کد خبر: 612543
تاریخ انتشار :

اهمیت انتخاب نوع درب متناسب با کاربری ساختمان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امروزه در بسیاری از مجتمع های مسکونی از درب های ضد سرقت برای درب ورودی واحد استفاده می شود. این درب ها با ساختار امن و مطمئنی که دارند، غیرقابل نفوذ هستند. همچنین بهره گیری از قفل درب ضد سرقت باعث می شود تا ورود غیر مجاز به منزل غیر ممکن گردد. این قفل ها با بهره گیری از زبانه های متعدد میزان بیشتری از امنیت را فراهم می آورند. قفل های مونوبلاک و مولتی پوینت از جمله رایج ترین انواع کاربردی برای دربهای ضد سرقت هستند. جالب است بدانید که امروزه بهره گیری از قفل های هوشمند نیز رواج پیدا کرده است.

قفل های هوشمند با بهره گیری از تکنولوژی جدید و بدون کلید، امنیت شما را فراهم میکنند. در حقیقت اگر جزو آن دسته از افراد هستید که همواره کلیدهای خود را فراموش می کنید، این سیستم امنیتی به شما پیشنهاد می شود. این نوع از قفل، امکان کنترل از راه دور را با استفاده از اینترنت و یک نرم افزار بر روی تلفن همراه، به شما می دهد. علاوه بر این، با دارا بودن یک صفحه نمایش، امکان ورود کد از پیش تعیین شده برای باز کردن درب وجود دارد.

اهمیت انتخاب نوع درب متناسب با کاربری ساختمان

هسته این درب ها شامل یک ورق فولادی می باشد که توسط چوب کاور شده است. ضخامت و کیفیت این ورق از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین بهتر است اقدام به خریداری این درب از برند ها و تولیدگنندگان معتبر نمایید. همچنین ضروری است تا فرایند نصب درب ضد سرقت با صحت کامل انجام گیرد تا عملکرد درب زیر سوال نرود. در حقیقت می توان گفت فرایند نصب این درب ها اندکی متفاوت می باشد، به همین دلیل باید توسط یک شخص مجرب این امر صورت گیرد.

علاوه بر این جزئیاتی از قبیل درزگیر چهارچوب و یراق آلاتی از جمله جوشکاری لولا و نصب دستگیره نیز در مقایسه با درب های معمولی پیچیده تر می باشد. در نتیجه فرد باید آشنایی و سرعت عمل کافی را داشته باشد. همچنین آگاهی این فرد از عملکرد صحیح درب، باعث می شود تا درب را مورد بررسی قرار دهد تا ایرادات احتمالی را رفع نماید.

شرکت روماک تولیدکننده انواع محصولات چوبی مرغوب و با کیفیت می باشد. درب های ضد سرقت Romak با بهره گیری از ورق فولادی با ضخامت 1.25 میلیمتر ساخته می شوند و با توجه به نیاز کارفرمایان سفارشی سازی می گردند. برای مشاهده مدل های درب ضد سرقت به وبسایت www.romakcompany.com مراجعه نمایید.

اهمیت انتخاب نوع درب متناسب با کاربری ساختمان

امروزه در بسیازی از مجتمع های تجاری و اداری از درب ضد حریق نیز بهره گرفته می شود. این درب نیز به عنوان یکی از عناصر حفاظتی در بخش هایی از قبیل موتورخانه کاربرد دارد و به هنگام بروز آتش سوزی مانع از پخش آتش و دود در ساختمان می گردد. جالب است بدانید انواع درب های ضد حرق قابلیت مقابله با آتش را از 20 تا 240 دقیقه دارند. این زمان به ساکنین ساختمان فرصت کافی را برای تخلیه می دهد، علاوه بر این تیم اطفاء حریق فرصت کافی برای مهار آتش خواهند داشت.

متریال مورد استفاده در این درب ها کندتر سوخته می شود، علاوه بر این درزگیرهایی بین درب و چهارچوب قرار می گیرد که در هنگام بروز آتش حجم آن ها افزایش پیدا کرده و فضای خالی بین درب و چهارچوب را کاملاً می پوشاند. این فضای خالی در درهای ضد حریق از 4 تا 8 میلیمتر می باشد.

در مجموع می توان گفت انتخاب نوع درب بهتر است با توجه به نیاز و کاربری فضا انجام شود تا درب عملکردی فراتر از یک ورودی و یا جداکننده داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما