کد خبر: 611394
تاریخ انتشار :

کرونا و بازدید بدون معطلی از «شام آخر» داوینچی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، بازدید از تابلوی شام آخر اثر لئورناردو داوینچی پس از دومین دور از تعطیلی‌های کرونایی، از سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۹۹ در کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه از سر گرفته شد و هنردوستان از این پس می‌توانند بدون معطلی و قرار گرفتن در فهرست انتظار‌های طولانی در همان روز تهیه بلیت به بازدید از این شاهکار هنری اقدام کنند.

در هفته اول بازگشایی‌ها، هر ۱۵ دقیقه تنها ۸ بازدیدکننده امکان بازدید از شام آخر را دارند و این تعداد هفته آینده به ۱۲ نفر افزایش می‌یابد. پیش از شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های مسافرتی، با توجه به تقاضای بالای بازدیدکنندگان خارجی، علاقه‌مندان لازم بود برای بازدید از این نقاشی معروف از چند هفته تا چند ماه قبل بلیت رزرو کنند.

بازدید از تابلوی شام آخر یک بار از ۲۶ فوریه تا ۹ ژوئن ۲۰۲۰ (۷ اسفند ۹۸ تا ۲۰ خرداد ۹۹) و یک بار از ماه نوامبر (آبان- آذر ۹۹) تاکنون با هدف پیشگیری از شیوع کرونا برای عموم مردم ممنوع شده بود. در نتیجه این تعطیلی‌ها آمار بازدید از شاهکار داوینچی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهشی ۸۰ درصدی را تجربه کرد.

امسال نیز با توجه به ظهور گونه‌های جدید ویروس کرونا و کند پیش رفتن روند واکسیناسیون، مقامات موزه کاهش ۶۰ درصدی در تعداد بازدیدکنندگان و به طبع آن کاهش درآمد مجموعه را پیش‌بینی کرده‌اند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما