کد خبر: 695983
تاریخ انتشار :

نگرانی اسپانیا از سقوط شدید نرخ باروری

صدای تاب خوردن بچه ها در بسیاری از پارک‌های اسپانیا دیگر شنیده نمی‌شود، در مدارس سال‌ها است که تعداد کلاس‌های درس را افزایش نداده اند و حتی در برخی از آن‌ها با فرارسیدن ماه سپتامبر، میزها برداشته می‌شوند، و ماماها و پرستاران متخصص در زایمان و نوزادان اغلب تنها یک شیفت کاری دارند و با یک انکوباتور مشغول اند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از  پایگاه جامعه و فرهنگ ملل،  نرخ زاد و ولد در اسپانیا سال به سال به شدت کاهش می یابد، به طوری که در پایان سال 2022، تنها 3.9 درصد از جمعیت اسپانیا زیر 5 سال سن دارند. از هر صد نفر، تنها چهار نفر کودک بین 0 تا 4 سال هستند.این یک پدیده کاملاً جمعیتی است، اما با پیامدهای بزرگ در سطح اقتصادی. هفته گذشته یورواستات، آژانس آمار اروپا، آماری اعلام کرد که طبق آن تنها یک کشور دیگر در اروپا با نسبت کودکان خردسال کمتر از اسپانیا وجود دارد. آن کشور ایتالیا است که تنها 3.6 درصد از ساکنان زیر 5 سال را در خود جای داده است.

سایر کشورهای اروپای جنوبی با سطح درآمد کمتر از میانگین اروپا، مانند پرتغال یا یونان، نیز دارای نسبت پایینی در جمعیت کودکان هستند (به ترتیب با 3.9% و 4.1%) و  در میان کمترین تعداد کودکان در قاره قرار دارند. هر دو زیر میانگین اتحادیه اروپا که  4.7٪ است.کشورهایی مانند ایرلند، که در آن کودکان تا پنج سال، 6 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند (بالاترین درصد در اتحادیه اروپا ) این میانگین را افزایش می دهند. سوئد با 5.6 درصد؛ اسلواکی با 5.4 درصد و قبرس و فرانسه هر دو با 5.3٪.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها