کد خبر: 684896
تاریخ انتشار :

بازنشستگان حسابشان را چک کنند | لیست جدید حقوق بازنشستگان اعلام شد

بازنشستگان حسابشان را چک کنند | لیست جدید حقوق بازنشستگان اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش پایگاه خبری جایگاه 8: به علت آنچه که از سوی وزیر رفاه "درگیری دولت در طرح مردمی سازی یارانه‌ها" عنوان شد، سرانجام در ابتدای هفته جاری افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب دولت رسید. ما به تفاوت حقوق بازنشستگان قرار است به زودی پرداخت شود. در ادامه آخرین اخبار حقوق بازنشستگان را بخوانید.در نیمه اول اردیبهشت ماه وزیر رفاه اعلام کرد که پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و به هیئت دولت ارسال شود؛ هرچند وعده‌هایی از سوی مسئولان مربوط برای تصویب و اعمال افزایش حقوق‌ بازنشستگان در پایان اردیبهشت ماه داده شده بود.

در برنامه هفتم توسعه، بندهای مربوط به حقوق بازنشستگان و تامین اجتماعی محل انتقاد کارگران و بازنشستگان است؛ ظاهراً برخی از بندهای ضد کارگری توسط کمیسیون تلفیق مجلس حذف شده و سرنوشت برخی دیگر هنوز نامشخص است.

پیشنهاد دولت برای نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین ۵ سال آخر خدمت بود که کمیسیون این ماده را حذف کرده؛ بر این اساس ملاک محاسبه حقوق بازنشستگی قانون فعلی یعنی میانگین دو سال آخر خدمت است.

در عین حال، تغییر و افزایش سن بازنشستگی هنوز منتفی نشده؛ کمیسیون تلفیق این موضوع را برای بررسی به یک کمیته ارجاع داده است.

دولت همچنین در بندی سهم خود از پرداخت حق بیمه را کاهش و سهم بیمه شده را افزایش داده بود که کمیسیون تلفیق این بند را نیز حذف کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها