کد خبر: 616674
تاریخ انتشار :

عاملان انتشار تصاویر شخصی بانوان در فضای مجازی مهاباد دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ۲ متهم که تصاویر خصوصی بانوان را در فضای مجازی منتشر و از آنها سوءاستفاده می‌کردند، در این شهرستان دستگیر شدند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سرهنگ محمد توحیدی افزود: پس از مراجعه و ارایه شکایت چندین نفر از شهروندان در خصوص هتک حیثیت و انتشار تصاویر شخصی آنان در شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از یک سری عملیات سایبری و فنی، منبع انتشار این تصاویر را شناسایی و ۲ متهم که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی بانوان می‌کردند را با هماهنگی دستگاه قضایی در مهاباد دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد اضافه کرد: این افراد با انتشار تصاویر بانوان در فضای مجازی اقدام به سوءاستفاده با شیوه تهدید و کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ توحیدی به شهروندان توصیه کرد که به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خانوادگی که موجب سوءاستفاده بعضی از افراد می‌گردد را در شبکه های اجتماعی بخصوص تلگرام و اینستاگرام قرار ندهند.

وی تاکید کرد: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنان در فضای مجازی و انتشار فیلم و عکس های خصوصی دیگر کاربران از نظر قانون‌گذاران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد می‌شود.

بیشتر پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا مهاباد مربوط به تهدید، مزاحمت، اخاذی و برداشت غیرمجاز از حساب مردم است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما