کد خبر: 608926
تاریخ انتشار :

بررسی انواع خصیصه ها (Properties) در نرم افزار اتوکد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در طراحی زیر، دیوارها ، نمای سنگی بیرونی ، درها ، وسایل ، کابینت آشپزخانه ، تهویه مطبوع ، برق ، و متن با استفاده از رنگ های مختلف برای ایجاد تمایز میان آنها ایجاد شده است.

شما می توانید خواص (Properties) مانند رنگ و نوع را به اشیاء خاص اختصاص دهید یا خواص پیش فرض را به لایه ها اختصاص دهید.

در طراحی زیر، دیوارها ، نمای سنگی بیرونی ، درها ، وسایل ، کابینت آشپزخانه ، تهویه مطبوع ، برق ، و متن با استفاده از رنگ های مختلف برای ایجاد تمایز میان آنها ایجاد شده است.

شما می توانید جهت آموزش کامل اتوکد به لینک زیر مراجعه نمایید:

اموزش اتوکد در کلیک سایت

پالت Properties

پالت Properties یک ابزار ضروری است. شما می توانید آن را با فرمان PROPERTIES باز کنید (PR را در در پنجره فرمان وارد کنید)، می توانید Ctrl + 1 را فشار دهید یا می توانید روی فلش کوچک موجود در پانل Properties در زبانه Home کلیک کنید ، هر کدام را که شما ترجیح می دهید.

توجه کنید که خواص فعلی برای شی انتخاب شده در پالت Properties نمایش داده می شود. شما می توانید هر یک از این خواص را با کلیک بر روی آن و تغییر تنظیمات تغییر دهید. یک property که به "ByLayer" تنظیم شده است ، تنظیم آن را از لایه به ارث می برد. در مثال قبلی ، اشیاء که در لایه 20 ELECTRICAL ایجاد شده اند ، بنفش هستند زیرا رنگ پیش فرض اشیاء در آن لایه است.

اگر چند اشیا را انتخاب کنید، تنها خواص مشترک آنها در پالت Properties لیست می شوند. اگر یکی از این خواص را تغییر دهی د، تمام اشیاء انتخاب شده در یک عملیات تغییر خواهند کرد. جزئیات بیشتر انتخاب اشیاء در مبحث Modifying مورد بحث قرار می گیرد.

توجه : برای پاک کردن انتخاب فعلی ، Esc را فشار دهید.

دسترسی سریع به تنظیمات Property

پالت Properties فضای زیادی را اشغال می کند. برای دسترسی سریع به متداول ترین خواص ، از پانل Properties در نوار استفاده کنید. همان طور که می توانید در این مثال مشاهده کنید ، خواص لیست شده توسط لایه فعلی تعیین می شود.

پانل Properties به همان شیوه پالت Properties عمل می کند. هنگامی که یک شی را انتخاب می کنید، تنظیمات property فعلی با خواص اختصاص یافته به شی انتخاب شده ، جایگزین می شود و شما می توانید از این پنل برای تغییر خواص یکی از چند اشیاء انتخاب شده استفاده کنید.

پس از کلیک بر روی ابزار Match Properties ، شیء منبع را انتخاب کنید و سپس تمام اشیائی را که می خواهید تغییر دهید ، انتخاب کنید.

مرجع : اموزش پریمیر فارسی از ساده تا پیشرفته

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما