کد خبر: 616054
تاریخ انتشار :

ناگفته‌های آتنه فقیه نصیری درباره بیماری‌اش

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نشان24 : آتنه فقیه نصیری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما مهمان نهمین قسمت از برنامه اکسیر فرزاد حسنی بود و با مخاطبان تلویزیون از بیماری ام اس خود صحبت کرد.

وی اظهار داشت:دوسال پیش سر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت که قرار بود پلان کوتاهی بگیریم، هنگام ضبط، متوجه مشکلی در راه رفتنم شدم به طوری که نمیتوانستم در یک مسیر مشخص حرکت کنم، در نتیجه پلان خراب شد و تکرار کردیم؛ اولش فکر کردم سکته مغزی کردم که کج و کوله راه می روم.

این بازیگر ادامه داد:فردای آن روز به استخر رفتم و فکر کردم که باید ورزش کنم، اما اشتباه بزرگترم این بود که داخل آب داغ شدم که خیلی حالم را بد کرد و نمی دانستم که برای من سم است؛ کار به جایی رسید که بیرون از استخر زمین خوردم و به طور عجیب چند روز پشت سر هم زمین می خوردم و متاسفانه به خاطر تعهد کارم؛ به دکتر مراجعه نکردم و نتیجه آن این شد که تعادلم را به طور کلی از دست دادم.

بازیگر «سریال خانه سبز» افزود:ترسیده بودم و نمی دانستم چه اتفاقی برایم افتاده و در نهایت بعد از انجام «ام آر آی» و بستری شدن در بیمارستان، متوجه شدم که دچار بیماری «ام اس» شدم؛ شوکه شده بودم و باورم نمی شد چنین اتفاقی برایم افتاده، چیزی که ابتدا برایم خیلی سخت بود و نمی خواستم به هیچ عنوان انجامش بدهم این بود که دکترم می گفت باید سه روز یکبار آمپول تزریق کنم و بعد از تزریق آمپول آنقدر حالم بد می شود که در باید خانه بمانم و من به هیچ عنوان چنین زندگی را دوست نداشتم؛ دکترم گفت پس اگر کور و فلج برگشتی تقصیر خودت است و گوش به حرف دکترم نکردم و مجدد برگشتم سر کار «شمعدونی» تا کار به پایان برسد.

فقیه نصیری عنوان کرد:بعد از حدود یکسال که از زندگیم سپری شد و آمپولی هم نزدم، مجدد قبل از عید ،حمله ای به من شد که برایم غیر باور بود. الان برای اینکه فاصله بین حمله های این بیماری بیشتر شود؛ هفته ای یک آمپول «آونکس» می زنم.

وی با اشاره به اهمیت «انجمن ام اس ایران» گفت:خوشبختانه توسط برنامه «اکسیر» متوجه شدم که مراقبت های خوبی از بیماران «ام اس» توسط این انجمن می شود.

آتنه فقیه نصیری در پاسخ به این سوال فرزاد حسنی که هنرمندان معمولا تمایل ندارند بیماری خودشان را به طور علنی مطرح کنند تا مبادا فیلم و سریالی به آنها پیشنهاد نشود و شما چرا پذیرفتید گفت:خودم همین نگرانی را داشتم که با گفتن نام بیماری ام، تهیه کنندگان کمتر به سراغم بیایند و کمتر فیلم و سریالی پیشنهاد شود، اما پذیرفتم چون بازیگرم. من می خواهم آزاد باشم و راحت باشم از نگفتن حرف دروغ و اینکه مردم بدانند اگر در خیابان کج و کوله راه میروم مشکلم چیست.

این بازیگر درباره رسانه ای شدن ماجرای بیماری اش گفت:بعد از رسانه ای شدن خبر بیماری ام، ماجراهای زیادی برایم پیش آمد و تبدیل شد به یک شو؛ اما من نمی خواستم بیماری ام تبدیل به شو شود؛ خبرنگاری از من پرسید چرا سر کار نمی روی و من گفتم منتظر پیشنهاد خوب و متن و کارگردان خوب هستم و گفتند به طورحتم چون همه متن ها بد هستند یا حق و حقوق هنرمندان را نمی دهند یا سانسور وجود دارد کار نمی کنی؟ و برای آنکه حرف در دهانم نگذارند گفتم مریض هستم؛ و فقط چون نمی خواستم دروغ بگویم مجبور شدم اسم بیماری ام را بگویم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما