کد خبر: 616888
تاریخ انتشار :

دولت محلی اقلیم کردستان؛

هیچ مرکز وابسته به رژیم صهیونیستی درسلیمانیه وجودندارد

دولت محلی اقلیم کردستان عراق وجود هرگونه مرکز وابسته به رژیم صهیونیستی را در این منطقه رد کرد و آن را گزارش‌های خیالی با قصد گمراهی افکار عمومی خواند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، در پی حمله سه شنبه ۲۴ فروردین ماه گذشته به یک مرکز اطلاعاتی در اربیل عراق که برخی منابع و رسانه‌ها آن را  وابسته به «موساد» سرویس امنیتی رژیم اشغالگر صهیونیستی خواندند؛ موجی از واکنش ها در عراق به راه افتاد هرچند به فاصله کوتاهی بعد از آن دولت اقلیم کردستان عراق وجود هر مرکز وابسته به این رژیم در این خطه را رد کرد.   

دولت محلی اقلیم کردستان بار دیگر با تکذیب مجدد خود از وجود هر مرکز متعلق به رژیم صهیونیستی در داخل خاکش خواستار "آغاز تحقیقات شفاف و ارسال بلافاصله کمیته ای برای تعیین محل مرکز صهیونیستی ادعا شده برای پایان دادن به این اتهامات دروغین و خطرناک علیه اقلیم کردستان" شده است.

سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای؛ گزارش منتشره توسط یک کانال ماهواره‌ای را خیالی و ساخته تصورات نامید که گمراهی افکار عمومی را هدف دارد.

جوتیار عادل اضافه کرد که در ابتدای ماجرا نیز دولت محلی وجود چنین پایگاهی را رد کرده و اکنون نیز تاکید می‌کند هیچ مرکز صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق وجود ندارد.

وی ابراز کرد؛ طرفین مغرض کاملاً از این واقعیت آگاهند اما اصرار دارند که سیاستهای خصمانه خود را ادامه دهند بنابراین دولت اقلیم کردستان به تشکیل پرونده قضایی علیه کانال تلویزیونی منتشر کننده موضوع روی می آورد.

جوتیار عادل ادامه داد: ما از نخست وزیر، رئیس پارلمان و قوه قضائیه می خواهیم تحقیقات شفاف را آغاز کنند و بلافاصله کمیته ای برای یافتن مرکز ادعایی  بفرستند تا به این اتهامات دروغین و خطرناک پایان دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما