کد خبر: 619390
تاریخ انتشار :

خبر خوش روحانی درباره توافق ایران و آمریکا + جزئیات

روحانی گفت: توافق اصلی انجام شده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رییس جمهور گفت: غربی‌ها قبول دارند که تحریم‌های اصلی را بر خواهند داشت.

رفع تحریم نفت، پتروشیمی، کشتیرانی و بیمه؛ بانک مرکزی را قبول کرده‌اند.

الان فقط روی موارد جزئی بحث می‌کنیم.

مشروح سخنرانی رئیس جمهور 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی فرمان افتتاح پتروشیمی مسجد سلیمان، پتروشیمی سبلان- عسلویه و پتروشیمی اکسیر حلال عسلویه را با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون دلار صادر کرد.

افتتاح این طرح‌ها در حوزه پتروشیمی برای ۲هزار و ۴۵۴ نفر اشتغال به همراه دارد.

رئیس جمهور پس از ارائه گزارش وزیر نفت درخصوص عملی شدن قول افتتاح ۱۷ طرح پتروشیمی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون با آغاز بهره‌برداری رسمی ۳ طرح پتروشیمی در استان‌های خوزستان و بوشهر، گفت: صنعت پتروشیمی از بخش‌های بسیار مهم برای کشور است که در دولت تدبیر و امید شاهد تحرک بسیار بزرگی در این حوزه بوده‌ایم.

روحانی با اشاره به حدود دو برابر شدن تولید محصولات پتروشیمی در این دولت از ۵۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن، این موفقیت را افتخاری بزرگ برای کشور، دولت تدبیر و امید و برای همه کسانی که در این صنعت فعالیت و تلاش می‌کنند دانست.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سخنان وزیر نفت درمورد اثرات تحریم و جنگ اقتصادی ترامپ علیه ملت ایران در طول ۳.۵ سال گذشته بر روند توسعه کشور، اظهار داشت: اگر تحریم نبود، اگر ترامپ نبود و اگر جنایت علیه ملت ایران نبود و گذاشته بودند دولت دوازدهم حرکت خود را در مسیر دولت یازدهم ادامه دهد، ‌دو برابر طرح هایی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم، شاهد می‌بودیم.

روحانی تاکید کرد: مهم این است که برغم همه فشارهای اقتصادی ما از پا نیفتادیم و روحیه خود را از دست ندادیم، تکمیل و افتتاح طرح‌ها را ادامه دادیم و پیروزی‌های بسیار بزرگی بدست آوردیم.

رئیس جمهور افزود: قول افتتاح ۱۷ طرح پتروشیمی در طول یکسال از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، امروز عملی شده که این موفقیت در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور بی‌نظیر است.

ادامه دارد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما