کد خبر: 685249
تاریخ انتشار :

انفجار بزرگ در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز 23 مرداد 1402

انفجار بزرگ در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز 23 مرداد 1402
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گرارش پایگاه خبری جایگاه 8: متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیرمستقیم بر بازار خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند.قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. در ادامه قیمت دلار در بازار امروز را مشاهده می کنید.

افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار بعد از تنها یک روز از کاهش هزار تومانی قیمت این اسکناس، برگ معامله‌گران حرفه‌ای بازار را برنده کرد. روز شنبه بسیاری از فعالان کف بازار اثر موج خبری هفته گذشته را تنها در خبردرمانی می‌دانستند.

دیروز قیمت دلار به منطقه امن ۴۹ هزار تومانی برگشت و ۷۰۰ تومان افزایش داشت. این اسکناس با قیمت ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد و تنها یک روز در محدود ۴۸ هزار تومانی دوام داشت.

اسکناس دلار در بیشتر روزهای مرداد در محدوده قیمتی ۴۹ هزار تومانی نوسان داشت. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی دلار در منطقه مذکور توسط سیاستگذار فریز شده است و برای برگشت به کانال پایین‌تر نیز مقاومت می‌کند.

فعالان بازار ارز نیز دست بازارساز را برای معامله‌گران حرفه‌ای رو شده می‌دانند. آنها با نگاه بدبینانه به موضوع توافق برای آزادی زندانیان سیاسی و منابع ارزی ایران می‌نگرند و معتقدند در عالم سیاست هیچ وقت اینگونه اخبار تا رسیدن به نتیجه کامل منتشر نمی‌شود.

آنها می‌گویند ذی‌نفعان آزادی زندانیان دوتابعیتی (ایران و دولت بایدن ) با آگاهی از به نتیجه نرسیدن مذاکرات و گفت‌وگوها تصمیم گرفته‌اند که دست کم با انتشار اخبار، از آثار خبردرمانی آن بهره‌مند شوند. به عقیده فعالان میدان فردوسی، در انتهای این داستان نه زندانی آزاد خواهد شد و نه پولی جا‌به‌جا می‌شود.

۱۷ میلیارد دلار به منابع بلوکه شده ایران افزوده شد؟

در حالی که دعوا در تهران بر سر مقدار منابع ارزی ایران است که این مبالغ ۶ میلیارد دلار است یا هفت میلیارد دلار، هاشم علی یک روزنامه‌نگار از شبکه الجزیره مدعی شده که این رقم حدود ۲۳ میلیارد دلار است.

وی در صفحه توییتر خود مدعی شده دارایی‌های آزادشده ایران حدود ۶ میلیارد دلار از کره جنوبی به بانک‌های قطری، ۱۲ میلیارد دلار از عراق به بانک‌های عمانی و پنج میلیارد دلار از ژاپن به بانک‌های اماراتی منتقل شده است. این مبلغ معادل ۲۳ میلیارد دلار خواهد بود.

علی هاشم مدعی شده این مبالغ در حساب‌های ایرانیان خارج از کشور باقی می‌ماند که برای خرید کالاهای غیرتحریمی از جمله اقلام پزشکی و بشردوستانه استفاده می‌شود. وی به سابقه تاریخی این شیوه توسط ایران در مارس ۲۰۲۲ نیز اشاره کرده است.

با وجود اینکه به نظر می‌رسد قیمت دلار نسبت به اخبار مربوط به آزادسازی ۶ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه‌شده ایران واکنشی رعدآسا و کوتاه داشت، باید دید اخبار تکمیلی ادعای ۲۳ میلیارد دلاری چه تاثیری بر بازارهای مالی خواهد گذاشت!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها