کد خبر: 615888
تاریخ انتشار :

بهترین زمان برای انجام تست کرونا ؟ + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، دکتر حمید سوری در پاسخ به سؤالی درباره علت منفی شدن تست کرونای برخی افراد دارای علامت بیماری اظهار کرد: پاسخ تست‌های کرونا، به نوع تست، کیفیت کیت تشخیصی و شیوه نمونه‌گیری بستگی دارد؛ تحقیقات جدید نشان داده‌اند که حتی ساعت و روز نمونه‌گیری نیز در نتیجه صحیح تست کرونا مؤثر است برای مثال ساعت دو بعد از ظهر و سه روز پس از نخستین مواجهه فرد با ویروس کرونا یا بیمار مبتلا به کرونا، نتیجه تست کرونا بهتر و دقیق‌تر مشخص می‌شود.

وی افزود: رپیدتست‌ها(تست‌های سریع) منفی کاذب بیشتری نسبت به تست‌های پی‌سی‌آر دارند اما تست‌های PCR نیز منفی کاذب دارند بنابراین منفی شدن تست، ممکن است به طور قطعی تعیین‌کننده ابتلای فرد به کرونا نباشد و برای کاهش تعداد تست‌های منفی کاذب دو بار تست به فاصله 24 ساعت گرفته می‌شود.

رئیس کمیته اپیدمیولوژی کرونا تأکید کرد: اگر کسی علائم مشابه کرونا دارد باید فرض را بر ابتلا به کرونا بگذارد مگر این‌که خلافش ثابت شود.

سوری در پاسخ به این سؤال که آیا ابتلا به کرونای انگلیسی ممکن است باعث منفی شدن نتیجه تست کرونا به صورت کاذب شود، تصریح کرد: خوشبختانه تست‌هایی که الان موجود است، واریانت جهش‌یافته انگلیسی را نیز به خوبی تشخیص می‌دهد و در صورت ابتلای فرد به کرونای انگلیسی نیز نتیجه‌اش مثبت می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما