کد خبر: 602746
تاریخ انتشار :

واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک واردات کالا از چین از نمایشگاه‌های کانتون

اگر چه همکاری با شرکت‌های بازرگانی مزیت‌های خود را دارد و همیشه بد نیست اما بیشتر واردکنندگان و صاحبان کسب و کارها ترجیح می‌دهند که در صورت صرف پول، وقت و انرژی جهت شرکت در نمایشگاه‌های کانتون با یک تولیدکننده واقعی به جای یک شرکت بازرگانی روبرو شوند که دقیقا با هدف و محصول مورد نظر آن‌ها مطابقت دارد. در حقیقت به عنوان یک خریدار این بسیار طبیعی است که انتظار داشت که کار با یک تولیدکننده بهترین قیمت‌های ممکن، یک محصول با کیفیت بیشتر، یک شانس جهت ارتقا برند شخصی در طولانی‌مدت و خدمات مناسب پس از فروش را عاید آن‌ها بکند.

در نمایشگاه کانتون می‌توان با خیال راحت تصور کرد که بین 20 تا 40 درصد از تامین‌کنندگان در آنجا می‌توانند برای تامین و تولید محصول شما مناسب باشند. در برخی از موارد می‌توانید در بیش از 20 غرفه محصولات مورد نظر خود را پیدا بکنید. پس حتی اگر کالای بسیار خاصی دارید که تنها موفق به پیدا کردن 2 تامین‌کننده شده‌اید باز هم باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است و کدام یک می‌تواند یک تولیدکننده واقعی باشد. حتی برای یک واردکننده حرفه‌ای که با این فضا به خوبی آشنا است این قضیه می‌تواند دشوار، طاقت‌فرسا و وقت‌گیر باشد.

چگونگی شناسایی تولیدکننده در نمایشگاه کانتون

در نمایشگاه کانتون برخی از شرکت‌های بازرگانی شفاف و با افتخار به عنوان یک شرکت بازرگانی فعالیت می‌کنند. با این حال در بیشتر موارد به نظر می‌رسد که بازرگانان چینی در نمایشگاه کانتون به کمک تبلیغات پر زرق و برق، خود را به عنوان یک تولیدکننده یک محصول معرفی می‌کنند. در حقیقت با توجه به تجربه کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس این شرکت‌ها در بیشتر موارد این بازی قایم‌موشک را دوست داشته و از آن لذت می‌برند.

غرفه را بررسی بکنید

هر زمان که از غرفه تامین‌کننده در چین هنگام بازدید از نمایشگاه کانتون جهت واردات از این کشور بازدید می‌کنید اولین کاری که باید انجام دهید بررسی کامل غرفه آن‌ها است. هیچ چیز نباید از چشم شما پنهان بماند چون این بررسی یکی از بهترین راه‌هایی است که می‎‌توانید تخصص آن‌ها را ارزیابی بکنید.

به عنوان مثال اگر به دنبال پاوربانک هستید و در غرفه آن‌ها شارژر تلفن همراه نیز دارند می‌توانید به این نتیجه برسید که حداقل تامین‌کننده طیف متنوعی از محصولات را به نمایش نگذاشته است. در حقیقت آن‌ها در تولید چند محصول مشابه تخصص دارند که محصول شما یکی از آنها است.

مقایسه قیمت و کیفیت

در قدم بعدی پس از بررسی کامل غرفه تولیدکننده پاوربانک می‌توانید به بررسی قیمت، کیفیت و خدمات بپرسید. پس از اطلاع از این موارد می‌توانید به مقایسه آن‌ها با شرایط شرکت بازرگانی بپردازید. می‌توانید کارت ویزیت آن‌ها را از نظر آدرس و موقعیت مکانی بررسی بکنید تا ببینید آیا آن‌ها در یک منطقه صنعتی در چین فعالیت می‌کنند یا خیر. فراموش نکنید در بیشتر موارد شرکت‌های بازرگانی آدرس ساختمان تجاری را بر کارت ویزیت و کاتالوگ خود چاپ می‌کنند زیرا محل کار و دفاتر فروش آن‌ها در آنجا قرار دارد. با این حال بسیار مراقب باشید زیرا برخی از آن‌ها به هیچ عنوان به آدرس دفاتر خود در ساختمان‌های تجاری اشاره نمی‌کنند. در حقیقت آن‌ها از همان ابتدا با ریا و پنهان‌کاری وارد معامله خواهند شد.

گام سوم

وقتی به این نتیجه رسیدید که قیمت آن‎‌ها رقابتی است، کیفیت آن‌ها خوب به نظر می‌رسد و در یک منطقه صنعتی در چین حضور دارند می‌توانید در مورد محصول و کارخانه آن‌ها سوالات بیشتری بپرسید. یک تولیدکننده خوب تولیدکننده‌ای است که از مشخصات و کیفیت دقیق محصولات خود آگاهی کامل داشته باشد. ببینید آیا اطلاعات آن‌ها جهت سفارشی‌سازی محصول شما کافی است یا خیر. آیا می‌توانند در آینده در توسعه محصول به شما کمک بکنند یا توانایی‌ها آن‌ها محدود است.

به طور معمول اطلاعات بیشتر شرکت‌های بازرگانی در مورد محصولات بسیار سطحی است زیرا آن‌ها انواع مختلفی از محصولات متفاوت را می‌فروشند. شما همچنین می‌توانید قبل از نهایی کردن سفارش عمده خود از آن‌ها در مورد نحوه بازدید از کارخانه بپرسید. اولین پاسخ و واکنش تامین‌کننده در چین به خوبی می‌تواند خیلی از مسائل را در مورد هویت آن‌ها روشن بکند. اگر تامین‌کننده از شما به خوبی جهت بازدید از کارخانه در هر زمان استقبال کرد می‌توانید آن را یک نشانه بسیار خوب در نظر بگیرید. از طرف دیگر ممکن است با بهانه‌های مختلفی روبرو شوید:

  • کارخانه آن‌ها بسیار دور است و دسترسی به آن امکان‌پذیر نیست
  • آن‌ها مشتریان زیادی دارند که قرار است از کارخانه بازدید بکنند به همین دلیل نمی‌دانند چه زمانی برای بازدید شما مناسب است.
آیا هنوز شک دارید؟

گاهی اوقات ممکن است هنگم واردات از چین پس از انجام تحقیقات لازم همچنان به تامین‌کننده شک داشته باشید. با توجه به نکات و ترفندها و تجربه ما ممکن است تامین‌کننده بسیار خوب باشد اما ممکن است شما با توجه به مدارک و مشاهدات خود تصمیم بگیرید که به منظور دستیابی به بهترین معامله ممکن تحقیقات را ادامه بدهید. این زمانی است که می‌توانید کمی خلاقیت به خرج بدهید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا بکنید.

نبایدها در نمایشگاه کانتون

در کنار تمام کارهایی که باید برای کسب موفقیت در واردات ارزان از چین انجام بدهید نبایدهایی نیز وجود دارد که بهتر است با دوری از آن‌ها از ضررهای احتمالی جلوگیری بکنید. در ادامه به چند مورد پرداخته شده است که بهتر است هنگام بازدید از نمایشگاه کانتون از انجام آن‌ها خودداری بکنید.

کارت ویزیت

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هنگام بازدید از نمایشگاه کانتون مقدار زیادی کارت ویزیت حمل می‌کنید که هر وقت از شما خواسته شد خیلی سریع در اختیار تامین‌کنندگان مستقر در نمایشگاه می‌گذارید بهتر است کمی در رفتار خود تجدید نظر بکنید. حتی اگر تنها پس از چند دقیقه و یک نگاه کلی به غرفه و پرسیدن چند سوال ساده از تامین‌کننده به آن‌ها بگویید علاقه‌ای به محصولات آن‌ها ندارید باز هم آن‌ها از شما می‌خواهند که کارت ویزیت خود را در اختیارشان بگذارید. در حقیقت تیم فروش یک تامین‌کننده در چین مستقر در این نمایشگاه معتقد است که با جمع‌آوری کارت‌های ویزیت بازدیدکنندگان مختلف شانس خود را در معاملات بعدی افزایش می‌دهد. گاهی اوقات هم ممکن است هدف تیم فروش نشان دادن این کارت‌های ویزیت جهت اشاره کردن به تلاش خود در نمایشگاه هنگام ارائه گزارش به رئیس مجموعه باشد.

کاتالوگ

گاهی اوقات ممکن است برخی از خریداران که به دنبال چندین محصول در حوزه‌های مختلف هستند بیش از 30 یا حتی 50 کاتالوگ تامین‌کننده در چین را در یک روز جمع‌آوری بکنند. آن‌ها ممکن است بخواهند تحقیقات کاملی در مورد تامین‌کننده انجام بدهند و از این رو تصمیم گرفتند تا آنجایی که می‌توانند کاتالوگ جمع بکنند. این کاتالوگ‌ها ده‌ها صفحه دارند که در حقیقت باعث افزایش وزن آن‌ها در صورت جمع‌آوری می‌شود. از آنجایی که قرار است پیاده‌روی زیادی در این نمایشگاه‌ها داشته باشید حمل این وزن سنگین و اضافی نه تنها طاقت‌فرسا است بلکه به دلیل خستگی ممکن است از ادامه دادن بازدید خود منصرف بشوید. حتی با وجود یک کیف جهت جابجایی کاتالوگ‌ها از این طرف نمایشگاه به آن طرف باز هم انرژی زیادی از شما خواهد گرفت.

تامین‌کنندگان قدیمی

هنگام بازدید از نمایشگاه کانتون ممکن است با تامین‌کنندگانی مواجه شوید که در گذشته با آن‌ها کار کرده‌اید. این احتمال وجود دارد که آن‌ها نسبت به ادامه همکاری جهت تولید محصول جدید شما ابراز تمایل بکنند. بنابراین آن‌ها شما را به شام به صرف نوشیدنی و کارهای تفریحی مانند آهنگ خواندن دعوت می‌کنند. ملاقات با تامین‌کننده قدیمی که همکاری خوبی با هم داشته‌اید به منظور بهبود روابط نه تنها بد نیست بلکه در بیشتر موارد مفید است. با این حال در نظر داشته باشید پذیرفتن این دعوت اگر این ملاقات در روزهای ابتدایی یک رویدار پنج روزه شکل بگیرد فکر زیاد خوبی نیست.

زمان ناهار

قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید هنگام بازدید از نمایشگاه کانتون تنها چیزی که مهم است زمان و انرژی است. شما باید به گونه‌ای عمل بکنید که بتوانید در مدت زمان برگزاری نمایشگاه به اهداف خود برسید که از بی‌نتیجه ماندن سفر به چین جلوگیری بکنید.

یکی از راه‌های صرفه‌جویی در وقت در نمایشگاه کانتون هنگام جستجو جهت پیدا کردن یک تامین‌کننده در چین زمانی است که به ناهار اختصاص می‌دهید. بهتر است در زمان شلوغی از خوردن ناهار اجتناب بکنید. به طور معمول زمان شلوغی ناهار در چین بین 11:30 تا 14:30 است. اگر زمان خوردن ناهار را با یک استراتژی درست مشخص کنید ممکن است بتوانید تا یک ساعت نیز در زمان خود صرفه‌جویی بکنید.

بهترین شرکت ترخیص کالا در ایران چه شرکتی میباشد؟

اگر به دنبال یافتن بهترین شرکت بازرگانی ، حمل و نقل یا ترخیص کالا و نماینده خرید از سایت های چینی ، حواله یوان در ایران میباشید که بتواند کلیه امور واردات کالا ی وارداتی شما را از 0 تا 100 به صورت کامل با بهترین هزینه ممکن به انجام رساند ما به شما شرکت بازرگانی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه ( گروه تجاری ققنوس ) را پیشنهاد میکنیم.

برای اطلاعات بیشتر از وبسایت گروه تجاری ققنوس به ادرس www.fnxshipping.com بازدید نمایید و یا در ساعات اداری با شماره تلفن 02148000110 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets