کد خبر: 611361
تاریخ انتشار :

قصرشیرین امروز برای سومین بار لرزید

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت هشت و ۵۸ دقیقه و ۲۶ ثانیه صبح امروز جمعه ثبت شده است.

این زمین لرزه در عمق ۹ کیلومتری و در ۳۵ کیلومتری قصرشیرین و ۶۱ کیلومتری ازگله و ۶۲ کیلومتری سرپل ذهاب به وقوع پیوسته است.

همچنین بامداد امروز ۲ زلزله دیگر اولی با شدت ۴.۹ ریشتر در ساعات یک و ۴۰ دقیقه و ۳۵ ثانیه و ۳.۶ ریشتر در ساعت ۲ و ۵۲ دقیقه و ۲۱ ثانیه قصرشیرین را لرزاند.

کانون تمامی این زمین لرزه ها کفری در داخل عراق بوده که نوار مرزی غرب کرمانشاه را به شدت لرزاند.

شدت زمین لرزه ۴.۹ ریشتری به حدی بود که شماری از ساکنان شهرستان قصرشیرین تا پاسی از شب را در خیابان ها و بیرون از منازل گذراندند.

فرماندار قصرشیرین در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این زمین لرزه ها هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

مرادعلی تاتار افزود: هم اکنون گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند و تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما