کد خبر: 683239
تاریخ انتشار :

پیام رئیس العلمای بوسنی و ‌هرزگوین در محکومیت هتک حرمت به قرآن در سوئد

رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی‌هرزگوین حسین افندی کاوازوویچ در پیامی در صفحه فیس‌بوک رسمی خود اقدام موهن هتک‌حرمت به قرآن‌کریم در سوئد را محکوم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

به گزارش پایگاه تحلیلی جامعه و فرهنگ ملل، در پیام «حسین افندی کاوازوویچ» رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی‌هرزگوین آمده است:

«در سوئد، مقامات دوباره اجازه سوزاندن سازماندهی شده قرآن را دادند. آزادی بیان یک حق مطلق نیست و ممکن است در معرض محدودیت هایی قرار گیرد، به ویژه زمانی که از آن برای نفرت پراکنی یا آسیب رساندن به دیگران استفاده شود. این آزادی باید برای ترویج مدارا، احترام به تنوع و تشویق به پیشرفت استفاده شود، نه برای گسترش نفرت یا تحریک خشونت. اما سوزاندن کتاب در کشورهای اروپایی پدیده جدیدی نیست. کاوازوویچ می‌گوید: «هیچ کجا به اندازه این قاره کتاب‌ها در مقیاس وسیع سوزانده نشده اند.»«این در اسپانیا قبل از تفتیش عقاید، در آلمان قبل از هولوکاست علیه یهودیان، در سارایوو در سپیده دم نسل‌کشی علیه مسلمانان اتفاق افتاد. تعجب می کنیم که آیا نوبت به مسلمانان اسکاندیناوی رسیده است؟ اگر این نفرت نسبت به مسلمانان در اروپا متوقف نشود، من معتقدم که عواقب آن غم انگیز خواهد بود. جنایات دسته جمعی در اروپا بخشی از میراث آن است، آنها به این ترتیب با سوزاندن کتاب ها به عنوان مقدمه ای برای سوزاندن مردم استفاده خواهند کرد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما