کد خبر: 645618
تاریخ انتشار :

قیمت سکه در بازار امروز

قیمت جدید سکه در بازار (یک اسفند) + جدول

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید امروز به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه دربازار امروز اعلام شد. قیمت سکه برخلاف هفته‌های قبل از روزهای قبل نزولی شده است. قیمت سکه همچنان دربازار کاهش قیمت را تجربه می کند. آخرین قیمت سکه امروز را در ادامه مشاهده کنید.

قیمت سکه در بازار امروز مانند روز گذشته در سراشیبی قرار گرفت.

سکه امامی امروز با کاهش ۰.۶۳ درصدی، از ۱۱,۸۲۰,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و بیست هزار) تومان به ۱۱,۷۴۵,۰۰۰ (یازده میلیون و هفتصد و چهل و پنج هزار) تومان رسید.

قیمت (تومان

مقدار تغییر

درصد تغییر

تاریخ

۱۱,۷۴۵,۰۰۰

-۷۵,۰۰۰.۰۰

-۰.۶۳

11:32

۱۱,۸۲۰,۰۰۰

-۱۳۵,۰۰۰.۰۰

-۱.۱۵

روز قبل

۱۱,۹۵۵,۰۰۰

-۱۱۵,۰۰۰.۰۰

-۰.۹۷

۳ روز پیش

قیمت سکه فرو ریخت

بازار جهانی طلا امروز هم شاهد افزایش نرخ اونس طلا بود. این فلز گران بهای جهانی امروز ۳ دلار بر ارزش خود افزود و به ۱۸۹۹ دلار رسید. این افزایش نرخ اونس طلا درحالی اتفاق افتاد که در بازار طلا ایران نرخ سکه مانند هفته گذشته فرو ریخت.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز با ۱ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد که نسبت به دو روز پیش ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان ارزان شده بود. در بازار سکه هم امروز نرخ سکه با ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز پنجشنبه ۱۲۵ هزار تومان پایین رفته بود. نرخ سکه در نیمه روز ۱۱ میلیون و ۷۹۵هزار تومان بود.

 با احتساب نرخ ۲۶ هزار و ۱۲۰ تومان برای دلار، اندازه نرخ واقعی سکه ۱۱ میلیون و ۶۷۷ هزار تومان به‌دست آمد و حباب آن ۱ درصد به‌دست می‌آمد. که نسبتا کوچک بود.

شمارش معکوس برجام در بازار ارز

به نظر می‌رسد که شمارش معکوس مذاکرات هسته در وین به صدا در آمده است. اظهارات بازیگران سیاسی برجام حکایت از یک توافق دارد. ارزیابی‌های انها از روند مذاکرات برجام مثبت بوده است. مذاکرات هر روز به ایستگاه پایانی نزدیک تر می‌شود و حال باید کشورها تصمیمات سیاسی اتخاذ کنند. همین عامل توجه معامله گران بازار ارز تهران را به خود جلب کرده و نرخ دلار در سراشیبی قرار گرفته است.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته برای نرخ سکه چه اتفاقی افتاد؟

قیمت سکه در معاملات پشت خطی روز گذشته کانال ۱۲ میلیون تومان را از دست داد و با ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان معامله شد؛ اما در نهایت شب گذشته بر روی ۱۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان قرار گرفت. این نرخ نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب ۱۴۰ هزار تومان ریزش کرده بود. نرخ سکه در معاملات پشت خطی یکشنبه شب بر روی ۱۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قرار داشت.

تحلیلگران بازار سکه معتقدند این ریزش به دنبال خبر وزارت دفاع روسیه اتفاق افتاده است. روسیه اعلام کرد تعدادی از رزمایش‌های نظامی به پایان رسیده و انتظار می‌رود نیروها به پایگاه‌ها بازگردند. معامله گران معتقدند این خبر احتمالا موجب کاهش نرخ اونس طلا در بازار جهانی شود.

از طرفی هم بازار دلار شب گذشته در حال عقب نشینی بود. همین خبر باعث شد دست خریدارن سکه در معاملات پشت خطی دیشب بیشتر کوتاه آمده و با احتیاط بیشتری وارد بازار شوند. مهم‌تر آنکه مذاکرات هسته‌ای در جریان است و این موضوع موجب می‌شود که سکه بازان بی‌گدار به آب نزنند.

معامله گران می‌گویند در صورتی که مذاکرات برجام به بن بست بخورد نرخ سکه می‌تواند تا ۱۲ ملیون و ۸۰۰ هزار تومان هم پیشروی کند اما تا آن زمان به نظر می‌رسد مقاومت بزرگ پیش روی سکه بازان همان محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی است.

در روزهای اخیر قیمت سکه بیش از هر متغیری به روند بهای دلار دقت کرده است و در صورتی که در روز جاری،‌اسکناس آمریکایی به روند نزولی خود ادامه دهد، احتمال افت بیشتر سکه وجود خواهد داشت. 

تحلیل گران فنی نیز باور دارند تا زمانی که فلز گران بهای داخلی زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار دارد، نباید انتظار رشد معنادار در بازار را داشت. 

سکه در چنین شرایطی با یک فشار کاهشی مواجه است و تنها از طریق افزایش قیمت دلار می تواند افت ارزش بیشتری را تجربه کند. در این میان، شماری از سکه بازان باور دارند که افت قیمت دلار در روز شنبه بسیار هیجانی بوده است وبا آرام شدن اوضاع، انتظار برگشت قیمت دلار را دارند.

آن ها باور دارند که معافیت های تحریمی آمریکا سیگنال مثبتی در مورد احیای برجام بود ولی هم زمان عنوان شد که آمریکا قرار نیست برای لغو ماندگار تحریم ها تضمینی بدهد و این موضوع می تواند کاهشی های بازار را کمی محتاط تر کند.

در بازار سهام، شاخص ها پس از پایان معاملات هفته با افزایش بازدهی ها روبه رو شدند. معاملات این هفته با نکات مثبتی مثل افزایش ارزش معاملات و به تبع افزایش سهم معاملات خُرد روبه رو بود. البته چالش اصلی بازار همچنان خروج پول حقیقی ها از بازار سهام است که روی پایداری رونق معاملات اثر منفی گذاشته است. با این وصف نوسان گیری معامله گران بعد از یک هفته مسیر صعودی، از هفته آینده در کانال ۱.۳ میلیون واحد دنبال می شود.

در بازار خودرو، قیمت ها تغییری نکردند. نه محصول‌های پرتیراژ ایران خودرو و نه محصول‌های پرتیراژ سایپا هیچ کدام در معاملات دیروز کاهش قیمت نداشتند. این درحالی بود که قیمت ارز در مسیر کاهشی به سر می برد و قیمت خودرو همیشه به نحوی تابعی از نرخ دلار بوده است.

هر چند که خریداران و فروشندگان فعالی هم در بازار وجود ندارند. در ادامه روند اجرای طرح‌های فروش در سه‌شنبه‌های ایران‌خودرو، این هفته که چهاردهمین طرح پیش‌فروش یکساله ایران‌خودرو است، تنها محصول تارا اتوماتیک عرضه شده است؛ طبق روال مهلت ثبت‌نام از سه‌شنبه ۱۲ بهمن به مدت سه روز بوده و قرعه‌کشی آن شنبه هفته آتی (۱۶ بهمن ماه) برگزار خواهد شد.

بازار مسکن | خبری فعلاً در مسکن نیست

در بازار مسکن، قیمت ها در دو روز گذشته تغییری نکرده است و رویداد یا اخباری که بخواهد سیگنالی به بازار مسکن بدهد، منتشر نشده است. به نظر می رسد در هفته بعد باید منتظر سیگنالی های جدید احتمالی از مذاکرات وین یا اثرگذاری کاهش نرخ دلار و سایر بازارها روی بازار مسکن باشیم.

بازار ارز دیجیتال | چرا رمز ارزها نزولی شدند

در بازار ارز دیجیتال نیز، رمزارزها بدون تغییر در شرایط یخ زدگی به سر بردند و قیمت ها در همان محدوده قبلی دنبال شد؛ به طوریکه بیت کوین در محدوده ۳۸ هزار دلار دنبال شد. بیت کوین در ماه نوامبر (آبان) تا مرز ۷۰ هزار دلار هم صعود کرده بود اما در ژانویه (دی) به مرز ۳۳ هزار دلار سقوط کرد که از سال ۲۰۱۸ تاکنون بی سابقه بوده است. سیاست های مربوط به کنترل یا حذف رمز ارزها از سوی دولت ها و البته سیاست های فدرال رزرو در خصوص کاهش نرخ تورم باعث شده دارایی هایی همانند رمز ارزها در موقعیت نزولی قرار بگیرند.

در پی ثبات قیمت طلای جهانی، قیمت طلا در بازار داخلی نیز تغییرات چندان چشمگیری نداشت و تنها ۵۰۰ تومان به نسبت دیروز ارزان شد.

قیمت طلا پس از افزایش ملایمی که روز گذشته داشت، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی ثابت بود.بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۷۹۷ دلار و ۶۴ سنت ایستاد.در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۹۷ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۹ دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۷۹۶ دلار و ۴۰ سنت بسته شد.

قیمت طلا در ژانویه ۱.۷ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش ماهانه از سپتامبر بود.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس گفت: طلا اساسا بی‌حرکت است و پس از سه روز فروش گسترده، طی ۲۴ ساعت گذشته اصلاح قیمت اندکی داشته است. آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا که جمعه هفته جاری منتشر می شود اهمیت دارد و هر گونه نشانه از استخدام ضعیف و رشد قوی دستمزد انتظارات بازار درباره افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را تقویت می کند.

تغییرات محدود سکه امامی

بازار طلا و سکه روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه با توجه به نوسانات محدود و ناچیز نرخ دلار در بازار داخلی، تغییرات کمی را شاهد بود، به‌طوری‌که سکه امامی روز گذشته با اندکی افزایش نسبت به معاملات روز دوشنبه در قیمت ۱۲‌میلیون و ۲۵۵‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

علاوه‌بر این لازم به ذکر است که عدم‌افت سکه را می‌توان به روند معکوس قیمت دلار در بازار داخلی و بهای اونس طلا در معاملات بازار جهانی ارتباط داد، به‌طوری‌که با افت دلار سکه تمایل به کاهش قیمت دارد، اما در مقابل افزایش ارزش طلای جهانی باعث می‌شود تا ترمز ریزش سکه کشیده شود و تحرکات بسیار ناچیزی برای این فلز گرانبهای داخلی شاهد باشیم. تحلیلگران فنی معتقدند که سطح فعلی این سکه یک سطح حمایتی قوی به‌حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید.

بازگشت طلا به ۱۸۰۰ دلار

اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز سه‌شنبه پس از پشت‌سر گذاشتن افت شدید خود مجددا به بالای سطح ۱۸۰۰‌دلار در پی افت ارزش شاخص دلار آمریکا بازگشت، به‌طوری‌که هر اونس طلا روز گذشته در قیمت ۱۸۰۵‌دلار مورد‌معامله قرار گرفت و جایگاه خود را برای بار دیگر در بالای این سطح مهم تثبیت کرد.

با معکوس‌شدن ارزش شاخص دلار و هموار‌شدن مسیر طلای جهانی برای رشد، باعث شد تا امید دوباره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به سرمایه‌گذاران داده شود. علاوه‌بر این لازم به ذکر است که طلای جهانی در ‌ماه گذشته با عملکرد منفی ۹/ ۱‌درصدی مواجه بود. عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از فعالان معتقدند با بازگشت طلا به سطح حمایتی خود و افت ارزش دلار و حس جنگ‌طلبانه فدرال‌رزرو به همراه فشارهای تورمی آمریکا، می‌تواند مسیر دشواری برای صعود این فلز با ارزش به‌شمار آید.

قیمت سکه شب گذشته در معاملات پشت خطی بر مدار کاهش قرار گرفت.

بازار سکه روز گذشته شاهد افت شدید قیمت سکه بود. این فلز گران بهای داخلی دیروز  ۱۲۵ هزار تومان عقب نشینی کرد و بر روی ۱۲ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان قرار گرفت. این کاهش قیمت در حالی اتفاق افتاد که سرنوشت قیمت دلار آمریکا هم در بازار ارز تهران نزولی بود. قیمت اونس طلا هم که هفته ی گذشته تا ۱۸۵۰ دلار پیشروی کرده بود زیر مرز ۱۸۰۰ دلار بود.  

پیش بینی  معامله گران از قیمت سکه

 تحلیگران بازار سکه معتقدند باتوجه به اینکه قیمت دلار شب گذشته در معاملات پشت خطی  آرایش نزولی به خود گرفت همین  امر می تواند در بازار امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰  زمینه ساز افت بیشتر قیمت سکه شود.

معامله گران بازار سکه می گویند این فلز زرد رنگ امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ در صورتی  می تواند بالای خط ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی بماند که قیمت دلار زیر محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی تثبیت نشود. در واقع حضور دلار به زیر محدوده یاد شده انتظارات نزولی را در بازار سکه شدت خواهد بخشید.

از طرفی هم معامله گران افزایشی در انتظار این هستند که بخشی ازخریداران جدید وارد بازار شوند و با کمک آنها بتوانند قیمت سکه را به سمت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالا  ببرند.

کاهش قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی ۱۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قرار  گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب  ۱۱۵ هزار تومان پایین رفته بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی یکشنبه شب بر ۱۲ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان قرار داشت.

به نظر می رسد ادامه روند نزولی سکه در روز یک شنبه و عدم تمایل خریداران برای ورود به بازار تا حدی زیادی هم چنان تحت تاثیر افت بهای اونس طلا در انتهای هفته گذشته بود.

در دومین روز هفته،‌ معامله گران سکه تمایل زیادی نداشتند که در موقعیت خرید قرار بگیرند. به گفته برخی فعالان، معامله گران بزرگ سکه در انتظار آن هستند که رفتار اونس طلا در آغاز بازارهای جهانی روز دوشنبه را بررسی می کنند. طلای جهانی در انتهای هفته گذشته ریزش سنگینی را به ثبت رساند و بیش از ۶۰ دلار از ارزش خود را از دست داد. این موضوع موجب شد که فشار قیمتی شدیدی به فلز گران بهای داخلی وارد شود و خریداران بازار در معرض ضرر زیادی قرار بگیرند.

به نظر می رسد ادامه روند نزولی سکه در روز یک شنبه و عدم تمایل خریداران برای ورود به بازار تا حدی زیادی هم چنان تحت تاثیر افت بهای اونس طلا در انتهای هفته گذشته بود. در چنین شرایطی صبر بازیگران سکه در روز یک شنبه طبیعی بود. با این حال در صورت حرکت اونس طلا به سوی سطح هزار و ۷۵۰ دلاری افت بیشتری در انتظار سکه امامی خواهد بود.

در این میان، سکه بازان، خریداران بزرگی را در روزهای اخیر در بازار دلار مشاهده نکرده اند و به نظر می رسد در انتظار واکنش اسکناس آمریکایی به سطح حساس ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومانی هستند. در صورتی که دلار طی روزهای آتی نتواند از سطح یاد شده عبور کند، سکه به سوی حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد و حتی احتمال از دست رفتن مرز ۱۲ میلیون تومانی وجود خواهد داشت. برگشت دلار به زیر کانال ۲۸ هزار تومانی افت سکه را تشدید خواهد کرد.

به گفته فعالان اگر در روز جاری سکه زیر خط ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند، این فلز گران بها احتمالا افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

سکه امامی در ابتدای روز شنبه توانست با تکیه بر بالا باز شدن قیمت دلار به بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قدم بگذارد. این اتفاق در حالی رخ داد که ارزش ذاتی سکه در ابتدای روز شنبه زیر مرز ۱۲ میلیون تومانی بود. این موضوع موجب می شد که بازار از لحاظ بنیادی ظرفیت افت قیمت را داشته باشد. با این حال، سکه بازان امیدوار بودند که قیمت دلار در ادامه روز به پیش روی خود ادامه دهد و به بالا ماندن قیمت سکه امامی کمک کند.

چنین اتفاقی در بازار ارز رخ نداد و دلار به تدریج در مسیر کاهشی قرار گرفت. با تسویه معاملات فردایی سکه،‌ افت قیمت دلار تشدید شد و حتی به سوی ابتدای کانال ۲۸ هزارتومانی حرکت کرد. روز جمعه برخی تحلیل گران حدس زده بودند که با تسویه معاملات فردایی سکه،‌رشد قیمت دلار ادامه پیدا نکند. آن ها چنین استدلالی را مطرح کرده بودند که سکه بازان برای جلوگیری از ضرر خود در بازار فردایی، اقدام به خرید دلار کرده اند و با پایان تسویه معاملات، دلارهای خریداری شده را خالی خواهند کرد.

عقب نشینی اسکناس آمریکایی از ظهر روز شنبه موجب شد که فلز گران بهای داخلی سطح حساس ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را از دست بدهد. پس از این افت، سکه امامی حتی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی عقب نشینی کرد.

به گفته فعالان اگر در روز جاری سکه زیر خط ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند، این فلز گران بها احتمالا افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیون ۳۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون ۸۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۳۲۰ هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۹۲/۱۹ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۴۳۱ تومان است.

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 12 میلیون و 480 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب 15 هزار تومان پایین رفته بود.

قیمت سکه دیروز توانست ضررهای روز دوشنبه را جبران کند . این فلز زرد رنگ دیروز 130 هزار تومان گران شد و بر روی 12 میلیون و 580 هزار تومان قرار گرفت. قیمت اونس طلا هم روز گذشته بالای 1850 دلار قرار داشت اما  شب گذشته ریزش کرد و در زمان نوشتن این گزارش با  1817 دلار معامله می شد.

 زلزله ریزشی طلا در بازار قیمت سکه

شب گذشته با ریزش بهای اونس  طلا ، بازار سکه هم بهم ریخت و صعودی ها از این بازار خارج شدند. البته در کنار اونس طلا باید به افت قیمت دلار هم اشاره کرد. قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار نزول قرار گرفت و همین امر می تواند دلیل دیگری بر کاهش قیمت سکه در بازار امروز پنجشنبه 7 بهمن 1400 شود. 

اما در معاملات پشت خطی  شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز 7 بهمن 1400 چگونه  پیش بینی کرده اند؟

عقب نشینی قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 12 میلیون و 480 هزار تومان قرار  گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب  15 هزار تومان پایین رفته بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی سه شنبه شب بر 12 میلیون و 495 هزار تومان قرار داشت.

سکه امامی در معاملات صبح نسبت به روز گذشته ۲۰۰هزارتومان کاهش یافت.

قیمت دلار پس از اینکه این هفته وارد کانال ۱۲میلیون تومان شد و در آن پیشروی کرد، امروز اندکی کاهش یافت.

به این ترتیب، سکه امامی در قیمت ۱۲میلیون و ۲۸۰هزارتومان و سکه بهار آزادی نیز در قیمت ۱۲میلیون و ۱۹۶هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته حدود ۲۰۰تومان کاهش را نشان می‌دهد.نیم سکه نیز ۶میلیون و ۸۷۰هزارتومان قیمت خورده و ربع سکه نیز با قیمت ۲میلیون و ۸۳۰هزارتومان معامله می‌شود.همچنین هر سکه یک گرمی در این ساعت از معاملات ۲میلیون و ۲۴۷هزارتومان قیمت خورده است.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در معاملات صبح، یک میلیون و ۲۳۶هزارتومان و هر انس طلای جهانی، ۱۸۳۸دلار قیمت خورده است.

پس از افزایش قیمت دلار در روز گذشته و همینطور اونس جهانی، قیمت طلا و سکه اندکی افزایش یافته بود اما پس از اینکه دلار امروز اندکی کاهش یافت و اونس جهانی نیز مقداری ثبات پیدا کرد، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به دیروز با کاهش مواجه شد.

اگر امروز قیمت دلار خود را به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان برساند، سکه امامی نیز به احتمال زیاد در گام اول از محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور خواهد کرد.

سکه امامی اگر بتواند خود را بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان تثبیت کند،‌ به سوی مقاومت ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد. دیروز فلز گران بهای داخلی برای دومین روز متوالی توانست خود را بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نگه دارد و حتی در مقطعی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان پیش روی کرد.

اگر امروز قیمت دلار خود را به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان برساند، سکه امامی نیز به احتمال زیاد در گام اول از محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور خواهد کرد. عبور فلز گران بهای داخلی از محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیاز دارد که دلار حداقل به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان برود.

با وجود خوشبینی محتاطانه ای که نسبت به افزایش قیمت سکه در میان شماری از معامله گران وجود دارد، برخی دیگر از فعالان باور دارند که اسکناس آمریکایی در روز جاری در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت و به تبع آن، سکه امامی نیز محدوده ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را از دست خواهد داد. دیشب در بازار پشت خطی کمی تعداد فروشندگان در بازار ارز بیشتر شد و همین مساله تا حدی انتظارات نزولی در بازار فلز گران بهای داخلی را نیز تقویت کرد.

روند بهای طلای جهانی نیز تا زمانی که اونس در محدوده هزار و ۸۳۰ الی هزار و ۸۵۰ دلار قرار دارد،‌ چندان بر بازار داخلی اثرگذار نخواهد بود و نگاه سکه بازان بیشتر به سوی بازار دلار خواهد بود.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز (چهارم بهمن ۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۱۲ میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان رسید.
قیمت نیم سکه ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.
قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۸۳۶ دلار (یک هزار و ۸۳۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان معامله می‌شود.
قیمت سکه نسبت به آخرین معاملات دیروز با افزایش ۷۵ هزار تومانی همراه است.
 
شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:
نام محصول نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12.350.000
سکه تمام طرح قدیم 12.100.000
نیم سکه بهار آزادی 6.750.000
ربع سکه بهار آزادی 3.800.000
سکه گرمی 2.350.000
اونس جهانی یک هزار و 838 دلار و 25سنت 
طلای ۱۸ عیار 1.230.400

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیون ۲۶۳ هزار تومان رسید.قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۴۰۰ به ۱۲ میلیون ۲۶۳ هزار تومان رسید.همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون ۷۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۲۴۵ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۳۴/۰۰ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۰۰تومان است.

فعالان بازار می گویند: در صورتی که امروز خبری از افزایش دلار نباشد، کار برای سکه بازان دشوار خواهد شد.

ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح روز سه شنبه برای معامله گران بازار سکه اهمیت زیادی داشت، چرا که در این مقطع زمانی فلز گران بهای داخلی  پس از مدت ها زیر سطح حساس ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به طور مداوم مورد معامله قرار گرفت. این موضوع می توانست زمینه ساز فشار شدید فروش ها  در بازار سکه شود. با این حال،‌ معامله گران بزرگ در این یک ساعت مقاومت شدیدی را به خرج دادند و اجازه ندادند که سکه امامی به زیر محدوده ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برود.

چنین مقاومتی موجب شد که احتمال نزول در بازار سکه کاهش پیدا کند و فلز گران بهای داخلی پس از یک ساعت یاد شده،  از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب هیچگاه زیر سطج ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله نشد.

با قرار گرفتن سکه بالای سطح یاد شده می توان گفت که به صورت موقت سایه ریزش از بازار سکه برداشته شده است. با این حال، حباب فلز گران بهای داخلی به اندازه ای بالاست که انتظار افزایش معنادار برای فلز گران بهای داخلی نیز دور از انتظار است. ارزش ذاتی سکه دیروز در محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار داشت و با چنین ارزش ذاتی احتمال کمی دارد که ارزش سکه بازار به بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برود.

سکه امامی روز قبل تا حد زیادی به کمک افزایش ارزش دلار توانست خود را بالای سطح ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نگه دارد. حتی عده ای باور داشتند که راز ماندگاری سکه بالای سطح یاد شده، ‌ورود موقت سکه بازان به بازار دلار بود. در صورتی که امروز خبری از افزایش دلار نباشد، کار برای سکه بازان دشوار خواهد شد.

قیمت سکه روز گذشته بر مدار کاهش قرار گرفت اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۲۸ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت سکه 

بازار سکه روز گذشته شاهد افت قیمت سکه بود. این فلز گران بهای داخلی عصر روز دوشنبه نسبت به روز یکشنبه ۹۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی ۱۲ میلیون و ۲۱۰ هزارتومان قرار گرفت. این کاهش قیمت در حالی اتفاق افتاد که قیمت اونس طلا در بازار جهانی بر مدار صعود قرار گرفته بود و با ۱۸۲۲ دلار معامله می شد. قیمت دلار نیز روز گذشته ۲۴۰ تومان پایین رفت و به تبع آن قیمت سکه هم آرایش نزولی به خود گرفت.

پیش بینی تحلیل گران فنی از بازار سکه

معامله گران بازار سکه معتقدند در صورتی که قیمت دلار آمریکا امروز سه شنبه بالا برود می توان انتظار صعود قیمت سکه را داشت در غیر این صورت قیمت سکه به روند کاهشی روز گذشته ادامه خواهد داد.تحلیل گران فنی بارها عنوان کرده اند که در صورت از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، احتمال افت قیمت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز وجود دارد. به گفته برخی فعالان در صورتی که در روز جاری،‌ برای معامله گران محرز شود که نوسان کاهشی انتهای روز دوشنبه هیجانی نبوده است، فشار فروش ها بیشتر خواهد شد و حرکت به سوی حمایت بزرگ ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آغاز خواهد شد.

در حالی که در شب گذشته برخی معامله گران بر روی افزایش حباب سکه و انتشار اخبار مثبت از مذاکرات وین تاکید داشتند، گروه دیگری باور داشتند که حملات صورت گرفته به خاک امارات می تواند فضای منطقه را متشنج کند. آن ها انتظار دارند که در شرایط تشنج،‌ تقاضا برای خرید سکه و طلا افزایش پیدا کند.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۲۸ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

نزول قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب ۱۴۰ هزار تومان پایین رفته بود. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز دوشنبه ۴۰ هزار تومان پایین تر بود.قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۲۱۰ هزار تومان قرار داشت.

میانگین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.میانگین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.امروز میانگین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۷۵۰ تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۸۷۵ تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۵۷۱ تومان است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیون ۲۴۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۲۳ دی ماه  ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیون ۲۴۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۲۵۰ هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۲۶/۰۰ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۱۱ هزارتومان است.قیمت سکه روز گذشته نزول را تجربه کرد اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران نرخ سکه را برای امروز پنج شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ چگونه پیش‌بینی کرده اند؟

بازار سکه روز گذشته شاهد افت نرخ سکه بود. این فلز گران بهای داخلی دیروز ۷۵ هزار تومان ارزان شد و با ۱۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان مبادله شد. نرخ سکه روز گذشته در حالی کاهش را تجربه کرد که نرخ اونس طلا بر مدار افزایش قرار گرفته بود و بر روی ۱۸۱۸ دلار قرار داشت.

پیش‌بینی تحلیگران از بازار سکه

تحلیل گران فنی بازار سکه معتقدند اگر سکه از محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین برود تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد. همچنین آنها می‌گویند که از دست دادن محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌تواند فلزگران بهای داخلی را تا محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نزولی کند.

برگشت دلار به سوی محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی عاملی است که می‌تواند سکه امامی را در فاز نزول بزرگ قرار دهد و در مقابل، بازگشت اسکناس امریکایی به بالای مرز ۲۸ هزار تومانی، نزولی‌ها را از بازار فلز گران بهای داخلی خارج خواهد کرد.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران نرخ سکه را برای امروز پنج شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش‌بینی کرده اند؟

ریزش نرخ سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب ۱۳۰ هزار تومان ریزش کرده بود. این نرخ نسبت به معاملات نقدی روز گذشته ۲۰ هزار تومان پایین تر بود.قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۳۸۰ هزار تومان قرار داشت

سکه امامی در روز دوم هفته افت سنگینی را تجربه کرد و تا محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین رفت. در روزهای قبل بارها هشدارهایی مطرح شده بود که حباب فلز گران بهای داخلی بالاست و این مساله می تواند زمینه ساز افت قیمت بازاری سکه شود. با این حال برخی از معامله گران این هشدار را جدی نگرفته اند و در حوالی دامنه ۱۲ میلیون و ۶۰۰ الی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان خریدهای خود را بالا بردند. سکه در دو ماه گذشته بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نوسان کرده بود و همین مساله موجب شد که احتمال افت قیمت از نگاه برخی معامله گران پایین در نظر گرفته شود.

با این حال،‌در روز یک شنبه خبر قلابی توافق موقت هسته ای کافی بود که سکه به راحتی تا محدوده ۱۲میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عقب نشینی کند. نکته جالب این بود که در همین روز ارزش ذاتی سکه تا محدوده ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی پایین رفت. در این شرایط می توان گفت که عدم تقویت ارزش ذاتی سکه می تواند زمینه ساز شکست مرز ۱۲ میلیونی سکه امامی در بازار شود. در واقع سکه امروز به خون افزایشی اونس طلا یا دلار نیاز دارد، در غیراینصورت افت قیمت فلز گران بهای داخلی ادامه پیدا خواهد کرد.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی سکه امامی از دست برود،‌احتمال افت قیمت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت. البته دیشب سکه توانست خود را تا محدوده ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالا کشید و این مساله کمی صعودی های بازار را خوشبین به روند ابتدای روز جاری کرده است.

به گفته فعالان، سکه در ابتدای روز سه شنبه با شوک ادامه افت دلار و از دست رفتن حمایت ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومانی مواجه شد. در آن سو در شروع بازارهای جهانی خبری از افزایش معنادار اونس طلا نبود.

دژ محکم ۱۳ میلیون تومانی،‌ در روز سه شنبه شکسته شد تا سرعت افت سکه بیشتر شود. فلز گران بهای داخلی پس از اینکه مرز ۱۳ میلیونی را از دست داد، به سرعت تا محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افت کرد. با این حال، با رسیدن سکه به حمایت دوم(محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)، خریدها در بازار بیشتر شد، به طوریکه در ساعات انتهایی شب گذشته فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان پیش روی کرد.

به گفته فعالان، سکه در ابتدای روز سه شنبه با شوک ادامه افت دلار و از دست رفتن حمایت ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومانی مواجه شد. در آن سو در شروع بازارهای جهانی خبری از افزایش معنادار اونس طلا نبود. به این ترتیب،‌بخشی از حباب سکه با شدت گرفتن قدرت کاهشی ها شکسته شد و سکه به راحتی مرز ۱۳ میلیون تومانی را از دست داد.

در ادامه روز از یک سو دلار توانست مرز ۲۹ هزار تومانی را حفظ کند و از سوی دیگر اونس طلا توانست بالای مرز هزار و ۸۰۰ دلاری پیش روی سنگینی را صورت دهد. این موضوعات موجب شد که فاز فروش در بازار سکه محدودتر شود. با توجه به این نکات می توان گفت که ادامه افت سکه در روز جاری به رفتار دلار در مرز ۲۹ هزار تومانی بستگی خواهد داشت.

برخی از سکه بازان باور دارند که رفتن مقامات کره ای به وین می تواند زمینه ساز تقویت انتظارات مثبت در بازار ارز و افت بیشتر قیمت دلار شود. وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده است که معاون اول این وزارتخانه طی هفته جاری عازم وین خواهد شد تا درباره موضوع آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی با نمایندگان ایران و طرف‌های غربی به مذاکره بپردازد.‌‌ این خبر در صورتی که فشارکاهشی ها در بازار ارز را افزایش دهد می تواند زمینه ساز افت بیشتری در بازار سکه را نیز فراهم کند.

با آرامش بازار ارز به دلیل احتمال دستیابی به توافق، کاهش انس جهانی طلا و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از امروز، قیمت طلا و سکه کاهش یافت.

همچنین قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده که از امروز اجرایی شد، سازوکار تعیین قیمت طلا را تغییر می‌دهد و فعالان این حوزه معتقدند قیمت تمام شده طلا با اجرای این قانون کاهش خواهد یافت.

علاوه بر این دو عامل، هیات مذاکره‌کننده ایرانی نیز امروز برای از سرگیری دوباره مذاکرات وارد وین شد. از آنجایی که اخبار مثبتی از مذاکرات تا این لحظه به گوش رسیده است و بازار ارز هم در واکنش به این اخبار، در آرامشی نسبی به سر می‌برد، این موضوع به همراه عوامل ذکر شده باعث شده است طلا امروز نیز در بازار داخل نزولی باشد.

قیمت طلا و سکه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰

به این ترتیب و طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر، امروز و در این ساعت از معاملات، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۲میلیون و ۹۰۰هزارتومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، ۱۲میلیون و ۶۰۰هزارتومان، نیم سکه، ۶میلیون و ۷۸۰هزارتومان، ربع سکه، ۳میلیون و ۸۰۰هزارتومان و سکه یک گرمی ۲میلیون و ۳۰۰هزارتومان معامله می‌شود.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز ۶ دی ماه ۱۴۰۰ به ۱۳ میلیون ۵۰ هزار تومان رسید.همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۳۰۰ هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۰۸/۷۷ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۹۵ هزار و۶۸ تومان است.

در سومین هفته آذر روند نرخ ارز و سکه صعودی بود به طوری دلار و سکه کانال قیمتی  جدیدی  را تجربه کرد.شاخص کل بورس تهران، شنبه (۱۳ آذرماه) در ابتدای معاملات با رشد یک هزار و ۲۸۳ واحد در ارتفاع یک میلیون و ۳۴۱ هزار واحدی قرار گرفت.سه نماد فولاد، نوری و فارس  بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس در این دقایق داشته اند. شاخص کل فرابورس نیز با اُفت ۶ واحد بر روی پله ۱۹ هزار و ۲۲۹ واحد قرار گرفت در آخرین روز معاملات چهارشنبه (۱۷ آذرماه) در ابتدای معاملات با رشد ۴۵۴ واحد در ارتفاع یک میلیون و ۳۳۸ هزار واحدی قرار گرفت.نماد فملی بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس داشت و نماد شستا نیز پرتراکنش‌ترین نماد در بورس بود.

نرخ ارز درسومین هفته آذر روند صعودی داشت به طوری که طبق اعلام صرافی ملی ایران دلار  از قیمت ۲۷ هزار و ۷۲۳ تومان  به۲۷ هزار و ۷۶۷ تومان رسید یورو  با افزایش ۴۰ تومانی از قیمت ۳۲ هزار و ۳ تومان به ۳۲ هزار و ۴۲ تومان رسید.

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، گفت: قیمت اونس جهانی در این هفته سیر نزولی داشت و به یک هزار و ۸۸۳ دلار رسید البته نوسانات کاهشی اونس جهانی در طول هفته و افزایش نرخ ارز سبب شد تاثیر قیمت دلار بر نرخ سکه و طلا بیشتر باشد و قیمت آن افزایش یابد.

او افزود: اونس جهانی در این هفته با کاهش یک دلاری همراه بوده است. قیمت ارز تا روز سه شنبه به اوج خود رسید و پس از آن اقدامات بانک مرکزی و صبحت های رییس جمهور  اندکی کاهش یافت  و نرخ آن در  اواخر هفته ثابت ماند و منتظر صبحت ها و مذاکرات وین است.

کشتی آرای تصریح کرد: قیمت سکه طرح قدیم به ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید که به طور متوسط با افزایش ۱۰۰ هزار  تومانی در این هفته همراه بود. سکه  طرح جدید ۱۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان است که حدود ۲۸۰ هزار تومان افزایش نرخ را تجربه کرده است. نیم سکه با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی  به رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. ۵۰ هزار تومان به ارزش ربع سکه افزوده شد که به مبلغ ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش رسید. سکه یک گرمی با افزایش ۱۰۰ هزار تومان  به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار  تومان داد و ستد شد.

او بیان کرد: در مجموع  قیمت ها از اول هفته با افزایش همراه بود  اما از روز چهارشنبه نرخ ها با کمی تعدیل به این قیمت ها رسیدند. هر مثقال طلای آب شده به ۵ میلیون و ۱۷۰ هزارتومان داد و ستد شد که به طور متوسط هر مثقال ۵۵ هزار تومان  افزایش نرخ را داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار  هم با ۱۴ هزار تومان افزایش هفتگی به یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان به فروش رسید.

کشتی آرای گفت: در این هفته حباب سکه با افزایش ۱۷۰ هزار تومانی به ۴۴۰ هزار تومان رسید.

در صورت از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و۸۰۰ هزار تومانی، احتمال افت قیمت سکه تا محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

سکه دیروز نتوانست بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی خود را حفظ کند. افزون بر این، فلز گران بهای داخلی به راحتی حمایت ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست داد. این دو اتفاق تا حدی انتظارات کاهشی در بازار سکه را تقویت کرد. با این حال، تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که فلزگران بهای داخلی بالای خط حمایتی ۱۲میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قرار دارد،‌ خبری از فروش های سنگین در بازار نخواهد بود و قیمت بیشتر تمایلات افزایشی خواهد داشت. در صورت از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و۸۰۰ هزار تومانی، احتمال افت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها