کد خبر: 660791
تاریخ انتشار :

گزارش نشست خبری تریبون|داستان هم‌مسیری 1400 تریبون

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

نشست خبری تریبون با موضوع رونمایی از گزارش عملکرد سال 1400، در روز 24 مرداد برگزار شد. در این نشست، جمعی از متخصصان حوزه سئو و دیجیتا‌ل‌مارکتینگ و اصحاب رسانه حضور داشتند. علاوه بر ارائه گزارش سالانه، فرصتی به پرسش‌وپاسخ خبرنگاران و مهمان این رویداد از مدیران ارشد تریبون اختصاص یافته بود.

داستان هم‌مسیری توسط مدیر دیجیتال مارکتینگ روایت شد

در بخش ابتدایی نشست، مدیر دیجیتال‌مارکتینگ، دست‌آوردهای یکساله‌ تریبون را به صورت خلاصه برای حاضرین در نشست خبری شرح داد. او در ادامه به سیاستی که تریبون در سال 1400 پیش گرفته بود اشاره کرد و گفت: «با مساعد‌ترشدن شرایط اقتصادی و کمر‌رنگ‌ترشدن کرونا، در این سال فضا را برای توسعه سرویس‌های مارکتینگی خود مناسب دیدیم تا روش‌های مختلفی را به غیر از رپورتاژ آگهی بتوانیم درآمد رسانه‌ها را افزایش دهیم و کسب‌وکارها با راه‌های جدید تبلیغاتی آشنا کنیم.»

صحبت‌های خانم غفوری در این نشست را می‌توان به 4 بخش کلی تقسیم کرد:

  • معرفی سرویس‌های تریبون و بیان وجوه تمایز اصلی در این صنعت نسبت به رقبا و بررسی چگونگی روند انتشار سیستماتیک رپورتاژ آگهی
  • رشد 113درصدی خرید رپورتاژ آگهی در سال
  • سهم 23درصدی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری در دسته‌بندی موضوعی رسانه‌ها
  • معرفی ریبون به‌عنوان فعالیت مسئولیت اجتماعی تریبون که سعی می‌کند بستر اشتغال‌زایی و کسب‌درآمد را برای توان‌یاب‌ها در جامعه فراهم کند.

 تجربه رشد بیش از 130 درصد

طبق گزارش سال تریبون، تعداد رپورتاژ آگهی‌‌های منتشرشده در سال ۱۴۰۰، نسبت به سال 99 رشدی 134درصدی داشت. همچنین، تعداد رسانه‌ها 70 درصد و کسب‌وکارهایی که با تریبون همکاری می‌کنند، رشد 123درصدی را در سال 1400 ثبت کردند.

ارز دییجیتال؛ پیشتاز صرف هزینه برای انتشار رپورتاژ آگهی

با توجه به گزارش سال 1400 تریبون، کسب‌وکارهای حوزه ارز دیجیتال بیشترین سهم انتشار رپورتاژ را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین فروشگا‌ه‌های اینترنتی و خودرو در رتبه دوم و سوم بودجه‌بندی رپورتاژ قرار گرفته‌اند.

2

بیشترین بازدهی برای انتشار رپورتاژ آگهی، مربوط به چه زمانی است؟

طبق گزارش تریبون، رسانه‌ها بیشترین تعداد رپورتاژ آگهی را در در روزهای یکشنبه و دوشنبه منتشرکرده‌اند. درحالی که به گزارش یکتانت، روزهای شنبه و سه‌شنبه پرترافیک‌ترین روزهای هفته در سایت‌های نمایش‌دهنده تبلیغات است. البته اختلاف زیادی بین روزهایی که رسانه‌ها رپورتاژ منتشر می‌کنند با روزهای پرترافیک وب فارسی وجود ندارد.

3

10 تا 12 ظهر ساعت پرترافیک بازدید رسانه‌ها

پرازدحام‌ترین زمان انتشار رپورتاژ آگهی به گزارش تریبون ساعت 10 تا 12 هر روز است. در گزارش سال 1400 یکتانت آمده است که ساعت حضور کاربران در سایت‌های نمایش‌دهنده نیز در همین بازه زمانی به اوج می‌رسد. اگر رپورتاژ خبری خود را در ساعات انتشار دهید، قطعاً احتمال دیده‌شدن مطالب خبری افزایش خواهد یافت و ترافیک درخور توجهی برای تبلیغ دریافت می‌کنید.

4

 

 

 

ظرفیت رسانه‌ها در لینک‌دهی

آمارها نشان می‌دهند که بیشتر کاربران حداکثر 3 لینک را در رپورتاژهای خود قرار دادند. یکی از راه‌های لینک‌سازی طبیعی این است که همیشه از تمام ظرفیت‌های رسانه برای لینک‌دهی استفاده نکنید. بین 1 تا 3 لینک بهترین انتخاب برای لینک‌دهی می‌تواند باشد.

5

سهم 23درصدی خبرگزاری‌ها از سهم بازار رسانه‌ها

طبق این نمودار، متنوع‌ترین دسته‌بندی موضوعی رسانه‌ها با 10 حوزه مختلف، در اختیار تریبون است. حدود 23درصد و 17درصد از کل سهم رسانه‌ها را خبرگزاری‌ها و سایت‌هایی با موضوع سبک زندگی و مد تشکیل می‌دهند.

6

محبوب‌ترین رسانه‌های سال 1400

منظور از محبوب‌ترین این است که کدام رسانه‌ها بیشترین میزان فروش رپورتاژ آگهی را داشته‌اند. سایت‌های ایلنا، الف و تسنیم محبوب‌ترین رسانه‌های سال 1400 معرفی شده‌اند.

7

پرتکرارترین انکرتکست‌های سال 1400

 طبق نمودار زیر در گزارش تریبون، پرتکرارترین انکرتکست‌ها در رپورتاژ آگهی‌های منتشرشده سال 1400 هستند. توصیه می‌شود به‌ جای استفاده از انکرتکست‌های عمومی از عبارت دقیق و متنوع برای متن لینک استفاده کنید. وجود متن انکرتکست به کاربران و موتور جست‌وجوی گوگل کمک می‌کند تا به هنگام دنبال‌کردن لینک‌ها، در یک نگاه به موضوع صفحات مقصد پی ببرند.

8

 

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات تکمیلی هر بخش از موارد گفته‌شده را بخوانید و با فعالیت‌های تریبون و تیم‌های آن در ارائه خدمات به کسب‌وکارها آشنا شوید، می‌توانید فایل کامل گزارش را در اینجا مطالعه کنید.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها