کد خبر: 611363
تاریخ انتشار :

حضور فعال خانواده اوباما در صنعت فیلمسازی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

شرکت فیلمسازی باراک و میشل اوباما رئیس‌جمهوری و بانوی اول اسبق آمریکا از ساخت فهرستی پر از فیلم و سریال‌های جدید برای شبکه اینترنتی نتفلیکس خبر داد.

اقتباس سینمایی رمان فرار به غرب نوشته محسن حمید نویسنده پاکستانی یکی از این فیلم‌هاست که با بازی ریز احمد ستاره فیلم صدای متال و کارگردانی یان دمانژ ساخته خواهد شد. این فیلم روایتگر داستان زوجی است که در کنار دیگر پناهجویان از طریق درگاه‌هایی ماوراءالطبیعه به دیگر نقاط جهان منتقل می‌شوند.

تنزینگ دیگر فیلم این فهرست است که زندگینامه تنزینگ نورگای ، اولین فاتح قله اورست، را جلوی دوربین می‌برد. این فیلم براساس کتاب قهرمان اورست نوشته اد داگلاس ساخته می‌شود و جنیفر پیدام کارگردانی آن را برعهده خواهد داشت.

از دیگر پروژه‌های سینمایی جدید کمپانی هایرگراند برای شبکه نتفلیکس همچنین می‌توان به فیلم ماهواره به کارگردانی تایاریشا پو اشاره کرد که براساس فیلمنامه‌ای از اولا شوکونبی ، داستان اولین روز از ازدواج شخصیتی ۲۹ ساله به نام سلستینا را روایت می‌کند.

در بخش تولیدات تلویزیونی نیز کمپانی فیلمسازی خانواده اوباما برنامه دختر فایرکیپر و مستند سریالی پارک‌های ملی بزرگ را در دست ساخت دارد. این پروژه‌های جدید به فهرست برنامه‌هایی چون آدا تویست: دانشمند و کمدی جی ورد با آدام کانوور ، درباره ناکارآمدی دولت، که هایر گراند پیشتر از ساخت و پخش آنها خبر داده بود اضافه شدند.

کمپانی تولیدات سینمایی و تلویزیونی هایر گراند پروداکشنز (Higher Ground Productions) در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و سال گذشته با مستند کارخانه آمریکایی اسکار بهترین فیلم مستند را از آن خود کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما