کد خبر: 617455
تاریخ انتشار :

جزئیات جنجالی از ردصلاحیت های انتخابات شوراهای شهر

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور تأکید کرد که رد صلاحیت‌ها در انتخابات شوراهای شهر و روستا نهایی نشده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید حمیدرضا کاظمی در گفتگو با خبر فوری در خصوص رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت:روزهای اولی است که امار و اطلاعات از شهرستان ها و استان ها می گیریم، دلایل و مدارکی که منجر به ردصلاحیت های شده است را خواسته ایم تا بررسی کنیم.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید موارد رد صلاحیت را موردی بررسی کرد اما در کل اینگونه نیست که بگوییم سیاسی برخورد شده است چرا که بر اساس مدارک و مستندات مراجع قانونی و استعلام  ها هیات نظارت اعلام نظر کرده و صلاحیت ها رد شده است، در جلسه توجیهی گفته ایم بدون مدارک از مجاری قانونی ردصلاحیت را نمی پذیریم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عملکرد هیات های نظارت استان ها را رصد می کنیم به محض اینکه گزارشی در زمینه صلاحیت ها دریافت کنیم رسانه ای می شود.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره رد صلاحیت اعضای شورای شهر و روستا کنونی برای حضور در انتخابات آتی، بیان کرد: تا روزی که دوره شورای شهر و روستا به اتمام نرسیده است آنها نماینده مردم در شوراها هستند و بعد از برگزاری انتخابات و تشکیل شورای جدید آنها دیگر مسئولیتی ندارند.

کاظمی در پایان تاکید کرد: ۲۱ خرداد رسیدگی نهایی انجام و نظر نهایی در خصوص تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا اعلام می شود و بعد از آن اسامی به فرمانداری سراسر کشور و وزارت کشور ابلاغ می شود.

گفتنی است، در روزهای اخیر موضوع ردصلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا با واکنش های منفی بسیاری روبرو شده و برخی چهره های اصلاح طلب نسبت به آن اعتراض کرده اند.

 

منبع: خبرفوری

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما