کد خبر: 647004
تاریخ انتشار :

هر آنچه که در رابطه با دستگاه شیرینگ تونلی باید بدانید!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یکی از اصول اساسی جهت پیاده سازی و اجرای یک کسب و کار صنعتی، نحوه بسته بندی محصول می باشد. جهت انجام این کار، بایستی نظارت دقیقی بر تهیه نوع نایلون و پاکت بسته بندی و همچنین چگونگی طراحی و تولید آن صورت گیرد. مسئله مهم بعدی، آگاهی از نحوه عملکرد دستگاه های بسته بندی، شیفت کاری، تیراژ بسته بندی در هر تولید و میزان پیشرفت کار می باشد. در مرحله آخر نیز، باید به بررسی محصول عرضه شده در بازار از لحاظ تنوع بسته بندی پرداخته شود. در این مقاله می خواهیم به معرفی دستگاه های شیرینگ پک از جمله شیرینک تونلی بپردازیم.

بکارگیری دستگاه های شیرینگ پک چه مزایایی را به دنبال دارد؟

 • جذابیت و استحکام بالایی به محصول می بخشد.
 • با استفاده از آن محصول دچار ترک خوردگی و شکستگی نخواهد شد.
 • امکان نگهداری بیشتر محصول در انبار وجود دارد.
 • حمل و نقل محصول را آسان تر کرده و سبب سازماندهی بهتر آن خواهد شد.
 • مانع از خراب شدن کارتن و نفوذ گرد و غبار به درون آن می گردد.

دستگاه شیرینگ پک را می توان به سه دسته تقسیم بندی نمود:

1-دستگاه شیرینگ پک کابینی

2-دستگاه شیرینگ بر رومیزی دستی

3-دستگاه شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ تونلی و کابینی چه تفاوت هایی باهم دارند؟

 • در دستگاه شیرینگ پک تونلی تابش گرما به شکل مستمر داخل کابین صورت می گیرد، در حالی که در دستگاه شیرینگ کابینی عمل گرما دادن برای جمع شدن نایلون، پس از بسته شدن درب کابین آغاز می شود.
 • دستگاه شیرینگ تونلی یک دستگاه صنعتی است و کاربرد آن در تیراژ بالا و محصولات چندتایی می باشد، در حالی که دستگاه شیرینگ کابینی به منظور بسته بندی های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دستگاه شیرینگ کابینی جهت استفاده در کارگاه ها و تیراژ معمولی مناسب است، اما شیرینگ تونلی دارای کاربرد زیادی در کارخانجات تولیدی و صنعتی و در تیراژ بالا می باشد.
 • طراحی و ساخت دستگاه شیرینگ کابینی به صورت تکفاز با جریان برق بوده اما امکان استفاده از شیرینگ تونلی به شکل سه فاز و تکفاز و حتی به صورت دوگانه یعنی بکارگیری همزمان با گاز و برق وجود دارد.

از دستگاه شیرینگ پک کابینی نیز می توان به صورت نیمه صنعتی و کارگاهی در مکان هایی همچون رستوران، قنادی، کترینگ و کتاب فروشی بهره گرفت.

ازدستگاه شیرینگ تونلی جهت مصارف صنعتی و برای بسته بندی کردن با تیراژ بالا استفاده می گردد. چرا که شیرینگ تونلی با برخورداری از نوار نقاله، سرعت فرآیند بسته بندی را بالا برده و در نتیجه تسریع خط تولید را به همراه خواهد داشت.

2

آشنایی با دستگاه دوخت ال و شیرینگ تونل

دستگاه دوخت وظیفه انجام عملیات دوخت را به شکل اتوماتیک یا پنوماتیک و یا دستی دارد و در دستگاه جداگانه شیرینگ تونلی، عملیات شیرینگ صورت می گیرد. تقسیم بندی دستگاه شیرینگ دوخت و تونل در سه گروه تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک انجام می شود. در ماشین آلات تولیدی شرکت فرهام، نوع برق مصرفی به صورت سه فاز و تکفاز بوده و نه تنها دستگاه شیرینگ تونلی دارای مزیت تنظیم ارتفاع تونل است، بلکه می تواند حرارت درون تونل را نیز کنترل نماید. در نتیجه این امر، مانع از اتلاف حرارت در کنار کاهش مصرف برق خواهد شد. در ادامه به معرفی انواع دستگاه شیرینگ تونلی می پردازیم.

·شیرینگ تونلی اتوماتیک

در این نوع شیرینگ، با بکارگیری دو دستگاه مجزا، فرآیند حرارت و دوخت صورت می گیرد. اما حرکت بازوی فک دستگاه دوخت، برای دوخت اتوماتیک به طرف پایین است. همچنین نیروی پنوماتیک، تأمین کننده نیروی مورد نیاز برای حرکت بازوی فک می باشد.

·شیرینگ تونلی تمام اتوماتیک

این دستگاه، به تنظیمات مختلفی همچون تنظیم سرعت نوار نقاله، سرعت پایین آمدن فک و درجه حرارت و تنظیم طول سلفون در اطراف محصول و سایر پارامترها مجهز است. 

·شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک

در دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک، انجام فرآیند دوخت و حرارت به شکل مجزا صورت گرفته و نخست با قرارگیری محصول داخل نایلون، اپراتور عملیات برش و دوخت آن را با پایین آوردن دسته دستگاه دوخت آغاز می کند. پس از آن، هدایت محصول به کمک نوار نقاله در دستگاه دوخت، به طرف تونل حرارتی شیرینگ انجام می گیرد. به این دستگاه، دستگاه دوخت ال دستی و شیرینگ تونلی اطلاق می گردد.

چه فاکتورهایی در میزان قیمت دستگاه شیرینگ تونلی نقش دارند؟

 • خدمات پس و پیش از فروش دستگاه
 • میزان کیفیت قطعات دستگاه مورد نظر
 • نوع قطعات مورد استفاده
 • ضخامت نوار نقاله و ورق ها
 • کنترل حرارت آنالوگ یا دیجیتال
 • کنترل دور سرعت دستگاه

3

معرفی ویژگی های دستگاه شیرینگ تونلی پلی اتیلن

از دیگر دستگاه های شیرینگ که می توان به آن اشاره نمود، دستگاه شیرینگ تونلی پلی اتیلن می باشد که برای بسته بندی محصولات با وزن زیاد به کار می رود. بسته بندی محصول با این دستگاه، هزینه کمی را در پی دارد و دارای بالاترین مقاومت و استحکام می باشد. همچنین در صنایع بسته بندی، این دستگاه به شکل تک گانه و دو گانه در دسترس است.

امکان استفاده همزمان برق و گاز در شیرینگ پلی اتیلن دو گانه وجود دارد. با توجه به بالاتر بودن میزان مصرف و هزینه برق در مقایسه با گاز، این دستگاه بر اساس سفارش مشتری به صورت دوگانه تولید می گردد که در این حالت، برای استفاده از قابلیت دوگانه بودن گاز به همراه برق، گرما دادن از طریق مشعل گازی داخل دستگاه تونل صورت می گیرد. همچنین این دستگاه به صورت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود است.

شیرینگ پلی اتیلن نیمه اتوماتیک

در این نوع دستگاه، در بالا و پایین فک یک رول وجود دارد و با قرارگیری محصول میان دو رول، عملیات برش و دوخت به وسیله تیغه و المنت دوخت صورت می گیرد. این فرآیند در وسط محصول به کمک نیروی جک پنوماتیک انجام می شود. گفتنی است که این نوع دستگاه های شیرینگ، بسته به جنس نایلونی که مورد استفاده قرار می گیرد، به گرمادهی بیشتری برای عملیات شیرینگ نیازمندند. 

 • شیرینگ پلی اتیلن تمام اتوماتیک : تنها تفاوت این دستگاه با نوع نیمه اتوماتیک آن این است که فیلم شیرینگ به اطراف محصول کاملاً کشیده شده و شیرینگ کامل اطراف کارتن انجام می شود و سپس عمل هدایت کارتن به طرف تونل با یک جک بازویی صورت می گیرد. دستگاه های شیرینگ پک تونلی توانایی بسته بندی و شیرینگ پک جعبه، شیرینگ آب معدنی و شیرینگ پک بطری و پت را دارند.
سخن آخر

طراحی و ساخت انواع ماشین آلات در صنعت بسته بندی انجام می گیرد که هر یک دارای عملکرد و سیستم متفاوتی بوده و مناسب استفاده در یک صنف کاری خاص می باشند. با توجه به تیراژ و نوع بسته بندی هر محصول، باید از دستگاه مخصوص آن بهره گرفت. ماشین آلات بسته بندی فرهام سال ها ست که با هدف ارائه خدماتی متفاوت و شایسته تولیدکنندگان وصنعتگران گرامی درزمینه صنعت بسته بندی فعالیت دارد و با بکارگیری متخصصان خبره دراین زمینه آماده اطلاع رسانی ومشاوره درزمینه راه اندازی خطوط تولید وبسته بندی در سطوح مختلف می باشد شایان ذکراست که کلیه ماشین آلات این شرکت دارای CE اروپا می باشد

 برای مشاهده محصولات وخدمات شرکت فرهام پک ازسایت farhampack.com مشاهده فرمایید همچنین جهت دریافت مشاوره با شماره های

 • 86070194 - 021
 • 021-86070198
 • 09121326679

تماس حاصل نمایید

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها