کد خبر: 629010
تاریخ انتشار :

تامین گرمایش فضای باز رستوران

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تامین گرمایش و سرمایش در فضای باز از جمله رستوران، تراس، آلاچیق، روف گاردن، پیاده رو و فضای باز و غیره یکی از نیازمندیهای مهم بوده که با تجهیز این فضاها با دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب و دستگاه مه پاش، میتوان این فضاهای ارزشمند را در زمستان و تابستان قابل استفاده نمود.

بهینه ترین و آسان ترین روش به منظور تامین گرمایش فضاهای باز استفاده از سامانه های تابشی گرماتاب می باشد. دستگاه گرماتاب در فضای باز پس از مدت زمان کوتاهی، حرارتی  مطلوب را در سطح بدن افراد و محیط اطراف برقرار نماید. در تامین گرمایش فضای باز، دستگاه گرماتاب در ارتفاع حدود 70/2 تا 5/3 متر بر حسب ظرفیت گرمایی دستگاهها نصب میشود . همچنین این دستگاهها را میتوان به دو صورت زاویه دار و افقی بر حسب شرایط نصب کرد.

مزایای گرماتاب

میزان مصرف انرژی بسیار کم و از همه مهم‌تر، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و عمر مفید بالا و عدم اشغال فضای فیزیکی استفاده از این سیستم ها را بسیار جذاب و مقرون به صرفه نموده است. طول دستگاههای گرماتاب بین 3 تا 5/7 متر متغیر می باشد.

گرماتاب دکوراتیو

برای فضاها ی لوکس میتوان از گرماتابهای دکوراتیو استفاده کرد. نحوه تامینگرمایش در دستگاههای دکوراتیو گرماتاب همانند دستگاههای گرماتاب صنعتی بوده و تنها ظاهر آنها تغییر یافته است. این نوع گرماتاب در دو مدل و دو رنگ مشکی و سفید قابل عرضه می باشد.

گرمایش فضای باز

گرماتاب سرامیکی

 

از انواع دیگر گرماتاب، دستگاه سرامیکی می باشد که برای فضاهای کوچک و با ارتفاع پایین (حدود 2 متر) مناسب می باشد. ابعاد و وزن این سامانه ها از سایر انواع سامانه های تابشی گازسوز کمتر بوده و نصب آنها به سادگی انجام می گیرد. برخلاف سایر انواع سامانه های گرمایش تابشی که به علت ابعاد بزرگتر بایستی قطعات آنها در محل نصب مونتاژ شوند،  این سامانه ها به صورت یکپارچه به محل نصب حمل می شوند.

 

تعمیرات و نگهداری گرماتاب

 

در راستای افزایش طول عمر دستگاههای گرماتاب نصب شده در فضاهای باز، میبایست به نکات زیر توجه نمود:

 • برای حفظ ایمنی و کارکرد صحیح دستگاه، میبایست  نصب و راه اندازی توسط کارشناسان فنی شرکت انجام شود.
 • مشعل و فن دستگاههای گرماتاب نصب شده در فضای باز به علت دارا بودن قطعات و تجهیزات برقی میبایست زیر سقف یا پوشش هایی مناسب قرار گرفته تا  از ریزش مستقیم برف و باران در امان باشند.
 • از قرار دادن مواد اشتعال زا در نزدیکی گرماتاب به شدت خودداری کنید.
 • در فصل های گرم سال که گرماتاب ها قابل استفاده نیست بهتر است دستگاه با استفاده از یک کاور مناسب پوشیده شود تا از نفوذ گرد و خاک به داخل دستگاه جلوگیری کند.
 • هر چند وقت یکبار روی استیل (رفلکتور) دستگاه گرماتاب را با یک پارچه خیس تمیز کنید تا عملکرد تابش دستگاه کاهش نیابد.
 • مشعل دستگاه گرماتاب جهت ایجاد احتراق به اکسیژن هوا را نیاز دارد از اینرو از پوشاندن کامل فن و مشعل در زمان روشن بودن دستگاه خودداری کنید.
 • از کم و زیاد کردن شیر گاز در مواقع استفاده از گرماتاب خودداری کنید چون باعث دوده زدن دستگاه می شود.
 • طبق استاندارد شرکت ملی گاز ایران، جنس لوله گاز گرماتاب باید از نوع فلزی باشد و به هیچ عنوان از شلنگ و لوله های پلاستیکی استفاده نکنید.
 • برای جلوگیری از افتادن دستگاه، نقاط اتصال دستگاه به سقف یا دیوار هر چند وقت یکبار کنترل گردد و همچنین از جابجا کردن و نصب دستگاه توسط نیروهای غیر متخصص خودداری گردد.
 • برای جلوگیری از نشتی گاز حتما از شیلنگ های مخصوصی که با دستگاه ارسال میشود استفاده کنید و از روشن نمودن دستگاه با شیلنگهای غیر استاندارد خودداری نمایید.
 • در محل هایی که احتمال نوسان برق وجود دارد استفاده از محافظ برق الزامی می باشد.
 • برای کارکرد بهتر دستگاه‌های گرمایش تابشی میبایست قبل از شروع فصل سرما، دستگاهها توسط کارشناسان فنی شرکت سرویس گردد.
 • فشار ورودی گاز را کنترل نمایید.
 • در صورت افزایش ناگهانی فشار گاز احتمال قفل شدن گاورنر وجود دارد. در صورت رخداد چنین مشکلی با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.
 • در ابتدای هر فصل با استفاده از آموزشهای کارشناسان فنی نسبت به باز نمودن داخل لوله های فلزی مرتبط به ایرسوئیچ اقدام نمایید.
 • در صورت خاموش شدن دستگاه، از اتصال صحیح فیش ورودی برق به مشعل اطمینان یابید.

 

مه پاش

در تابستان برای ایجاد رطوبت و خنک نمودن هوا در فضا های باز رستوران، آلاچیق، تراس ویلا و غیره، از دستگاه مه پاش استفاده میشود. دستگاههای مه پاش در دو نوع خانگی و مه پاش رستوران موجود می باشد که در هر دو مدل آب به وسیله پمپ مه پاش با فشار وارد شیلنگ شده و از نازل های موجود در روی شیلنگ، به صورت ذرات پودری در محیط پخش و بدون ایجاد خیسی بر روی سطح، باعث کاهش دمای محیط می گردد.

گرمایش فضای باز

اجزای مه پاش

اجزای دستگاه مه پاش شامل پمپ دستگاه مه پاش، الکترو موتور، فیلتر سختی گیر، شیر تنظیم فشار، شیلنگ فشار قوی پلی آمید، نازل دستگاه مه پاش ، پایه نازل دستگاه مه پاش ، تابلو کنترل ، مخزن آب بوده که میتواند تمامی اجزاء پکیج دستگاه مه پاش، بر حسب میزان رطوبت مورد نیاز و مطلوب تغییر یابد.

گرمایش فضای باز

جهت دیدن نمونه کارهای هیتر تابشی گرماتاب و مه پاش خانگی  نصب شده و همچنین دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی، میتوانید از سایت ما به آدرس  garmataaban.com  دیدن فرمایید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما