز و بردباری اجرا شود. عدم رعایت مراقبت های پس از کاشت مو علاوه بر اینکه عوارض جانبی حاصل از کاشت را افزایش می دهد بلکه موجب کاهش یافتن راندمان این عمل نیز خواهد شد.

رعایت نکاتی سهل و اجتناب از یک سری موارد خاص و راحت، موجب پیروزی در نتیجه پیوند، حفظ موهای کاشته شده و سرعت بخشیدن به بهبود زخم های حاصل از کاشت مو می شود. بدین سبب طبق توصیه متخصصان دستورالعمل های پس از کاشت مو را جدی گرفته و دقت در انجام آن ها را فراموش نکنید تا دستاورد بدست آمده از عمل مطابق خواسته شما باشد.

۱۰. رعایت پروتکل های بهداشتی

آخرین نکته و البته بسیار ارزشمند رعایت پروتکل های بهداشتی پس از انجام عمل کاشت مو می باشد. هیچ گاه نباید از آن غافل شد چرا که میتواند احتمال عفونت و خونریزی پس از کاشت را کاهش دهد. برای مثال شستن منظم سر به ویژه در ناحیه کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است و علی رغم اندیشه متقاضیان چنانچه به شکل صحیحی اجرا شود افزون بر اینکه باعث خارج شد موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه موجب تمیز شدن لکه های خون، بتادین، دَلَمه و هر آنچه از آثار باقی مانده از عمل جراحی و البته لازم به ذکر است که در مواردی هم خارش حاصل شده پس از کاشت را هم کاهش میدهد. بر همین اساس توصیه میشود که حتما در رعایت پروتکل های بهداشتی کوشا و مصمم باشید.

ذکر این موضوع خالی از لطف نیست که پرسنل حاضر در کلینیک ساعی تهران تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا پروتکل های بهداشتی در کلینیک رعایت شده و بهترین نتیجه از کاشت مو را برای شما عزیزان رقم بزنند.

در پایان امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین اگر مایل به افزایش اطلاعات خود راجع به کاشت مو هستید به سایر مقالات موجود در سایت کلینیک ساعی به آدرس www.saeeclinic.com مراجعه کنید.

منبع : وب سایت فرادید

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما