کد خبر: 647316
تاریخ انتشار :

واریز سود شگفت انگیز سهام عدالت؛ امشب ؟ | سود سهام عدالت دو برابر شد

سخنگوی دولت گفت: امسال بیش از دوبرابر افزایش را در توزیع سود سهام عدالت را خواهیم داشت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سهام عدالت افزایشی شد. حالا مبنای دریافت کارت اعتباری است. سهام عدالت جهت کمک به معیشت مردم طراحی شد . سهام عدالت دارای سود است برای سهامداران . سود سهام عدالت به حساب مردم واریز شد .خبرهای سهام عدالت را با ما دنبال کنید

سخنگوی دولت: امسال بیش از دوبرابر افزایش را در توزیع سود سهام عدالت را خواهیم داشت / تا پایان امسال سود سهام عدالت قطعا واریز خواهد شد

بهادری جهرمی در رابطه با توزیع سود سهام عدالت، افزود: امسال توزیع سود سهام عدالت را بیش از دو برابر خواهیم داشت و الحمدلله با هماهنگی خوبی که در تیم اقتصادی دولت وجود دارد، اقدامات خوبی برای تخصیص سودها انجام شده است و افرادی که سهام عدالت خود را دریافت نکردند، حدود ۵۰۰ هزار تومان و افرادی که سهام عدالت را دریافت کردند حدود یک میلیون تومان سود دریافت خواهند کرد.‌

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: برای دریافت سود سهام عدالت نیازی به پرداخت وجه نیست.

سرهنگ کار آگاه علی حسینی گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان ثبت‌نام برای دریافت سود سهام عدالت یا ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت شما را به صفحات جعلی هدایت می‌کنند و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شما می‌کنند.

 او می گوید: کاربران باید به این موضوع توجه داشته باشند که برای دریافت سود سهام عدالت نیازی به پرداخت وجه نیست و هرگونه پیام با این مضمون جعلی و کلاهبرداری است.

به گفته رئیس پلیس فتا خوزستان برای پیگیری موارد مربوط به سهام عدالت، کاربران می‌توانند به سامانه الکترونیکی سهام عدالت به آدرس samanese.ir یا به سامانه جامع اطلاعات مشتریان به آدرس www.sejam.ir مراجعه کنند.

این مقام انتظامی در پایان اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری اطلاع‌رسانی کنند./باشگاه خبرنگاران

زمان واریز سود سهام عدالت

 عسکر توکلی، رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار کرد: قرار است سود سهام عدالت از ابتدای اسفندماه همانند سال گذشته از طریق شماره حساب‌های اعلام شده در سیستم سهام عدالت پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ برخی از  سهام‌داران بخشی از سهام خود حدود ۳۰ و برخی نیز در مجموع ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را به فروش رسانده‌اند، گفت: سود سهام یک میلیون تومانی، یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و سود سهام ۵۳۲ هزار تومان حدود  ۶۰۰ هزار تومان است که این افراد میزان سودشان برابر سهمی است که در تاریخ برگزاری مجمع آن را داشته‌اند؛ بنابر این میزان سود دریافتی افراد به میزان فروش تا تاریخ مجمع شرکت‌ها بستگی دارد.

رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت با تاکید بر اینکه سهام‌داران باید حواس‌شان جمع باشد، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو وارد میدان شدند که لازم است سهام‌داران فریب سودجویان را نخورند و از فروش سهام عدالت به‌صورت جدی پرهیز کنند تا بازار تثبیت شود.

این مسوول در پایان در ارتباط با انصراف برخی سهام‌داران از بازگرداندن روش سهام عدالت به‌ روش مستقیم، گفت: این مهم از طریق فراکسیون سهام عدالت درحال پیگیری است که امیدواریم محقق شود‌.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان این که سود سهام عدالت سال ٩٩ تا پایان امسال به حساب سهامداران پرداخت می شود،اظهار کرد: بر اساس محاسبات انجام شده، احتمالا تا پایان امسال رقمی حدود ۶۰۰ هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود. حسین قربان‌زاده با تاکید بر این که جمع سود شرکت های بورسی و غیربورسی نسبت به سال ۹۸ حدود سه برابر افزایش یافته است، در خصوص باقی‌مانده سود سال ٩٨ سهام عدالت گفت: برخی از شرکت های بزرگ مانند دخانیات، مخابرات و ... سود سال های گذشته خود را به طور کامل پرداخت نکردند.

سود 600 هزار تومانی هر سهم سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز سود سال‌های ۹۸ و ۹۹ سهام عدالت تا پایان سال خبر داد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه سود سهام عدالت سال ٩٩ تا پایان سال جاری به سهامداران پرداخت می‌شود، گفت: بر اساس محاسبات انجام‌شده، احتمالا تا پایان سال جاری رقمی حدود ۶۰۰ هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود.

حسین قربان‌زاده به آخرین وضعیت پرداخت سود سال ۹۹ سهام عدالت به حساب سهامداران اشاره کرد و افزود: تاکنون رقم کلی نهایی و زمان واریز آن مشخص شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس محاسبات انجام شده احتمالا تا پایان سال رقمی حدود ۶۰۰ هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود.

قربان‌زاده اعلام کرد: ۴۹ میلیون سهامداری که دارای سهام عدالت هستند، بعد از ابلاغ رهبر معظم انقلاب و نیز آیین‌نامه شورای عالی بورس قادر به انتخاب ۲ روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم بودند.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی افزود: بعد از انتخاب نوع روش مدیریت، سهامداران مستقیم خود سهامدار شرکت‌های سرمایه‌پذیر و سهامداران غیرمستقیم، سهامدار شرکت‌‌های سرمایه‌گذاری استانی شدند.

وی بیان ‌داشت: شرکت‌های سرمایه‌پذیر دارای سهامداران عدالت به 2 دسته شرکت‌های بورسی و غیربورسی تقسیم می‌شود که شرکت‌های بورسی دارای ۳۶ شرکت بورسی و شرکت‌های غیربورسی شامل ۱۳ شرکت هستند.

قربان‌زاده خاطرنشان ‌کرد: سود سال ۹۹ سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و سود شرکت‌های بورسی رقمی حدود ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: جمع سود ۲ شرکت بورسی و غیربورسی عددی معادل حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان است که این رقم باید میان ۴۹ میلیون سهامدار توزیع شود، بر این اساس تا پایان سال به هر سهامدار احتمالا رقمی حدود ۶۰۰ هزار پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه جمع سود شرکت‌های بورسی و غیربورسی نسبت به سال ۹۸ حدود ۳ برابر افزایش پیدا کرده است، افزود: جمع سود سال ۹۸ که سال گذشته به حساب سهامداران پرداخت شد، حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که امسال این عدد به بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

واریز سود سهام عدالت تا‌پایان سال ۱۴۰۰

قربان‌زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرداخت سود سهام عدالت به حساب مشمولان تا پایان سال جاری حتمی است یا خیر، گفت: اقدامات لازم انجام شده است تا سود سهام عدالت سال ٩٩ تا پایان سال جاری به حساب سهامداران واریز شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت‌: زیرمجموعه شورای عالی بورس، کارگروهی برای تعیین تکلیف موضوعات مرتبط با سهام عدالت تشکیل شده است که در آن نمایندگانی از سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق تعاون، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، دستگاه‌های نظارتی و کانون سهام عدالت حضور دارند.

وی خاطرنشان ‌کرد: در این کارگروه در تلاشند جزئیات نحوه پرداخت سود سهامداران غیرمستقیم مشخص و قوانین آن رعایت شود تا سهامداران آن بتوانند هر چه زودتر به سود مدنظر دست پیدا کنند.

سازمان خصوصی‌سازی پیگیر تعیین‌تکلیف باقیمانده سود سال ٩٨ سهام عدالت

وی در پاسخ به سوالی در این باره که باقیمانده سود سال ٩٨ سهام عدالت چه زمانی به حساب مشمولان پرداخت می‌شود، گفت: برخی شرکت‌های بزرگ مانند دخانیات و مخابرات سود سال‌های گذشته خود را به طور کامل پرداخت نکردند، سازمان خصوصی‌سازی مکلف به پیگیری از این شرکت‌هاست و موارد حقوقی لازم درباره آنها را اعمال کرده است تا این شرکت‌ها هر چه زودتر باقیمانده سود سال 98 را پرداخت کنند.

قربان‌زاده اظهار داشت: اقدام حقوقی مربوط به این شرکت‌ها را انجام دادیم و ماده ۴۸ قانون محاسبات عمومی را بر این شرکت‌ها اعمال کردیم، بر این اساس دیگر امکان ثبت صورت جلسات برای آنها وجود ندارد و این شرکت‌ها باید هر چه زودتر معوقات را پرداخت کنند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: اکنون در حال مذاکرات با هیات‌‌مدیره این ۲ شرکت بزرگ هستیم تا بتوانند سود معوقه را در قالب دریافت تسهیلات از بانک پرداخت کنند اما تاکنون زمان دقیقی برای پرداخت این سود اعلام نشده است./ وطن امروز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها