کد خبر: 238284
تاریخ انتشار :

پیام نفتی ایران به شرکت‌های آمریکایی‌/ شروط مشارکت با آمریکایی‌ها

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز امیرحسین زمانی نیا در گفتگو با مهر درباره اظهار تمایل چند شرکت اروپایی و آمریکایی برای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران، گفت: در طول چند ماه گذشته تاکنون نه یک یا دو شرکت بلکه چندین شرکت آمریکایی برای سرمایه گذاری و مشارکت در طرح‌های صنعت نفت ایران در صورت لغو تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده اند.
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در پاسخ به این سئوال که آیا شرکت‌های آمریکایی به صورت مستقیم برای سرمایه گذاری در صنعت نفت اظهار تمایل کرده اند، اظهار داشت: اکثر این شرکت‌های آمریکایی با مشارکت سایر شرکت‌ها پیشنهاد سرمایه گذاری را مطرح کرده اند.
این مقام مسئول در وزارت نفت با بیان اینکه از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران محدودیتی برای سرمایه گذاری نفتی آمریکایی‌ها در کشور وجود ندارد، در تشریح معیارهای مشارکت شرکت‌های نفتی آمریکایی در کشور، بیان کرد: معیار مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‌های آمریکایی در صنعت نفت و گاز کشور بر مبنای شاخص‌های تجاری، تخصیص و پکیجی بوده که به بخش خصوصی ایران اختصاص یافته است.
زمانی نیا با تاکید بر اینکه قطعا شرکت‌های آمریکایی هم باید با بخش خصوصی ایران رقابت کنند، خاطرنشان کرد: قطعا تمام شرکت‌های برای حضور در پروژه ها باید رقابت کنند تا انتخاب شوند.
منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets