کد خبر: 613275
تاریخ انتشار :

نحوه ارائه بلیط اینترنتی هواپیما

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در گذشته فقط یک روش برای خرید بلیط وجود داشت. شما باید با مراجعه‌ به فرودگاه برای خرید اقدام می‌کردید. با این‌حال هم می‌توانستید زمان و وقت خود را تلف کنید، به فرودگاه بروید و یک بلیط بخرید یا به کسی که به فرودگاه می‌رفت، درخواست انجام چنین کاری را بدهید که هر دو مشکلات خود را داشت. پس از آن با تاسیس دفاتر خدمات مسافرتی این‌کار به آن‌ها سپرده شد. مسئول دفتر برای خرید بلیط برای شما اقدام می‌کرد و البته پورسانت و حق زحمت خود را هم می‌گرفت. با این اوصاف مردم به‌خرید بلیط از این طریق ادامه دادند تا این‌که بعضی از استارتاپ‌ها به سرمایه‌گذاری در بخش سفر روی آوردند. آن‌ها با تلفیق صنعت وب و سفر امکان خرید اینترنتی همه بلیط‌ها ازجمله هواپیما، اتوبوس و قطار را فراهم کردند تا دیگر احتیاجی به واسطه و صرف هزینه و وقت بیشتر نباشد. در این مطلب نحوه ارائه بلیط هواپیما به‌صورت اینترنتی را بررسی می‌کنیم تا شما با آموزش این روش دیگر مشکلی در خرید بلیط ارزان هواپیما نداشته باشید.

معرفی استارتاپ‌های خدمات سفر

در ایران و پس از توسعه اینترنت شرکت‌هایی برای انجام چنین کارهایی پیشتاز شدند. شرکت‌هایی نظیر علی بابا اول با فروش بلیط اتوبوس و قطار، سپس با گسترش کار خود به بلیط‌های هواپیما، نه‌تنها پروازهای داخلی بلکه خارجی اقدام کردند. آن‎ها الان و با افزایش ظرفیت خود این صنعت را تا رزرو هتل‎‌های داخلی و خارجی و حتی اطلاعات سفر در مجله‌های سفر ادامه دادند که کمک بسیار زیادی به سفر هرچه بهتر شما می‌کند.

نحوه ارائه بلیط هواپیما

اولین و مهم‌ترین مساله در انتخاب و ارائه بلیط چارتر هواپیما ، انتخاب و مشخص‌شدن شرایط خود شما است. قبل‌از انتخاب پرواز و بلیط، باید مشخص کنید که بلیط را به‌صورت یک‌طرفه یا دوطرفه، برای چند مسافر، در چه تاریخی و به چه مقصدی می‌خواهید. با مشخص‌کردن این مسائل سایت علی بابا مجموعه‌ای از بلیط‌ها را به شما معرفی می‌کند. بسته‌به مقدار پول، کلاس، تاریخ و... شما باید بلیط خود را انتخاب کنید.

نحوه ارائه بلیط اینترنتی هواپیما

ویژگی که خرید اینترنتی بلیط‌ها دارد، این است که شما می‌توانید بلیط را برای فرد دیگری هم تهیه کنید. زمانی‌که در مرحله ارائه بلیط از طرف سایت، یکی از آن‌ها را انتخاب کردید، به قسمت مشخصات مسافر هدایت می‌شوید. در این قسمت اگر از قبل بلیطی از سایت خریده باشید، می‌توانید استفاده از اطلاعات مسافر قبلی را بزنید تا اطلاعات وارد شود. درغیر این‌صورت نکته‌های درخواست‌شده را باید کامل و سپس به مرحله بعد بروید. شما می‌توانید در این مرحله اطلاعات هر کسی که بلیط می‌خواهد را وارد کنید.

نحوه ارائه بلیط اینترنتی هواپیما

سایت علی بابا یک امکان به شما می‌دهد که در این مرحله اگر بلیط برای کس دیگری است، اطلاعات بلیط را برای او بفرستید. دراین‌صورت شما باید ایمیل فرد موردنظر یا شماره تلفن همراه او را وارد کنید تا بتوانند پیامک یا ایمیل را بفرستند.

سایت‌های اینترنتی به کاربران خود از طرق مختلف کد تخفیف می‌دهند. درصورتی‌که این کدها را دارید، می‌توانید پس از تایید اطلاعات کد تخفیف را وارد کنید تا روی مبلغ بلیط اعمال شود و سپس برای پرداخت اقدام کنید. پس از گذراندن این مراحل خرید شما تمام شده و کم‌کم باید وسایل سفر را جمع آوری کنید.

ویژگی‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما ازعلی بابا

سایت‌های مختلفی در زمینه خدمات سفر وجود دارد، اما کم‌تر سایتی را می‌توان یافت که با بررسی بسیار، استخدام نیروهای کاربلد و متخصص‌های زمینه‌های مختلف، طراحی و بهینه‌سازی سایت را به بهترین شکل انجام دهد و برای سرعت خرید مشتری اهمیت قائل باشد. این شرکت با طراحی دقیق و به‌روزرسانی‌های متعدد به نقطه‌ای رسیده که هر فرد کم‌تر از 10 دقیقه می‌تواند بلیط موردنظر خود را تهیه کند و آماده سفر شود. اطلاعات دقیقی را که در این سایت ارائه می‌شود، نمی‌توان با هیچ درگاه دیگری مقایسه کرد که این اهمیت بسیاری در امنیت خاطر شما بابت خرید دارد.

دیگر خدمات سایت علی بابا

این سایت در زمینه‌های دیگری مثل فروش بلیط قطار، رزرو هتل، فروش بلیط اتوبوس و معرفی تورهای سفر خدمت‌رسانی می‌کند.

مهم‌ترین قسمت از سایت اینترنتی علی بابا مجله علی بابا است. در این قسمت شما می‌توانید اطلاعات خوبی از مکان‌های مختلف گرشگری، اطلاعات و قوانین شرکت‌های مسافربری، هواپیمایی مثل ایران ایر و قطار، بررسی و مقایسه کشور‌های همسایه از نظر امکانات رفاهی برای سفر و... را بخوانید. حتما می‌دانید که مسافرت بدون اطلاعات از مکان سفر، به‌شکلی باعث خراب‌شدن سفر شما می‌شود. زمانی‌که شما هزینه‌ای را براساس شنیده‌های غیرمطمئن هنگام خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس خرج می‌کنید، وقت می‌گذارید و به مسافرت می‌روید، انتظار فراوانی دارید. حال اگر شنیده‌های شما از این مکان‌ها درست نباشد چه حالی به شما دست می‌دهد؟ وقتی قبل از سفر به این منابع اطلاعاتی مراجعه کنید و از صحت اطلاعات خود مطمئن شوید، آنگاه دیگر دچار تردید و شک از بابت مشکلات احتمالی، نمی‌شوید.

از شما می‌خواهیم که نظرات و انتقادات خود را درباره نحوه ارائه بلیط در سایت علی بابا با ما درمیان بگذارید تا به بهترکردن شرایط کمک کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما