کد خبر: 549185
تاریخ انتشار :

هیچ زوجی در صف انتظار تسهیلات ازدواج نمانده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محرم روزبه عصر امروز در نشست خبری هفته ازدواج با اشاره به برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در هفته ازدواج اظهار کرد: هیچ نهادی به تنهایی نمی‌تواند برای امور جوانان کار کند بنابراین باید دستگاه‌های مختلف به یاری هم بشتابند تا به هدفی که برای جوانان در کشور داریم، برسیم.

وی ادامه داد: ما نیز در استان همدان به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان با همکاری دیگر دستگاه‌های مرتبط تمام توان خود را در راستای امور این قشر به کار خواهیم بست.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان از اجرای برنامه‌های مختص ازدواج در سطح استان خبر داد و بیان کرد: در هر روز هفته ازدواج یک شعار عنوان شده که بر اساس آن شعارهای جدول زمانبندی برنامه‌های خود را طراحی کرده‌ایم و برای طول این هفته بیش از 50 برنامه در سطح استان برگزار خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در روز نخست هفته ازدواج مراسم عقد زوج جوان همدانی در جوار شهدای گمنام بوستان مردم را شاهد بودیم که خود این برنامه مروج ازدواج ساده و آسان است.

روزبه از رایگان بودن مشاوره ازدواج در این هفته خبر داد و افزود: در طول این هفته علاوه بر دو مرکز مشاوره خود اداره کل در شهرستان‌‌های همدان و ملایر، با چند مرکز دیگر نیز باب تفاهم باز شده است تا مشاوره‌های ازدواج رایگان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین در طول این هفته چند کارگاه آموزش و مهارت زندگی و همسرداری در سطح شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و غرفه‌های مشاوره نیز در سطح شهر راه‌اندازی می‌شود.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان ادامه داد: این غرفه‌ها در مناطق آسیب‌پذیر حاشیه شهر از جمله کوی خضر، حصار امام خمینی(ره) و شهرک مدنی راه‌اندازی خواهد شد.

وی از آمار خوب استان همدان در زمینه ازدواج خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 3 هزار و 881 مورد ازدواج در همدان به ثبت رسیده که در برابر آن 902 طلاق نیز ثبت شده است.

روزبه از کار خوب ستاد ساماندهی امور جوانان مبنی بر تعامل با بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج سخن گفت و اظهار کرد: خوشبختانه تا امروز هیچ زوجی در صف انتظار برای گرفتن تسهیلات ازدواج از بانک‌ها نمانده است و وام‌ها در صورت تکمیل پرونده ظرف مدت یک هفته از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال بالغ بر 16 میلیارد و 410 میلیون ریال وام به زوجین همدانی پرداخت شده است.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌های مختلفی با چند نهاد از جمله اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و... در راستای توانمندسازی و حمایت از ازدواج جوانان منعقد شده است که استقبال خوبی هم از زوجین شکل گرفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما