کد خبر: 617013
تاریخ انتشار :

قیمت گوشی موبایل سقوط کرد+ جزئیات

محدودیت کرونایی و تعطیلی پی در پی واحدهای صنفی بازارها را به کما برد. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل از کاهش قیمت موبایل خبر داد و گفت: در یک هفته گذشته چند اتفاق دست به دست داده تا بازار راکد شود. همچنین قیمت موبایل نسبت به شب عید بین هفت تا هشت درصد ارزان شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بیش از یک ماه از نوروز گذشته است و با افزایش محدودیت‌های کرونایی مردم پولی برای خرید کالاهای غیرضروری همچون موبایل ندارند. همین کاهش تفاضا باعث ارزانی موبایل شد.

سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل گفت: ارزان شدن موبایل چهار دلیل دارد، هر ساله با شروع ماه رمضان بازارها راکد می‌شود و به خودی خود قیمت‌ اجناس روند نزولی می‌گیرد. دومین عامل افزایش محدودیت‌های کرونایی و نبود تقاضا است. افزایش واردات و دپو موبایل در ماه‌های اخیر از دیگر دلایلی است که باعث افت قیمت موبایل شد.

محمدرضا عالیان معتقد است: نوسان کاهشی قیمت دلار هم در روند نزولی قیمت موبایل تاثیر زیادی دارد. با توجه به کاهش قیمت موبایل اکنون بهترین فرصت برای خریداران است.

بازار از کالا اشباع شد

به گفته سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل) موبایل به اندازه دو ماه به کشور وارد شده و هنوز فروش نرفته بنابراین بازار از کالا اشباع است. این در حالی که در چند روز اخیر برخی واردکنندگان با مشکل ثبت سفارش کالا رو به رو شدند. هر چند که بازار از کالا اشباع است اما چنانچه به واردکنندگان اجازه ثبت سفارش داده نشود، ممکن است روند قیمت‌ها تغییر کند.

فروشندگان موبایل معتقدند با رکود حاکم بر بازار روند نزولی قیمت‌ها ادامه‌دار است.

سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل هم گفت: پیش‌بینی ما این است روند کاهش قیمت موبایل تا آخر بهار ادامه دارد.

 

منبع: تجارت نیوز

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets