کد خبر: 612622
تاریخ انتشار :

اهمیت چکاپ مرتب عمومی بدن

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

چه کسانی به چکاپ مرتب نیاز دارند ؟ مشاهده شده است که افراد بین 30 الی 60 سال در معرض بیماری هایی بر اثر سبک زندگی غلط هستند. زندگی غلط، مشکلات ژنتیکی و کمبود خواب، همگی عاملی برای مشکلات سلامتی بدن می باشند و مشکلات خفیف تا شدید را در بر می گیرند. چکاپ کامل بدن، شامل تست هایی برای دیابت، میزان سطح کلسترول، فشار خون و بیماری قلبی است که می تواند به افزایش طول عمر افراد کمک کند. چکاپ های مرتب و عمومی بدن تشخیص زودرس بیماری و در نتیجه درمان سریعتر و بهتر آن را فراهم میسازد در نتیجه بیماری بسیار راحت تر قابل درمان است.

اثرات مثبت چکاپ منظم برای بدن جلوگیری از مشکلات جدی تر به عنوان مثال اگر شما چکاپ منظم قند و کلسترول داشته باشید، می دانید که چقدر احتمال ابتلا به دیابت و افزایش کلسترول در آینده دارید. به همین دلیل اگر در معرض خطر باشید، پزشک می تواند به شما کمک کند تا سطح قند وارد شده به بدن را کنترل کنید و بیشتر مراقب سلامتی تان باشید.

کاهش هزینه های پزشکی چکاپ مرتب می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی در خرج کردن پول شود. چکاپ های سلامتی به عنوان یک راه جلوگیری کننده برای خطر جراحی های احتمالی و دیگر مشکلات مزمن پزشکی است.

درمان ساده تر بیماری در مراحل اولیه با یک آزمایش خون ساده میتوان بسیاری از بیماری ها را تشخیص داده و پیش از آنکه به مراحل پیشرفته تری برسند آنها را درمان کرد و این یکی از مهم ترین فواید انجام چکاپ های منظم عمومی بدن است.

جلوگیری از رشد بیماری ها در آینده سرطان بیماری است که اگر دیر تشخیص داده شود، به سختی بهبود پیدا می کند. انجام یک چکاپ منظم به پزشک کمک می کند که قبل از افزایش خطر، این بیماری را بشناسد و آن را تشخیص دهد.

کاهش خطر بیماری ها و پیچیدگی ها در طول درمان زمانی که فرد بتواند به زودی مشکل خودش را تشخیص دهد، پیچیدگی و خطر در مقایسه با مراحل آخر بیماری بسیار کمتر خواهد بود. چکاپ منظم در این زمینه به ریکاوری زودتر کمک خواهد کرد.

افزایش طول عمر با انجام چکاپ منظم بدن می توانید متوجه شوید که تا چه حد بدن سالمی دارید. با انجام راهکار های پیشگیرانه که توسط پزشک ارائه شده است، می توانید طول عمر خود را افزایش دهید.

چند وقت یکبار باید چکاپ انجام دهیم ؟ اگر بخواهیم واقعیت را در نظر بگیریم، قطعاً هیچ کدام از ما دوست نداریم که خبر بد بشنویم؛ مخصوصا اگر این خبر در مورد سلامتی مان باشد اما نتیجه نادیده گرفتن چکاپ های مرتب، گاهی اوقات به شدت بدتر خواهد بود.

این که چند وقت یکبار باید به پزشک مراجعه کنیم و چه کاری انجام دهیم، بستگی به فاکتورهای زیادی از جمله وضعیت سلامت کنونی بدن، سن، جنسیت، سابقه خانوادگی و خطر بیماری ها در گذشته دارد. معمولا برای گروه های سنی مختلف برنامه ریزی های چکاپ به صورت زیر است:

سن بین 18 تا 30 سال - یک بار، در هر دو الی سه سال

سن بین 30 تا 50 سال - یک بار، در هر دو سال

سن 50 سال به بالا - یک بار در سال

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما