کد خبر: 615125
تاریخ انتشار :

دستگیری مرد هزار چهره 3 شهر در مشهد!+جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار ابراهیم قربان‌زاده از دستگیری متهم اصلی پرونده کلاهبرداری ۵ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریالی از ۹ شهروند مشهدی در قالب سرمایه‌گذاری و طلاجات از مالباختگان خبر داد و گفت: در پی اعلام شکایت چند شهروند مبنی بر اینکه فردی با جلب اعتماد در قالب سرمایه‌گذاری اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده است، بررسی موضوع در دستورکار قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: ‌با توجه به اهمیت موضوع،کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی استان وارد عمل شدند و تحقیقات اولیه آنها حاکی از آن بود که افراد سودجو با دادن وعده سود وسوسه انگیز نسبت به جذب سرمایه از شاکیان اقدام و پس از آن با ترفندهای گوناگون مانند ورشکسته شدن و ‌آشفتگی در بازار سرمایه‌های مردم را مصادره و به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

کلاهبرداری حرفه ای در مشهد وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی با هماهنگی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد بررسی‌های علمی خود را ادامه دادند و یکی از متهمان اصلی پرونده که با ایجاد یک شبکه مجازی اقدام به خرید و فروش طلا تحت عنوان سرمایه‌گذاری می‌کرد و پس از اعتمادسازی مرتکب کلاهبرداری از شهروندان استان‌های البرز، تهران، اصفهان و مشهد شده بود را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

قربان‌زاده تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با کنترل و مراقبت‌های پوششی، این متهم را که محل اختفای خود را نیز مدام تغییر می‌داد ردزنی و هنگامی که برای فروش مقادیری طلای مالباختگان به یکی از مجتمع‌های تجاری مشهد مراجعه کرده بود، او را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اعلام اینکه تاکنون ۹ مالباخته شناسایی و ارزش ریالی پرونده ۵ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال برآورد شده است، بیان کرد: ‌متهم به دادسرا اعزام و با دستورات قضایی تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در این باره ادامه دارد

منبع:رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما